Temu robotowi żaden teren nie straszny

robot Volex © Pliant Energy Systems

Udostępnij:

Bez względu na to, czy porusza się po piasku, śniegu, lodzie czy w wodzie, nie ma z tym żadnego problemu. Robot Volex firmy Pliant Energy Systems posiada bardzo praktyczne zdolności ruchowe, które mogą sprawić, że będzie wykorzystywany do zadań w trudno dostępnym terenie.

Zaprojektowany przez Pietro Filardo robot Volex posiada specjalne biomorficzne płetwy, które są napędzane małymi silnikami elektrycznymi ukrytymi w ciele tego robota. Samo poruszanie się przypomina trochę ruch płaszczki, ale, jak zapewnia Filardo, jego robot ma tę przewagę, że może poruszać się w każdym niemalże terenie, nie tylko w wodzie.Jednak nie tylko samo poruszanie się robota robi wrażenie. Podczas tego ruchu możliwe będzie odzyskiwanie energii. Wprawdzie na razie Volex jest podłączony do źródła zasilania za pomocą prądu, ale kwestią czasu jest, że będzie on mógł się poruszać całkowicie bezprzewodowo.

Twórcy Volexa już widzą wiele możliwości jego wykorzystania, np. podczas misji ratunkowych w trudno dostępnym terenie czy też do zadań militarnych na terenie wroga.Źródło: Pliant Energy Systems

Udostępnij:

Drukujelektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również