To będzie najnowocześniejsze centrum badawcze robotów

Nvidia, roboty współpracujące © Nvidia

Udostępnij:

Firma Nvidia w Seattle otwiera najnowocześniejsze na świecie centrum robotyczne. Amerykański gigant branży komputerowej od pewnego już czasu zajmuje się także szeroko pojętą robotyką i teraz postanowił wziąć udział w projekcie, którego celem jest rozwój nowej generacji robotów.

Nvidia otworzyła nowe centrum badań robotyki w Seattle, gdzie specjaliści z branży i środowiska akademickiego będą pracować nad rozwojem nowej generacji robotów, które będą w stanie wykonywać złożone zadania manipulacyjne w bezpieczny sposób wraz z ludźmi. Nvidia ma nadzieję, że badania przekształcą takie branże, jak produkcja, logistyka, opieka zdrowotna i wiele innych.Centrum badań robotyki znajduje się w pobliżu kampusu Uniwersytetu Waszyngtońskiego i będzie prowadzone przez Dietera Fox. Bliskość uniwersytetu zapewni udział w projekcie studentów z kierunków związanych z robotyką, co może zapewnić dopływ świeżych pomysłów do projektu.

- W przeszłości badania w dziedzinie robotyki koncentrowały się na małych, niezależnych projektach, a nie w pełni zintegrowanych systemach. Łączymy zespołowy, interdyscyplinarny zespół ekspertów w zakresie kontroli i percepcji robotów, wizji komputerowej, człowieka-robota interakcja i głębokie uczenie się - powiedział Dieter Fox. - Około 50 pracowników, od przemysłu i ekspertów akademickich, po wykładowców wydziałów i stażystów studenckich, przeprowadzi badania w nowym laboratorium.

Pierwszy scenariusz, nad którym prowadzone są już prace w laboratorium, to symulator kuchni, w którym robot został zbudowany w celu wykonywania szeregu typowych zadań, takich jak pobieranie przedmiotów z szafki i czyszczenie stołu obiadowego.

Robot korzysta z platformy Jetson firmy Nvidia do nawigacji, podczas gdy przetwarzanie wnioskowania w czasie rzeczywistym jest obsługiwane przez procesory graficzne Titan.

Otwarte w listopadzie laboratorium początkowo zatrudniało 14 osób, ale docelowo zespół badawczy będzie liczył ok. 50 osób.Źródło: Neowin

Udostępnij:

Drukujelektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również