Usina Ferrari korzysta z napędów hydraulicznych Hägglunds

Napędy hydrauliczne © Bosch Rexroth

Udostępnij:

Usina Ferrari, brazylijski producent cukru, stosuje bezpośrednie napędy hydrauliczne Hägglunds w maszynach do kruszenia trzciny cukrowej. Firma już od dekady korzysta z układów napędowych Hägglunds, ponieważ ich niezawodność i sterowalność przyczynia się do rozwoju i sukcesu przedsiębiorstwa.

Silniki hydrauliczne Hägglunds firmy Bosch Rexroth to kompaktowe i trwałe rozwiązanie napędzające poszczególne walce, umożliwiające precyzyjne dostosowanie siły tarcia, aby uzyskać maksymalną ekstrakcję. W zakładach Usina Ferrari w 2008 r. zainstalowano silniki hydrauliczne Hägglunds w młynach pracujących w tandemie, o łącznej wydajności 640 ton na godzinę. – Inwestycje w wyposażenie Bosch Rexroth natychmiast przełożyły się na wyższą wydajność mielenia i ekstrakcji soku oraz lepsze wykorzystanie czasu mielenia – wyjaśnia Hênio J. Rospendowski Jr., dyrektor generalny.Henrique Fantinatti, dyrektor ds. technicznych Usina Ferrari, dodaje: – Osiągnęliśmy wiele korzyści, na które wcześniej nie mogliśmy liczyć. Udało się nam określić rozłożenie momentu obrotowego w młynie i jego wpływ na pracę walców. Mogliśmy skorygować ustawienia młyna, zgarniaków i kompensacji średnicy, a tym samym poprawić osiągi i wydajność.

Wiele lat niezawodnej pracy

Usina Ferrari może spokojnie prowadzić działalność produkcyjną, ponieważ napędy Hägglunds nie wymagają długich czynności serwisowych. Inspekcja jednego z silników Hägglunds MB po 6 latach nieprzerwanej eksploatacji nie wykazała żadnych oznak zużycia ‒ pierścienie krzywkowe, rolki, tłoki, płyty prowadzące i łożyska były jak nowe.

Liczba lat roboczych bez żadnej konserwacji zewnętrznej mówi sama za siebie ‒ deklaruje Paulo Cesar Benedito, kierownik ds. konserwacji w Usina Ferrari. – Układ hydrauliczny Bosch Rexroth otwiera nową kartę w napędach młynów przemysłowych. Widzimy zmianę paradygmatu, która przekłada się na niezawodność, prostotę konserwacji i obsługi oraz wysoką dostępność.

Krok w kierunku technologii Hägglunds

Czerpiąc tak wiele istotnych korzyści, firma Usina Ferrari poszła o krok dalej i zainstalowała kolejne systemy Hägglunds. W 2018 r. uruchomiono nowy młyn wyposażony w silniki Hägglunds CBM3000 napędzające cztery główne walce. Silnik Hägglunds CBM jest następcą modelu Hägglunds MBi zapewnia o 50% wyższy moment obrotowy przy masie mniejszej nawet o 50% od poprzednika.

Firma rozpoczęła też wdrażanie elementów Hägglunds Inside Intelligence, pakietu technologii i usług Bosch Rexroth dotyczących łączności w systemach napędów hydraulicznych. Wykorzystanie łączności przyniesie dodatkowe korzyści pod względem konserwacji. – Komputeryzacja ułatwi nam podejmowanie decyzji ‒ wyjaśnia Benedito. – Będzie nam łatwiej przewidywać awarie, które mogłyby wstrzymać produkcję. Dzięki temu oszczędzamy czas i obniżymy koszty.

Zastosowanie wyposażenia Bosch Rexroth zapewniło nam wysoką niezawodność operacyjną, którą uznajemy za główny wskaźnik wydajności w naszej branży ‒ deklaruje Hênio J. Rospendowski Jr.

Źródło: Bosch Rexroth

Udostępnij:

Drukuj
elektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również