Schneider Electric z nowym produktem z obszaru Data Center

Schneider Electric z nowym produktem z obszaru Data Center Schneider Electric

Firma Schneider Electric wprowadza na rynek europejski nową serię R EcoStruxure MicroData Center, przeznaczoną do działania w wymagających środowiskach przemysłowych i produkcyjnych. Będzie ona dostępna w Europie od czerwca 2021 r. Nowe mikrocentra danych z certyfikatem IP i NEMA stanowią odporne i szybkie we wdrożeniu rozwiązanie, ułatwiające zarządzanie infrastrukturą obliczeniową w edge computing.

Coraz więcej operatorów przemysłowych wdraża technologie Przemysłu 4.0 w celu zwiększenia produktywności, bezpieczeństwa i stopnia automatyzacji. W tej sytuacji mikrocentra danych stają się niezbędne do wdrażania podstawowych elementów – od konwergencji IT i OT po umożliwienie zastosowania technologii IIoT. Zadaniem urządzeń tego typu jest zapewnienie, aby systemy IT na hali produkcyjnej były niezawodne i proste we wdrożeniu. W ramach premiery dostępnych jest sześć nowych modeli w rozmiarach: 16U, 24U i 42U, które zapewniają elastyczność i łatwą skalowalność.

Przemysł 4.0 to kolejne wyzwania

– Ponieważ Przemysł 4.0 i zaawansowane technologie automatyzacji nadal napędzają transformację w środowiskach przemysłowych, technologie IT muszą być wdrażane bliżej punktu użytkowania, umożliwiając zwiększoną produktywność i efektywność – powiedział Rob McKernan, secure power division w Schneider Electric Europe. – Dostępność naszych nowych rozwiązań EcoStruxure MicroData Center serii R z certyfikacją IP i NEMA pomoże producentom przemysłowym i dystrybutorom w całym regionie czerpać korzyści z poprawy wydajności i niezawodności w fabryce.

Rozwiązania EcoStruxure Micro Data Center umożliwiają szybsze, wydajniejsze i tańsze wprowadzanie systemów przemysłowych na rynek. EcoStruxure MicroData Center to konfigurowalne, wstępnie skonfigurowane, zamknięte systemy szaf „rack”, które obejmują zasilanie, chłodzenie oraz systemy bezpieczeństwa i zarządzania. Sposób, w jaki zostały zaprojektowane, pozwala zaoszczędzić do 40% na kosztach inżynierii terenowej, uruchomić systemy o 20% szybciej i obniżyć koszty utrzymania i konserwacji o 7%. Mikrocentra danych wykorzystują istniejącą infrastrukturę i mogą potencjalnie zmniejszyć wydatki kapitałowe o 48% w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami. Nowa seria R oferuje wszystkie te korzyści i pomaga klientom przezwyciężać trudności.

Konstrukcja pozwala wytrzymać trudne warunki, minimalny poziom ochrony odpowiada stopniom IP54 i NEMA 12. Produkty serii R są przystosowane do pracy w warunkach dużego zapylenia, wilgoci i dużymi wahaniami temperatury. Zdalne zarządzanie pracą za pomocą dostosowanego oprogramowania i usług cyfrowych firmy Schneider Electric zapewnia ciągłość wtedy, gdy na miejscu nie ma personelu IT. EcoStruxure IT, a otwarta platforma niezależna od dostawcy umożliwia użytkownikom osiągnięcie mocy i elastyczności w zarządzaniu infrastrukturą krytyczną samodzielnie, z partnerem lub pozwala inżynierom serwisowym Schneider Electric na zarządzanie ich zasobami.

Przemysłowy Edge Computing. Czym jest?

Produkty są wyposażone w funkcje bezpieczeństwa, takie jak: kontrola dostępu, wykrywanie włamań i kamera bezpieczeństwa, które pozwalają na zastosowanie w niezabezpieczonych miejscach. Możliwość ujednolicenia projektu w wielu środowiskach, za pomocą jednego, kompleksowego rozwiązania, które jest łatwiejsze we wdrożeniu i utrzymaniu niż odrębne systemy. Co więcej, aby operatorzy przemysłowi mogli czerpać korzyści ze zwiększonego stopnia automatyzacji, nie mogą polegać wyłącznie na technologii chmury w poszukiwaniu stabilności i szybkości wymaganej przez sztuczną inteligencję, uczenie maszynowe i inne technologie Przemysłu 4.0.

Lokalne centra danych brzegowych to infrastruktura IT łącząca odpowiednie obudowy, przestrzenie oraz obiekty i urządzenia rozproszone geograficznie, aby umożliwiać współpracę i wymianę danych z punktami końcowym w sieci. W środowiskach przemysłowych, takich jak zakład produkcyjny lub centrum dystrybucji, takie zastosowanie jest określana jako „industrial edge”. Analizy pokazują, że dane i komunikacja “z brzegiem sieci” stają się coraz ważniejsze.

Źródło: Schneider Electric

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę