Targi productronica potwierdzają swoją pozycję na świecie

productronica 2019 © Messe München

Udostępnij:

Przyszłość produkcji elektroniki zdecydowanie ma potencjał! Wystawa productronica, która odbyła się w w Monachium od 12 do 15 listopada 2019 r. była tego dowodem. AŻ 1500 wystawców z 44 krajów zaprezentowało innowacje z dziedzin produkcji i rozwoju elektroniki. Targi obejmowały tematy takie jak: inteligentna fabryka i konserwacja - co przyciągnęło więcej młodych profesjonalistów i specjalistów.

Według Falk Senger, dyrektora zarządzającego Messe München, premiery takich firm jak Fuji Europe czy Posalux to nie jedyne rzeczy, które sprawiły, że ​​targi zakończyły się sukcesem. - Cieszymy się, że mogliśmy zwiększyć liczbe wystawców i powierzchnie wystawienniczą - po raz kolejny w tym roku. Targi productronica po raz kolejny udowodniły, że są to najważniejsze targi elektroniki i produkcji - mówi München.Nowy format - przyspieszenie talentów

Aby zwiększyć świadomość studentów i młodych specjalistów w zakresie działalności w dziedzinie produkcji elektroniki, uruchomieno format „Przyspieszanie talentów”. Zawiera on platformę dla młodych profesjonalistów różne segmenty, takie jak Centrum Karier, Brama Talentów, Ścieżka Edukacji i etapy talentów. Kulminacyjnym punktem był 48-godzinny hackaton zorganizowany przez Messe München wraz z VDMA i Fraunhofer Institute for Reliability and Mikrointegracja (IZM). Wystawcy Komax i Schleuniger wzięli udział w pierwszym hackatonie. Personel działu obu firm wraz z Fuji Europe w pełni wykorzystały możliwości rekrutacji podczas „Przyspieszania talentów”.Premiera productronica Fast Forward

Po sukcesie „electronica Fast Forward” w 2016 i 2018 roku platforma dla startupów z branży elektronicznej prezentowanych na tegorocznej edycji obejmowały urządzenia od bezdotykowych typu pick-and-place do obsługiwanych przez AI. Do udziału zgłosiło się około 40 młodych firm. Dziesięć z nich to firmy startupowe zostały wybrane do prezentacji swoich produktów na productronica.

Około 80 zgłoszeń do nagrody productronica Innovation Award

Po raz trzeci Messe München połączyło siły z magazynem branżowym productronica prezentując tegoroczną nagrodę productronica Innovation Award. Z około 80 zgłoszeń następujące firmy wygrały w sześciu klastrach kategorie:

  • Limata w klastrze PCB i EMS, Seho Systems w klastrze SMT, ASM
  • Amicra w klastrze półprzewodników, Zoller + Fröhlich w kablach, cewkach i
  • Klaster hybrydowy, F&S Bondtec w klastrze Future Markets i Vision

 

Źródło: Messe München

Udostępnij:

Drukujelektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również