Targi ENEX z rekordowym wynikiem

targi Enex 2019 © Raven Media

Udostępnij:

W Targach Kielce zakończyła się kolejna edycja targów ENEX/ ENEX Nowa Energia przeznaczona dla przedstawicieli firm z branży energetycznej, a także dla osób zainteresowanych tą tematyką. W wydarzeniu wzięły udział 84 firmy z czterech krajów: Polski, Niemiec, Czech i Chin.

Kielecki ośrodek wystawienniczy po raz kolejny gościł w swoich progach przedsiębiorców związanych z branżą energetyczną. XXII Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki Enex oraz XVII Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia były w tym roku rekordowe – wystawę odwiedziło ponad 6 tysięcy profesjonalnych zwiedzających!Nowoczesna energia z ekologią w tle
Wśród stoisk targowych Enex Nowa Energia można było spotkać najnowszej generacji panele fotowoltaiczne, solary czy pompy ciepła. Swoje rozwiązania proponowali najwięksi w branży – wśród nich Corab, Viessmann czy ABB. Na wystawie można było oglądać także samochody elektryczne czy sprzęt rozwijający infrastrukturę drogową e-mobilty. Pojawiły się więc szybkie ładowarki czy baterie magazynujące energię w efektywny sposób.

Po raz drugi został rozegrany konkurs na Instalatora Roku. Wydarzenie z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem – do zmagań przystąpiło 20 drużyn z całej Polski. Instalatorzy mierzą się nie tylko z fachowym montażem, ale także z testem wiedzy. Warto dodać, że konkurs przyciąga do Targów Kielce profesjonalistów, którzy na co dzień montują panele fotowoltaiczne.

Podczas targów zorganizowano również „Festiwal pomp ciepła” dedykowany instalatorom z branży. Jednoosobowe drużyny musiały zmierzyć się w rywalizacji na czas w wykonaniu zadań, a także odpowiedzieć na pytania dotyczące montażu, budowy czy regulacji prawnych.Siła tradycji
W Targach Kielce nie zabrakło również dostawców tradycyjnej energii – dystrybutorów, ale także producentów przetworników, armatury sieciowej czy listew bezpiecznikowych. Wśród wystawców nie zabrakło polskich dystrybutorów energii – warto podkreślić, że partnerem tragów jest PGE Dystrybucja.

Targi ENEX to doskonała okazja do promocji produktów. Podczas tegorocznej edycji na premierę swojego najnowszego kotła grzewczego zdecydowało się DEFRO. Produkty świętokrzyskiej firmy spełniają ekologiczne normy klasy 5 oraz Ecodesign.

Z nową wiedzą o energii
Organizatorzy targów ENEX stawiają na szerzenie wiedzy. W programie targów znalazły się liczne konferencje, kongresy i seminaria. Bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyło się spotkanie PORT PC zorganizowane pod hasłem „Dom bez rachunków”. Podczas paneli poruszono kwestię znaczenia pomp ciepła w dużych przedsiębiorstwach. Nie zapomniano również o mniejszych budynkach – domkach jednorodzinnych oraz wielorodzinnych. Eksperci dawali wskazówki, jak dobrać i zamontować instalacje fotowoltaiczne tak, aby przyniosły jak najwięcej oszczędności. Udział w panelu dyskusyjnym, który odbył się podczas spotkania, wziął Piotr Woźny, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów do spraw programu „Czyste Powietrze”.

Drugi raz Targi Kielce zorganizowały konferencję Energia PL, której celem jest szerzenie informacji na temat magazynowania energii. Pierwszy blok tematyczny obył się pod hasłem Magazyny energii w Rynku Energetyki, drugi zaś nosi tytuł: Magazyny Energii w rynku e-mobility. Udział w konferencji wzięli m.in. specjaliści z Energoprojekt Katowice oraz Centrum Badawczego Polskiej Akademii Nauk KEZO. Przedstawiciele Ministerstwa Energii, które objęło patronat honorowy nad targami ENEX, poruszyli kwestie ustawodawcze oraz prawne dotyczące magazynowania energii i rynku energetycznego. Część dotycząca tych standaryzacji była punktem wyjścia dla referatów polskich przedsiębiorstw z branży, takich jak APS Energia, PGE, Tauron czy ZPUE.

Do zobaczenia za rok!
Organizatorzy targów Enex już teraz zapraszają do Kielc na przyszłoroczne XXIII Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki Enex oraz XVIII Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia.

Udostępnij:

Drukujelektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również