Sztuczna inteligencja pokonuje najlepszych zawodników w pokera

pixabay-Free-Photos

Po raz kolejny sztuczna inteligencja pokazała swoją wyższość nad zwykłymi śmiertelnikami, wygrywając w ulubione gry. Pokonała kilku najlepszych pokerzystów na świecie w ciągu 12-dniowego turnieju Texas Hold'em w którym brało udział sześć zawodników.

Byliśmy już świadkami jak sztuczna inteligencja lepiej radzi sobie w szachach i grach komputerowych takich jak: DOTA 2 i Starcraft II. W 2017 r. Libratus, program sztucznej inteligencji opracowany w Carnegie Mellon University, pokonał czterech profesjonalnych graczy w pokera w grach 1 na 1.

Lepsza wersja programu

Następca Libratus, Pluribus, poszedł o krok dalej. Zaprojektowany przez naukowców z laboratorium sztucznej inteligencji Facebooka i Carnegie Mellon, rozegrał ponad 10 000 rozdań z pięcioma profesjonalistami, z których wszyscy wygrali co najmniej milion dolarów podczas swojej kariery pokerowej. Pluribus grał również w gry przeciwko jednej osobie i czterech wersjom samego siebie, ale boty nie mogły się ze sobą komunikować, zapobiegając jakiejkolwiek zmowie. Program wygrał średnio 5 dolarów za rozdanie, a każde z nich zajęło około 20 sekund. Wygrana godzinowa wyniosła około 1000 $.

- Po raz pierwszy AI osiągnęła nadludzką wydajność w grze wieloosobowej - powiedział Tuomas Sandholm, który był jednym z twórców Pluribusa. Aby poradzić sobie ze złożonością gry wielu przeciwników, Pluribus został zaprojektowany tak, aby mógł przewidzieć tylko dwa lub trzy ruchy naprzód, zamiast próbować ustalić, jak będą grać do końca rundy. Wiele osób twierdzi, że program doskonale blefuje, a jego nieprzewidywalność sprawia, że ​​AI jest trudna do gry.

Poza graniem w pokera, Pluribus ma zastosowania w kilku dziedzinach, w tym w bankowości inwestycyjnej, samochodach samobieżnych, negocjacjach i grach wojennych. Biuro Badawcze Armii USA przyczyniło się do finansowania projektu.

Źródło: Techspot

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę