Viper Steel DDR4 – czysta moc w starym stylu

© Viper

Udostępnij:

Viper Steel DDR4 to nowa seria modułów pamięci RAM z wyższej półki, która właśnie pojawiła się w ofercie firmy Patriot. Pamięci są przeznaczone głównie dla entuzjastów ekstremalnych technologii oraz bardziej świadomych graczy, którzy wolą całość dostępnych zasobów przeznaczyć na polepszenie jakości rozgrywki i zwiększenie liczby uzyskiwanych FPSów, a nie na rozświetlanie wnętrza obudowy zsynchronizowanymi animacjami migających LEDów.

Seria Viper Steel została zaprojektowana przede wszystkim z myślą o zapewnieniu jak najlepszego wsparcia procesorom CPU i GPU działającym w dużym obciążeniu, przyśpieszeniu komunikacji z dyskiem w trakcie grania w najbardziej wymagające tytuły, a także ustabilizowaniu pracy bufora pamięci przy operacjach na plikach o bardzo dużych rozmiarach. I te cele udało się zrealizować, na dodatek w całkiem rozsądnej cenie, jak na oferowane możliwości, głównie dzięki rezygnacji z większości opcjonalnych bajerów.Projektując swoje nowe pamięci Patriot na pewno jednak nie oszczędzał na materiałach, bo te w całości pochodzą z górnej półki. W szczególności wyróżnia się tu opracowana specjalnie na potrzeby tej serii osłona termiczna z wysokogatunkowego aluminium. Robi ona wrażenie nie tylko swoją efektywnością cieplną, ale i efektownością monochromatycznego designu.

Warto też dodać, że nad całym procesem produkcyjnym kości Viper Steel czuwa jeden z najbardziej zaawansowanych i rygorystycznych systemów kontroli jakości na świecie. Wszystko to jest konieczne, by wypełnić niezwykle wyśrubowane normy jakości i bezpieczeństwa amerykańskiego rynku konsumenckiego i móc się pochwalić przyznaniem Viper Steel certyfikatu z najwyższą oceną "Q".

Patriot - jako jeden z najbardziej doświadczonych producentów pamięci komputerowych na rynku – w trakcie prac na serią Viper Steel poświęcił też dużo czasu, aby zapewnić optymalny balans pomiędzy prędkościami taktowania przy różnych napięciach a czasami opóźnień na poszczególnych progach, z dopasowaniem do profili XMP. Pozwoliło to zwiększyć samą efektywność działania, ale przede wszystkim zminimalizowało szansę wystąpienia efektu wąskiego gardła (bottleneck) przy komunikowaniu się pamięci z procesorem.

Pamięci Viper Steel są w pełni kompatybilne z najnowszymi platformami Intel i AMD. W ramach nowej serii dostępne są moduły pracujące z taktowaniem od 3000MHz do aż 4400Mhz.

W ofercie dostępne są pamięci Viper Steel DDR4 w wersji Dual Kits oraz Single Module. Cena za wersję Dual Kits 16GB ( 2x8GB) waha się od 690 zł do 1390 zł brutto (w zależności od taktowania). Specyfikacja dla modelu:

  • Viper Steel Series DDR4 16GB (2 x 8GB) 4400MHz Kit (PVS416G440C9K)
  • Testowany profil częstotliwości 1: PC4-35200 (4400 MHz)
  • Testowany profil częstotliwości 2: PC4-34100 (4266MHz)
  • Opóźnienia:: 19-19-19-39
  • Przy napięciu dla profilu 1: = 1,45 V
  • Przy napięciu dla profilu 2:= 1,35V
  • Format: NON-ECC Unbuffered DIMM
  • Architektura: 288-Pin
  • Cena: 1390 zł brutto

Udostępnij:

Drukujelektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również