Wrocławskie Kogifi na targach w Stuttgarcie

wirtualna rzeczywistość © Kogifi

Udostępnij:

Wrocławska spółka Kogifi po raz drugi bierze udział w konferencji Smart Maintance w Stuttgarcie, w Niemczech. Podczas wydarzenia, które odbywa się w dniach 12-13 listopada, Spółka promuje swój autorski projekt AIDAR, wykorzystujący technologie rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości w procesie szkolenia pracowników oraz zdalnej współpracy i wsparcia w nowoczesnych przedsiębiorstwach produkcyjnych. 

Firma Kogifi, wrocławski dostawca rozwiązań e-Commerce, AR/VR, IoT i sztucznej inteligencji, po raz kolejny jest wystawcą na prestiżowych, niemieckich targach Smart Maintancew Stuttgarcie. Podczas konferencji spółka zaprezentuje możliwości autorskiego rozwiązania Aidar. Zaprojektowany i wykonany w Polsce komputer wykorzystuje gogle rozszerzonej rzeczywistości oraz autorski software, aby przekazywać użytkownikom potrzebne im w danej chwili informacje, wspierać w procesie szkolenia, a także, w razie potrzeby, zdalnie łączyć ich z ekspertami. Co ważne – prezentowane urządzenie znalazło już swojego pierwszego nabywcę – specjalna wersja Aidar, wraz z dedykowanym oprogramowaniem, trafiła do fabryki silników Mercedes-Benz w Jaworze. Służy tam do efektywnego szkolenia pracowników linii produkcyjnej. – Aidar pokazuje, jak wiele zastosowań przemysłowych może mieć rozszerzona rzeczywistość. Podczas targów zaprezentujemy m.in., jak w przyszłości może wyglądać zarządzanie parkiem maszyn oraz budynków, a także, w jaki sposób sztuczna inteligencja rozpoznaje pomieszczenia w VR/AR. Kongres będzie też okazją do przedstawienia zalet Aidar w kontekście potrzeb współczesnego biznesu. Wdrożenie naszego rozwiązania pozwala m.in. na redukcję kosztów związanych z zatrudnianiem i szkoleniem nowych pracowników, drugi moduł zdalnego wsparcia pracowników linii eliminuje chociażby wydatki związane z podróżami i kosztownymi konsultacjami specjalistycznymi na miejscu w fabryce. Czyni to wiec nasze rozwiązanie bardzo proekologicznym – mówi Marek Czarzbon, Co-CEO Kogifi.Przez Stuttgart do Europy

Smart Maintance to dwudniowy kongres, obejmujący serię wykładów, dyskusji, wystaw i szkoleń praktycznych. Weźmie w nim udział niemal 100 przedsiębiorstw, głównie z rynku niemieckiego. Spotkanie ma na celu wymianę wiedzy i doświadczeń oraz prezentację najnowszych osiągnięć, innowacyjnych technologii oraz trendów w obszarze smart maintenance. Poprzez udział w targach, Kogifi upatruje swojej szansy na rozwój kontaktów z potencjalnymi, zagranicznymi kontrahentami, jak również na promocję swojej oferty. W ostatnim czasie firma mocno koncentruje się na rynku smart maintenance. Kogifi rozpoczęło współpracę w tym kontekście m.in. z firmą Fanuc - światowym liderem technologii CNC oraz robotyki.

Źródło: Kogifi

Udostępnij:

Drukuj
elektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również