Targi Hannover Messe 2020 anulowane

© Hannover Messe

Udostępnij:

Przez pandemię koronawirusa odwoływane są kolejne, nawet największe, ogólnoświatowe wydarzenia. Po decyzji MKOl. o przełożeniu Igrzysk Olimpijskich w Tokio dziś podobną decyzję podjęli organizatorzy targów Hannover Messe. Następna edycja Hannover Messe odbędzie się w kwietniu 2021 r.

Pierwotnie targi Hannover Messe miały odbyć się w kwietniu, ale w związku z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa organizatorzy przełożyli je na lipiec. Okazuje się jednak, że również ten drugi termin nie daje gwarancji, że targi się odbędą, dlatego dziś podjęta została decyzja o odwołaniu tegorocznej edycji tego wydarzenia.

Duży wpływ na taką decyzję ma przede wszystkim kryzysowa sytuacja, jaka dotyka większość gospodarek oraz przedsiębiorstw produkcyjnych – głównych wystawców na Hannover Messe. Popyt i sprzedaż w niemieckim przemyśle maleją, co przekłada się na wąskie gardło w dostawach, przerwy w produkcji i skrócenie czasu pracy pracowników.


Biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój pandemii Covid-19 i znaczne ograniczenia życia publicznego i gospodarczego, Hannover Messe nie może odbyć się w tym roku – powiedział dr Jochen Köckler, prezes zarządu Deutsche Messe. – Nasi wystawcy, partnerzy i cały nasz zespół zrobili wszystko, co w ich mocy, aby targi się odbyły, ale dzisiaj musimy zaakceptować fakt, że w 2020 r. nie będzie możliwe zorganizowanie najważniejszego wydarzenia przemysłowego na świecie.

To pierwsza taka sytuacja w 73-letniej historii targów Hannover Messe. Organizatorzy zamierzają jednak współtworzyć różne platformy internetowe umożliwiające firmom wymianę informacji o nadchodzących wyzwaniach i rozwiązaniach technologicznych. Na platformach internetowych będą prowadzone interaktywne wywiady z ekspertami, dyskusje panelowe i prezentacje.

Jesteśmy głęboko przekonani, że nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu między osobami i już nie możemy się doczekać zakończenia pandemii – mówi Köckler.


TOP w kategorii
Targi Hannover Messe 2021 odbędą się w dniach 12-16.04.2021.

Źródło: Hannover Messe

Udostępnij:

Drukuj

Wojciech TraczykChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również