Wspólne webinary firm Rittal i Eplan

©

Udostępnij:

W maju rozpocznie się nowy cykl webinarów dotyczących Zintegrowanego Łańcucha Wartości, organizowanych wspólnie przez firmy Rittal i Eplan. Od 4 maja eksperci będą dzielić się wiedzą związaną m.in. z rozwiązaniami automatyzującymi i industrializującymi prefabrykację szaf sterowniczych i rozdzielnic. Przedstawią dopasowane oprogramowanie, technologię opartą o rozwiązania systemowe oraz… maszyny do automatyzacji.

Po każdym internetowym spotkaniu odbędzie się panel dyskusyjny, podczas którego uczestnicy będą mogli zadawać pytania ekspertom. Rejestracja na te bezpłatne webinary eksperckie dostępna jest pod adresem https://rittalpolska.clickmeeting.com/Eksperci firm Rittal i Eplan przygotowali wspólny cykl webinarów, który składa się z ośmiu części. Każda z nich poświęcona zostanie osobnemu elementowi Zintegrowanego Łańcucha Wartości. Spotkania online z ekspertami skierowane są zarówno do projektantów, jak i prefabrykatorów, a rozpoczną się zaraz po długim weekendzie majowym.

Poniżej szczegółowe informacje dotyczące webinarów:

    • 4 maja o godzinie 10:00 webinar „Synergia Eplan Rittal czyli Zintegrowany Łańcuch Wartości” poprowadzi Damian Pytlak, industry sector manager w firmie Rittal. Zaprezentuje on koncepcję Zintegrowanego Łańcucha Wartości oraz korzyści stosowania jego poszczególnych elementów.

    • 6 maja o godzinie 10:00 webinar „Tworzenie projektu zabudowy rozdzielnicy z wykorzystaniem Platformy EPLAN” poprowadzi Bartosz Bucki – ekspert z zakresu oprogramowania Eplan z firmy ABMicro Sp. z o.o. Opowie w jaki sposób przygotować się do procesu projektowego oraz przedstawi narzędzia, z których warto w tym procesie skorzystać. Pokaże także jak powstaje cyfrowy bliźniak, czyli trójwymiarowy prototyp rozwiązania oraz omówi, w jaki sposób weryfikować błędy i wprowadzać poprawki do projektu.

    • 8 maja o godzinie 10:00 webinar „Oprogramowanie Rittal Configuration System - jako proste narzędzie do doboru obudów i szaf wraz z pasującymi akcesoriami” poprowadzi Paweł Piwnicki, product manager odpowiedzialny za automatykę, sterowanie oraz maszyny RAS w firmie Rittal. Ekspert zaprezentuje funkcjonalność bezpłatnego konfiguratora oraz jego możliwości na konkretnych przykładach.

    • 11 maja o godzinie 10:00 webinar „Oprogramowanie Rittal VX25 Power Engineering jako intuicyjne narzędzie do doboru rozdzielnic zgodnie z normą PN-EN 61439” poprowadzi Bartosz Kaźmierczyk, product manager odpowiedzialny za rozdział mocy w firmie Rittal. W trakcie spotkania opowie on o funkcjach oraz możliwościach darmowego oprogramowania VX25 Power Engineering i narzędzi pomocniczych. Podczas webinaru skonfiguruje przykładową rozdzielnicę VX25 Ri4Power zgodną z obowiązującymi normami.

    • 13 maja o godzinie 10:00 webinar „Oprogramowanie Therm 6.6 jako narzędzie do projektowania systemów chłodzenia również z poziomu Eplan” poprowadzi Marcin Lisowski, product manager odpowiedzialny za klimatyzację oraz chłodzenie w firmie Rittal. Podczas webinaru przedstawione zostaną funkcje oprogramowania Therm 6.6 – w jaki sposób można dobrać odpowiednie urządzenia chłodzące, a przy tym wyeliminować pomyłki i uniknąć najczęściej popełnianych błędów – także w ramach platformy oprogramowania Eplan.

    • 15 maja o godzinie 10:00 webinar „Przygotowanie danych produkcyjnych w oprogramowaniu EPLAN Pro Panel (otworowanie, konfekcjonowanie przewodów, drukowanie etykiet)” poprowadzi Bartosz Bucki, ekspert z zakresu oprogramowania Eplan z firmy ABMicro Sp. z o.o. Zaprezentowany zostanie cyfrowy bliźniak, który jest  podstawą dokumentacji montażowej. Ekspert opowie w jaki sposób przygotować dane do kolejnych etapów pracy przy wykorzystaniu oprogramowania EPLAN i narzędzi wspomagających.

    • 18 maja o godzinie 10:00 webinar „Automatyczna prefabrykacja szaf sterowniczych za pomocą rozwiązań Rittal Automation Systems - RAS” poprowadzi Paweł Piwnicki, product manager odpowiedzialny za automatykę, sterowanie oraz maszyny RAS w firmie Rittal. Zaprezentowane zostaną rozwiązania wchodzące w skład Rittal Automation Systems, w szczególności – maszyny do obróbki mechanicznej i konfekcjonowania przewodów.

    • 20 maja o godzinie 10:00 webinar „Moduł IoT jako centralny komponent do inteligentnego łączenia systemów chłodzenia Rittal Blue e+, modułów pomiarowych Smart Monitoring System oraz czujników CMC” poprowadzą Marcin Lisowski, product manager odpowiedzialny za klimatyzację oraz chłodzenie i Bartosz Kaźmierczyk, product manager odpowiedzialny za rozdział mocy w firmie Rittal. Eksperci przedstawią zalety oraz nowe możliwości monitoringu i optymalizacji przy zastosowaniu modułu IoT.

Aby wziąć udział w webinarach, należy się zarejestrować na wybrany webinar na stronie https://rittalpolska.clickmeeting.com/. Uczestnictwo jest bezpłatne, a nagrania ze spotkań online oraz dodatkowe materiały będą dostępne wyłącznie dla osób zarejestrowanych. Kolejne terminy oraz tematy już niebawem.

Źródło: Rittal

Udostępnij:

Drukuj
elektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również