Sztuczna inteligencja będzie wykorzystana podczas tworzenia transmisji IO 2020 w Tokio

Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020 © TechSpot

Udostępnij:

Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2020 r. będą najbardziej zaawansowanym technologicznie wydarzeniem ze wszystkich imprez sportowych.  Toyota niedawno zaprezentowała swoją ofertę  inteligentnych robotów olimpijskich. Teraz Intel ma już swoje przedstawił swoje nowe projekty.

W momencie rozpoczęcia się sprinterskich wydarzeń olimpijskich m.in zawsze spektakularnego biegu na 100 m, planowane jest użycie szeregu kamer, algorytmów i technologii 3D Athlete Tracking (3DAT), aby zebrać szczegółowe informacje o zawodnikach. Dane te zostaną wyświetlone na żywo i nagrane z wydarzenia, aby widzowie mogli z nich korzystać. Intel nie przedstawił wielu konkretnych przykładów informacji, które mogą pojawić się na ekranie, ale szczegóły takie jak prędkość i pozycja sportowca w wyścigu zostaną pokazane na pewno.


Technologia 3DAT Intela działa przy użyciu komputerowych modeli wizyjnych i sztucznej inteligencji do "uchwycenia formy i ruchu" sportowców oraz zastosowania „algorytmów oceny szacunkowej”. Dane uzyskane z tych procesów są następnie wykorzystywane do analizy „biomechaniki” ruchów zawodników.


TOP w kategorii
Intel wydaje się bardzo podekscytowany tą technologią, ale nie jest to jedyna obecność giganta technologicznego na Igrzyskach 2020. Intel planuje również współpracę z MKOl w zakresie systemów szkoleniowych VR dla personelu wydarzenia.

Źródło: TechSpot

Udostępnij:

Drukuj

etAChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również