Targi Automatica 2018

© automatica 2018

Udostępnij:

Wizja maszyn jest obecnie na nowo definiowana i coraz bardziej zintegrowana z innymi dziedzinami automatyki. Skoki kwantowe w technologii nadal prowadzą do gwałtownego wzrostu wydajności i otwierają możliwości dla nowych zastosowań. W rezultacie przemysł wizji maszynowej tworzy podstawę dla współpracy człowieka z robotem i cyfrowej transformacji w produkcji. Targi Automatica 2018 odbędą się w Monachium w Niemczech, od 19 do 22 czerwca, stanowią idealną platformę do poznania najnowszych osiągnięć w tym innowacyjnym segmencie.

Wizja maszyn stale otwiera nowe obszary zastosowania dla zautomatyzowanych procesów w prawie wszystkich obszarach produkcji przemysłowej. Technologia rozwija się coraz bardziej od rozwiązywania indywidualnych problemów, aby stać się integralną częścią automatyzacji, stwierdził dr Norbert Stein, CEO firmy Vitronic GmbH. Integracja informacji optycznych w coraz większej liczbie etapów produkcji i systemów prowadzi do wzrostu możliwej do osiągnięcia jakości i zmniejszenia zużycia zasobów dzięki wczesnemu wykrywaniu usterek i analizom trendów.Trendy techniczne powodują obecnie drastyczne zmiany w zakresie wizji maszynowej i produkcji przemysłowej. Cyfrowa transformacja w produkcji, systemy wspomagania produkcji, zwiększone połączenie automatyzacji i wizje maszynowe, robotyzacja, wizja maszyn 3D, kształtują obecnie rozwój.

Według Christofa Zollitscha, dyrektora zarządzającego Stemmer Imaging AG, wizja maszyn stanowi kluczową technologię do wdrażania transformacji cyfrowej w automatyce. Wizja maszyn i technologia automatyzacji są obecnie coraz bardziej ze sobą powiązane, między innymi ze względu na wdrożenie standardów OPC UA. Ten standard zapewnia bezproblemową komunikację i współdziałanie w ramach całego systemu. O ile logiczne jest, że wielu dostawców automatyzacji zajmuje się bardziej intensywnie wizją maszyn. 

Łączenie przetwarzania obrazu i automatyzacji na Automica2018

Od 19 do 22 czerwca 2018 r. na Targach Automatica, odwiedzający będą mogli poznać bliżej zarówno wizję maszyn, jak i aktualne trendy w automatyzacji. Najwięksi dostawcy branży będą mieć stoiska w halach A4 i B5, a także w pawilonie Machine Vision (wspólne stoisko w hali B5). W konsekwencji, na targach przedstawiony zostanie ścisły związek wizji maszynowej z tematami robotyki, obsługi technologii i oprogramowania oraz zapewni odwiedzającym przegląd zautomatyzowanej produkcji dziś i jutro.

 

Żródło: automatica

Udostępnij:

Drukuj
Informacja prasowa
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również