RS Components wprowadza moduły komunikacyjne LoRa

RS Components, RF Solutions, lora, IoT © RS Components

Udostępnij:

Dwie nowe serie modułów RF firmy RF Solutions zostały wprowadzone przez RS Components. Są przeznaczone do zastosowań w sieci WAN małej mocy opartych na technologii LoRa dla IoT.

Seria LAMBDA62 pracuje w paśmie częstotliwości 868/915 MHz i zapewnia moc wyjściową RF +22 dBm, co oznacza wzrost o +2 dBm w stosunku do istniejących urządzeń. Moduły te oferują również bardziej czuły odbiornik o zakresie -148 dBm w porównaniu z -137 dBm w poprzednim modelu. Kolejną kluczową cechą jest znacznie niższy pobór prądu przez moduły w trybie transceivera LoRa: 4,6 mA w porównaniu z 10 mA oferowanymi przez urządzenia poprzedniej generacji.Nie tylko lepsza wydajność

Co ważne, oprócz zwiększonej wydajności moduły LAMBDA62 są teraz dostępne w cenie niższej niż dotychczasowe urządzenia. Powinno to uczynić z nich bardzo atrakcyjny wybór do nowych projektów, jak również nowych wersji lub modernizacji istniejących rozwiązań, ponieważ nowe moduły oferują taki sam układ styków.

Firma RS posiada również w ofercie moduły LoRa z serii LAMBDA80, oparte na niedawno udostępnionym krzemowym elemencie Semtech SX1280, przeznaczonym do pracy w paśmie 2,4 GHz. Nadajnik-odbiornik SX1280 zapewnia komunikację o bardzo dużym zasięgu w wyższym paśmie częstotliwości, a także liniową odporność na silne zakłócenia oraz minimalne zużycie prądu. Ta seria zapewnia znacznie większą przepustowość lub przepływność danych niż wersje 868/915 MHz, co otwiera nowe możliwości zastosowań, w których można wykorzystać duży zasięg i wyższe prędkości przesyłu danych. Ponadto użycie pasma 2,4 GHz oznacza, że moduł można wdrożyć na całym świecie.Co zawiera pakiet?

Urządzenia serii LAMBDA80 są dostępne w pakietach SMT i DIP. Zawierają kryształ, obwody z dopasowaniem impedancji oraz układ ścieżek, zapewniając prosty interfejs cyfrowy i bezpośrednie połączenie antenowe. Programowanie modułów odbywa się za pośrednictwem interfejsu SPI. Moduły LoRa z serii LAMBDA62 i LAMBDA80 firmy RF Solutions są obecnie dostępne w ofercie firmy RS w regionach EMEA oraz Azji i Pacyfiku.

Źródło: RS Components

Udostępnij:

Drukujelektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również