Wi-Fi lub technologia Bluetooth – środki do komunikacji CAN

Wnętrze zakładu © HMS Networks

Udostępnij:

Od czasu wprowadzenia na rynek pięć lat temu rozwiązanie Anybus Wireless Bolt zapewniło tysiącom aplikacji przemysłowych bezprzewodowy dostęp do sieci Ethernet. Dzięki wytrzymałej i wyjątkowej obudowie, przeznaczonej do montażu na maszynach (wymagającego jedynie wykorzystania otworu M50), ten zaufany produkt sprawdza się w najbardziej wymagających zastosowaniach.

Zakres użycia rozciąga się od instalacji magazynowych i pojazdów AGV do produkcji żywności, górnictwa podziemnego i wymagających zastosowań zewnętrznych. Wykorzystując osiągnięty sukces, firma HMS wprowadza obecnie na rynek Anybus Wireless Bolt CAN, który obsługuje komunikację z wyposażeniem produkcyjnym i jest oparty na magistrali CAN.

Bezprzewodowa komunikacja CAN

Nowe rozwiązanie Anybus Wireless Bolt CAN umożliwia maszynom i aplikacjom opartym na magistrali CAN przesyłanie danych CAN za pośrednictwem stabilnego łącza bezprzewodowego. Komunikacja bezprzewodowa jest nawiązywana za pośrednictwem szybkiego połączenia Wi-Fi lub niezawodnego łącza w techologii Bluetooth. Dane CAN są przesyłane przez łącze TCP/IP, które w razie potrzeby umożliwia również innej standardowej infrastrukturze Wi-Fi dostęp do łącza bezprzewodowego.Typowym przypadkiem użycia nowego rozwiązania jest bezprzewodowy dostęp do danych CAN pojazdu przemysłowego, takiego jak ciężarówka do transportu materiałów sypkich. Przykładowo dzięki Anybus Wireless Bolt CAN dane z magistrali J1939 CAN są łatwo przesyłane do przenośnego tabletu, co zapewnia operatorowi pełną kontrolę i widoczność trwającego procesu załadunku materiału.

Komunikacja CANopen z zastosowaniem w produkcji

Rozwiązanie Anybus Wireless Bolt CAN jest w pełni transparentne w zakresie przesyłania danych CAN, co oznacza, że działa z dowolnym protokołem opartym na protokole CAN, w tym CANopen. Otwiera to możliwość tworzenia mobilnych wysp automatyki w dowolnym procesie produkcyjnym – rozwiązanie Anybus Wireless Bolt CAN bezprzewodowo połączy linię magistrali CANopen.

Oprócz nowego rozwiązania Anybus Wireless Bolt CAN rodzina produktów Wireless Bolt obejmuje inne wersje, które można połączyć z wyposażeniem produkcyjnym, wykorzystującym łączność szeregową i przemysłowy Ethernet. Po stronie bezprzewodowej rozwiązanie Wireless Bolt niedawno uzupełniono o wersje Wi-Fi i technologię Bluetooth obsługujące nowe standardy LTE NB-IoT i CAT-M1, przeznaczone do aplikacji w ramach IoT.

Źródło: HMS Networks

Udostępnij:

Drukuj
elektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również