Szybsze i bezpieczniejsze zasilanie dzięki systemowi autoglide 5

©

Udostępnij:

System autoglide 5 firmy igus pozwala na ruchy liniowe bez dodatkowej rynny prowadzącej, dzięki czemu zapewnia bezpieczne prowadzenie energii podczas długich przesuwów przy niskim koszcie. Dodatkową zaletą jest także krótszy czas montażu, ponieważ nie wymaga on rynny prowadzącej. był cel opracowania autoglide 5 firmy igus. Nowy system e-prowadnika został zaprojektowany specjalnie do poziomych zastosowań w intralogistyce i suwnicach.

Wielu użytkowników wykorzystuje szynoprzewody do przesyłu energii i danych w ciasnych, kompaktowych przestrzeniach oraz do szybkiego przemieszczania między alejami, na przykład w układarkach regałowych. Ich główną wadą jest to, że są kosztowne w utrzymaniu, mogą być używane wyłącznie do przesyłania zasilania jako standard i muszą być regularnie czyszczone, aby uniknąć przerwania styków. Firma igus opracowała teraz autoglide 5 do bezpiecznego prowadzenia przewodów poziomych, z prędkością do 4 m/s i przesuwów do 80 metrów, nawet bez rynny. Autoglide 5 można łatwo zainstalować w alei na linie lub profilu. Jest przede wszystkim atrakcyjniejszy ze względu na niską cenę, o 88% krótszy czas instalacji, w porównaniu do systemów rynnowych oraz bezobsługową eksploatację – wyjaśnia Christian Strauch, szef działu intralogistyki w firmie igus. – Nowe zasilanie stanowi zatem prawdziwą alternatywę dla systemów szyn zbiorczych.

Prowadź energię i dane bezpiecznie, nawet bez rynny

Aby zamontować autoglide 5, technik intralogistyki potrzebuje tylko dostarczonej metalowej liny, którą rozciąga na podłodze w alejce. Alternatywnie możliwe jest również prowadzenie za pomocą plastikowej liny lub profilu. e-prowadnik może bezpiecznie przemieszczać się na linie, ponieważ programiści igus opracowali specjalną koncepcję prowadzenia. Spód ogniw e-prowadnika ma na środku element prowadzący, dzięki czemu e-prowadnik może bezpiecznie spoczywać na linie. W celu zapewnienia odpornego na zużycie i precyzyjnego toczenia górnego biegu prowadnika na dolnym biegu, inżynierowie polegali na elementach autoglide firmy igus. System ten składa się z formowanych wtryskowo poprzeczek, które zapobiegają wysunięciu się e-prowadnika. Pozwala to użytkownikowi całkowicie zrezygnować z rynny prowadzącej.Trwałe, bezobsługowe i łatwe do czyszczenia

Systemy szynoprzewodów oraz pantografów są bardzo podatne na zużycie i wymagają wymiany po upływie zaledwie jednego do dwóch lat. Dzięki autoglide 5 firma igus opracowała trwały i niewymagający konserwacji system zasilania, wykonany z wysokowydajnych polimerów.

Ponieważ autoglide 5, w przeciwieństwie do systemu szynoprzewodów, nie ma styków, przejście jest łatwe do czyszczenia – wymienia kolejną zaletę Christian Strauch. igus oferuje system e-prowadników, który jest już w pełni konfekcjonowany jako readychain z wysoce elastycznymi przewodami chainflex.

Źródło: igus

Udostępnij:

Drukujelektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również