Wydajne bezszczotkowe serwomotory

silniki, FAULHABER, technologia dwubiegunowa © FAULHABER

Udostępnij:

Nowa seria 1660 ... BHx ustanawia nowe standardy: w odniesieniu do wymiarów i ciężaru, oferuje duże wartości prędkości i mocy przy niskich drganiach i niewielkim wytwarzaniu ciepła, coś co do tej pory było nie do osiągnięcia. Ta seria napędów jest tym samym idealnie przeznaczona do rękojeści urządzeń o wysokich wymaganiach w zakresie mocy w zastosowaniach o ograniczonej przestrzeni instalacyjnej.

 Seria BHx firmy FAULHABER to nowe, wysokiej mocy bezszczelinowe i bezszczotkowe silniki o średnicy 16 mm pracujące w technologii dwubiegunowej. Dzięki wytrzymałej i kompaktowej budowie oraz imponującym parametrom eksploatacyjnym silniki z tej nowej rodziny produktów szczególnie idealnie nadają się do wymagających zastosowań, takich jak rękojeści narzędzi dentystycznych, robotów medycznych, chwytaków elektrycznych oraz do sprzętu laboratoryjnego, profesjonalnych narzędzi ręcznych i robotyki.Aby jak najlepiej dostosować się do różnorakich wymagań wielu zastosowań seria BHx oferuje silnik w dwóch konstrukcjach, obie o długości 60 mm. Jedna zaprojektowanych specjalnie dla dużych prędkości oraz druga dla dużego momentu obrotowego.

Seria 1660…BHS może pracować z prędkością do 100,000 obr/min i generować wyjątkową moc 96 W, co pozwala na pracę w najbardziej wymagających zastosowaniach. Seria 1660…BHS to idealne rozwiązanie dla urządzeń pracujących przez dłuższy czas przy jednoczesnym utrzymaniu niskiej termperatury obudowy, na przykład dla narzędzi ręcznych o dużej prędkości.

Ponadto seria 1660…BHT oferuje ciągły wyjściowy moment obrotowy rzędu 19 mNm umożliwiający pracę ze zmiennym obciążeniem. Płaska krzywa prędkości / momentu obrotowego o niskiej wartości 95 obr/min/mNm pozwala na zminimalizowanie zmian prędkości, gwarantując stały i jednostajny jej przebieg. Dla określonych zastosowań silnik może wytwarzać impulsowy moment obrotowy powyżej 30 mNm.Tradycyjnie tak wysokie poziomy parametrów eksploatacyjnych uzyskiwały wyłącznie silniki o wiele większych gabarytach. Zalety te czynią serię 1660…BHT idealnym rozwiązaniem dla użytkowania w sposób cykliczny i przerywany o dużej dynamice i precyzyjnym pozycjonowaniu.


Źródło: FAULHABER

Udostępnij:

Drukujelektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również