Ujednolicenie zarządzania projektami za pomocą Siemens Opcenter

Siemens, Siemens Opcenter, praca w chmurze, operacje produkcyjne © Siemens

Udostępnij:

Firma Siemens poinformowała o udostępnieniu oprogramowania Siemens Opcenter – spójnego portfolio programów do zarządzania operacjami produkcyjnymi. Siemens Opcenter łączy te produkty w jednym, zintegrowanym i gotowym do pracy w chmurze portfolio, ujednolicając je pod względem doświadczeń użytkowników, by pomóc producentom w sprostaniu wymogom dotyczącym jakości i wydajności produkcji. 

Siemens Opcenter integruje funkcje MOM, w tym zaawansowane planowanie i harmonogramowanie, realizację produkcji, zarządzanie jakością i wydajnością, a także tworzenie receptur, specyfikacji i zarządzanie laboratorium. Nowe portfolio łączy produkty takie jak: oprogramowanie Camstar, pakiet Simatic IT, Preactor, pakiet badawczo-rozwojowy R&D Suite oraz QMS Professional wykorzystując synergie pomiędzy nimi.Kompleksowe działanie

- Firmy przemysłowe muszą optymalizować operacje produkcyjne w interakcji z systemami inżynieryjnymi, automatyzacyjnymi i korporacyjnymi, aby wprowadzać innowacje i przeobrażać swoją działalność – powiedział Greg Gorbach, wiceprezes Grupy Doradczej ARC.

Siemens Opcenter opiera się na paradygmacie rozszerzalności, który ułatwia wdrażanie, konfigurowanie, rozwijanie oraz integrację z innymi systemami w całym łańcuchu wartości, w tym zarządzanie cyklem życia produktu, planowanie zasobów przedsiębiorstwa oraz wprowadzanie rozwiązań w zakresie automatyzacji produkcji. Kompleksowe rozwiązania w zakresie mobilności pozwalają osiągnąć wysoką elastyczność operacyjną oraz korzystać z tych samych aplikacji na wielu inteligentnych urządzeniach. Cała oferta jest gotowa do przetwarzania w chmurze i może być wdrożona na miejscu, również w modelu hybrydowym, umożliwiając obniżenie kosztów technologii informatycznych oraz zapewniając elastyczną skalowalność. Siemens Opcenter w wyjątkowy sposób wspiera cyfrowe przedsiębiorstwo, ponieważ pozwala na wykorzystywanie cyfrowych bliźniaków do celów związanych z projektowaniem, produkcją i wydajnością.Udoskonalenie systemów

Firma Siemens poinformowała również o nowej wersji portfolio systemów do realizacji produkcji Siemens Opcenter Execution, wcześniej znanego jako Simatic IT oraz Camstar. Ulepszone wersje oprogramowania oferują nowe funkcjonalności, które koncentrują się na inteligentnych urządzeniach, mobilności oraz możliwościach integracji w celu optymalizacji przepływów danych i dostępności.

Źródło: Siemens

Udostępnij:

Drukujelektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również