Wytrzymały pirometr dla hut

© Fluke

Udostępnij:

Pirometry serii Endurance z oferty firmy Fluke Process Instruments zapewniają dużą funkcjonalność i niezawodność w wymagających zastosowaniach z zakresu pierwotnej i wtórnej produkcji metali. Są przyrządami wytrzymałymi, wykorzystywanymi do kontroli stabilności procesów oraz badania jakości produktów i energetyczności paliw. Dzięki odpowiedzi widmowej 1 μm, 1,6 μm lub 2,4 μm, pozwalają one uzyskać znacznie większą dokładność niż w przypadku sensorów pracujących na większych długościach fali.Fot.: Pirometry serii Endurance umożliwiają pomiar temperatury w zakresie od 50 do 3200°C.

Seria pirometrów Endurance pokrywa szeroki zakres pomiaru temperatury od 50°C do 3200°C jedynie kilkoma modelami, dzięki czemu do monitorowania całego procesu wystarcza mniej przyrządów. Dostępne są modele jedno- i dwubarwne, przy czym te drugie realizują pomiary już od 250°C. Pirometry dwubarwne zapewniają prawidłowy odczyt temperatury nawet w obecności pary wodnej i pyłów.Szerokie możliwości komunikacji i prezentacji wyników pomiaru

Pirometry Endurance są wygodne w obsłudze. Na tylnym panelu zawierają czytelny, podświetlany ekran ze sprzężeniem dotykowym zapewniający łatwą, intuicyjną obsługę i konfigurację. Co więcej, mogą być obsługiwane zdalnie za pośrednictwem interfejsów RS-485, Profinet i innych przemysłowych sieci Ethernet. Udostępniają różne możliwości celowania oraz zawierają wbudowaną kamerę dużej rozdzielczości umożliwiającą zdalne monitorowanie aplikacji i regulację sensora za pośrednictwem przemysłowej sieci Ethernet. W zależności od widoczności w konkretnym zastosowaniu, można użyć celownika laserowego lub LED do oznaczenia pozycji i rozmiaru plamki pomiarowej.

Pirometry Endurance mogą pracować w najtrudniejszych warunkach środowiskowych. Zawierają odizolowane galwanicznie linie I/O oraz są zamykane w obudowach ze stali nierdzewnej o stopniu ochrony IP65. Ich zakres dopuszczalnych temperatur pracy wynosi do 315°C przy wykorzystaniu akcesoriów chłodzących. Producent udziela na nie 4-letniej gwarancji.

 

 

Źródło: Fluke

Udostępnij:

Drukuj
elektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również