Ruszyła jubileuszowa edycja Deloitte Technology Fast 50 Central Europe

Deloitte Technology Fast 50 Central Europe © Deloitte

Udostępnij:

Ruszyła rejestracja do tegorocznej 20. edycji „Deloitte Technology Fast 50 Central Europe”, rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowej.

Promujący innowacyjność program, który skierowany jest zarówno do przedsiębiorstw o ugruntowanej pozycji na rynku, jak i tych, które działalność rozpoczęły stosunkowo niedawno, od dwóch dekad organizuje firma doradcza Deloitte. Po raz czwarty zostanie przyznana również nagroda Most Disruptive Innovation dla firmy, której technologie, produkt lub usługi, mają potencjał, aby wywrzeć rewolucyjny wpływ na rynek. Termin zgłoszeń do „Deloitte Technology Fast 50 Central Europe” upływa 31 lipca, a zwycięzców poznamy w październiku 2019 r.Celem rankingu Technology Fast 50 CE jest wyróżnienie najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowej, biorąc pod uwagę dynamikę wzrostu ich przychodów operacyjnych. Udział w programie jest szansą na promocję dla młodych, niezależnych i dynamicznych spółek, bez względu na ich wielkość. Nagrodzone zostaną zarówno duże firmy (Big5), średnie (Fast 50, Rising Stars) jak i najbardziej innowacyjne start-up’y (nagroda Most Disruptive Innovation).

 O rewolucji 4.0 i rozwoju technologii mówi się od kilku lat, a Fast 50 promuje dynamiczne środkowoeuropejskie spółki technologiczne już od dwudziestu lat. Ranking skierowany jest do firm z Europy Środkowej. Wiele z nich działa już poza granicami rodzimego kraju, często nie tylko na arenie europejskiej, ale również międzynarodowej. Także polskie spółki starają się wchodzić ze swoimi rozwiązaniami na rynki zagraniczne. Naszym celem jest promowanie tych, które mają potencjał, by osiągnąć globalny sukces. Rozpoznawalny globalnie tytuł Deloitte Technology Fast 50 uwiarygadnia firmy w oczach zagranicznych partnerów  Agnieszka Zielińska, Partner w Dziale Doradztwa Finansowego, Lider Programu Technology Fast 50, Deloitte Central Europe.

Wśród laureatów rankingu nie brakuje polskich spółek. W dotychczasowych edycjach wyróżnione zostały m.in. CD Projekt, eCard, Pracuj.pl czy LiveChat. Od kilku lat firmy z Polski dominują w rankingu. W zeszłorocznej edycji, w głównej kategorii Fast 50 znalazło się ich aż 18, a średnia dla całej pięćdziesiątki wyniosła 1 290 proc., co ustanowiło nowy rekord. Polskim akcentem w rankingu z 2018 roku była również spółka Saule Technologies, której przyznano pierwszą w historii programu nagrodę Social Impact Award, która także zostanie przyznana podczas tegorocznej edycji rankingu. Od 2000 roku spółki z Polski zwyciężały w rankingu siedem razy, w tym sześć lat z rzędu w okresie 2005-2010. Zwycięzcami okazały się Pro Futuro, trzykrotnie Blue Media oraz dwukrotnie Netmedia.Źródło: Deloitte

Udostępnij:

Drukujelektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również