Solid Edge oferuje zintegrowane portfolio nowej generacji narzędzi do projektowania produktów

Solid Edge © Siemens

Udostępnij:

Firma Siemens ogłosiła najnowszą wersję oprogramowania Solid Edge, zestawu niedrogich, łatwych w użyciu narzędzi oprogramowania, które usprawniają realizację wszystkich elementów procesu opracowywania produktu, w tym projektowanie układów mechanicznych i elektrycznych, symulacje, produkcję, tworzenie dokumentacji technicznej i zarządzanie danymi.

Solid Edge 2019 oferuje technologie projektowania układów elektrycznych i płytek drukowanych (PCB), nowe funkcjonalności w zakresie zarządzania wymaganiami, w pełni zintegrowane narzędzie do analizy symulacji, najnowsze narzędzia do obsługi wytwarzania subtraktywnego i addytywnego oraz możliwość prowadzenia bezpłatnej i bezpiecznej współpracy przy realizacji projektów w chmurze. Nowe funkcjonalności jeszcze bardziej ułatwiają wszystkim klientom, niezależnie od skali prowadzonej działalności, opracowywanie innowacyjnych rozwiązań z pomocą kompleksowej platformy cyfrowej.- Integracja narzędzi do projektowania rozwiązań mechanicznych i elektrycznych w ramach Solid Edge umożliwi nam opracowywanie i realizację niestandardowych systemów elektromechanicznych szybciej i taniej od naszych konkurentów - powiedział Eric Becnel, Wiceprezes i Główny Inżynier RadioBro Corporation.

Integracja funkcjonalności oprogramowania ma kluczowe znaczenie dla złożonych i wieloetapowych projektów, jakie są obecnie realizowane. Solid Edge Wiring Design oferuje narzędzia do projektowania i symulacji, zapewniające możliwość szybkiego tworzenia schematów okablowania i weryfikacji układów elektrycznych. W Solid Edge Harness Design dodano intuicyjne narzędzia do projektowania wiązek i tablic montażowych z możliwością automatycznego doboru elementów, walidacji projektu i generowania raportów produkcyjnych. Solid Edge PCB Design zapewnia możliwość szybszego zapisywania schematów i tworzenia układów płytek PCB, a dodatkowo jest w pełni zintegrowany z obszarem projektowania układów mechanicznych, co ogranicza ryzyko wystąpienia kosztownych błędów.

Najnowsza wersja oprogramowania Solid Edge oferuje nowe możliwości modułowego projektowania instalacji dzięki narzędziom Solid Edge P&ID Design oraz Solid Edge Piping Design. Solid Edge P&ID Design zapewnia obsługę schematów procesowych 2D oraz symboli przy tworzeniu układów P&ID, spełniając surowe wymogi dotyczące projektowania instalacji. W połączeniu z funkcjonalnościami narzędzia Solid Edge Piping Design, takimi jak zautomatyzowane projektowanie orurowania 3D z obszernymi bibliotekami elementów 3D oraz w pełni zautomatyzowane generowanie rysunków izometrycznych na potrzeby projektowania instalacji, te nowe możliwości mogą pomóc ograniczyć liczbę błędów projektowych i zapewnić sprawne projektowanie rurociągów na potrzeby takich branż, jak przemysł naftowy.
 
Nowe rozwiązania w zakresie obróbki addytywnej umożliwiają lepsze kontrolowanie kształtów, wagi i wytrzymałości elementów, a także szczególnych aspektów bezpieczeństwa, aby umożliwić klientom opracowywanie nowych projektów, których realizacja nigdy wcześniej nie była możliwa. Solid Edge automatyzuje również przygotowanie druku, w tym wielokolorowego i wielomateriałowego, co ogranicza wielkość zestawienia materiałów i części, a także zależność od kosztownych urządzeń produkcyjnych. Dodatkowo nowe funkcjonalności umożliwiają producentom realizację niewielkich partii w krótkim czasie i po racjonalnych kosztach. Nowością w Solid Edge 2019 jest również Solid Edge CAM Pro, tj. kompleksowy, wysoce elastyczny system obsługujący najnowsze technologie obróbki. System ten umożliwia efektywne zaprogramowanie narzędzi do obróbki CNC, co zapewnia, że części są produkowane zgodnie z projektem. 

Źródło: Siemens

Udostępnij:

Drukujelektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również