YESLY – chcesz żyć komfortowo

Udostępnij:

System YESLY – nowoczesność we włoskim stylu, która doda szyku niemal każdemu wnętrzu. Cały system został zaprojektowany po to, by uprzyjemnić nam przebywanie w naszych „czterech kątach”.  Można nawet odnieść wrażenie, że cała jego funkcjonalność podkreśla pozytywne emocje, umacniając atmosferę naszego domu.


Zainteresował Cię temat?

Prostota i funkcjonalność automatyki

Ostatnie kilka lat to wysyp urządzeń „smart”. Wszystko, co łączy się z Internetem, otrzymuje natychmiast przydomek „smart”. Aktualnie dużą popularnością cieszą się, ogólnie mówiąc, systemy „smart home”, które możemy podzielić na przewodowe, takie jak np. KNX i bezprzewodowe. Do tych ostatnich zaliczamy właśnie system YESLY, który możemy nazywać po prostu „systemem komfortowego życia” (ang. Comfort Living).

YESLY – automatyka, której nie widać

Na czym zatem polega ten komfort życia? Otóż system YESLY to prosty w konfiguracji i codziennym użytkowaniu system automatyki domowej. Uniwersalność odczuwamy już na samym początku użytkowania. Idea tego systemu jest taka, aby można było go zainstalować w każdym domu/mieszkaniu, bez potrzeby przeprowadzenia kapitalnego remontu. Właśnie dlatego jest to system idealny, zarówno do nowo powstających inwestycji, jak i przestrzeni, które właściciel chce tylko unowocześnić. Wygodę tego systemu odczują także osoby, które chciałyby stopniowo zautomatyzować swój dom/mieszkanie.

Komfort krok po kroku

Całą zabawę z systemem można zacząć np. od jednego ściemniacza oświetlenia do pasków LED 15.21, który zamontowany w salonie stworzy miłą atmosferę, zmniejszając moc świecącego paska ledowego do 20%, pozostawiając tym samym delikatne światło podczas seansu filmowego lub zwiększając jego intensywność, gdy na stole pojawią się planszówki. Zaletą samego urządzenia jest to, że po zamontowaniu jest całkowicie niewidoczne. Zostało wykonane tak, aby mieściło się w puszkę fi 60 lub w inną puszkę przyłączeniową. Zalecane jest jednak stosowanie puszek z kieszenią na automatykę, aby uniknąć sytuacji, w której nadmiar przewodów w puszce uniemożliwi schowanie w niej modułu.

Jeśli funkcje systemu YESLY przypadną nam do gustu, to według własnego uznania można dokładać do niego kolejne elementy, takie jak np. sterowniki rolet 13.S2 czy przekaźniki 13.22 do sterowania np. oświetleniem i stworzyć swój osobisty „smart home”

Przyjemne wdrożenie „smart home”

Programowanie całego systemu jest naprawdę proste. Programiści z Finder stworzyli do konfiguracji aplikację FINDER TOOLBOX, a użytkowanie odbywa się za pomocą aplikacji YESLY. Obie aplikacje są dostępne – za darmo – zarówno na telefony z zielonym robotem, jak i na te z nadgryzionym jabłkiem.

Konfigurację urządzeń i scenariuszy przygotowaną w aplikacji deweloperskiej możemy przesyłać nawet do kilku użytkowników. Wystarczy, że posiadają oni na swoich telefonach aplikację YESLY. Zatem ostatecznej konfiguracji tego systemu można dokonać z kanapy – w ręku trzymając jedynie telefon.

system Yesly firmy Finder

Wygląd i charakter

Urządzenia, które dają nam wygodę powinny nie tylko dobrze działać, ale również dobrze wyglądać, mieć swój indywidualny styl i ponadczasowe wykonanie. Właśnie w oparciu o te założenia zaprojektowano system YESLY. Elementami, po których rozpoznamy obecność tego systemu w domu/mieszkaniu, są designerskie i subtelne krążki – Gateway i BEYON.

Gateway jest nie tylko świecącą lampką, o którą będą nas pytali wszyscy nasi goście. Jest urządzeniem, które zmienia sposób komunikacji systemu z lokalnego po Bluetooth, z którego korzystają urządzenia wykonawcze i przyciski, na Wifi 2.4 GHz i sterowanie tymi elementami poprzez sieć Internet. Taka zmiana umożliwia nam zamknięcie rolety w oknie, nawet wtedy, kiedy jesteśmy kilkaset kilometrów od domu/mieszkania, lub zgaszenie światła, o którym zapomnieliśmy wychodząc w pośpiechu. 

Finder, system Yesly

 

Integracja z asystentami głosowymi

Ten czarno-biały krążek umożliwia nam połączenie systemu YESLY z systemami Google Asystent lub Amazon Alexa, dzięki czemu możemy sterować oświetleniem i roletami w domu/mieszkaniu za pomocą wydawania poleceń głosowych. I tak na hasło „Hej Google czas na film” zrealizujemy scenariusz złożony z obniżenia poziomu oświetlenia w salonie do 20%, zamknięcia rolet okiennych w tym pomieszczeniu oraz włączenia serwisu VOD na telewizorze. Wszystko dzięki temu, że YESLY może być konfigurowane w asystentach głosowych w procesach razem z innymi usługami, takimi jak np. Spotify czy Netflix.

Bezprzewodowe przyciski

Drugim elementem, który zdradza obecność systemu YESLY w naszym domu/mieszkaniu, jest BEYON, czyli 2 lub 4 przyciskowy pilot. Do jednego przycisku na tym krążku możemy przypisać konkretne urządzenia, takie jak np. ściemniacz w pokoju dziecka lub cały scenariusz „Pobudka”, który jednocześnie podniesie rolety i zapali światło.

BEYON'a można umieścić w dowolnym miejscu domu/mieszkania, a to dlatego, że jest bezprzewodowy i – co ważne dla komfortu użytkowania – bezbateryjny. Konstrukcja tego urządzenia składa się z piezoelektryka i układu elektroniki, które zamieniają siłę przyciśnięcia przycisku na sygnał Bluetooth.

Finder, system Yesly

Finder, system Yesly

BEYON dzięki swojemu minimalistycznemu i nowoczesnemu designowi pasuje niemalże do każdego wnętrza. Dla posiadaczy klasycznych wnętrz przygotowany został przycisk Bluetooth w kształcie białego, klasycznego kwadracika, który można przykleić do ściany i sterować oświetleniem bez dodatkowego kucia, tynkowania i przeciągania przewodów.

„Bezemisyjny” i bezprzewodowy

Urządzenia YESLY korzystają z technologii niskoenergetycznego Bluetooth 4.2, dzięki temu ograniczają do minimum ilość wysyłanych fal elektromagnetycznych.

Ich zasięg to 10 m, jeśli system zamontowany będzie w większym domu/mieszkaniu, może pojawić się potrzeba zastosowania wzmacniaczy zasięgu. Wzmacniacze przedłużają zasięg o kolejne 10 m i w zależności od wersji można tutaj dobrać model do zamontowania w puszce lub w wersji USB, która wygląda jak pendrive. Taka konfiguracja pozwala na to, żeby były możliwie najmniej widoczne.

Wygodny system automatyki

System YESLY to urządzenia, które podnoszą komfort życia w domu/mieszkaniu bez potrzeby przerabiania całej, już istniejącej instalacji elektrycznej. Elementy całego systemu idealnie wkomponują się w niemal każde wnętrze, a o jego obecności w domu/mieszkaniu świadczyć będą jedynie minimalistyczne krążki, zaprojektowane przez włoskich mistrzów nowoczesnego wzornictwa. Reszta pozostanie niewidoczna.

Jeśli chcesz poprawić jakość swojego życia i poczuć się w swoim domu/ mieszkaniu naprawdę komfortowo system YESLY – jest właśnie dla Ciebie.

>>Dowiedz się więcej o systemie YESLY<<

Źródło: Artykuł sponsorowany (Finder)


Udostępnij:

Drukuj


Marcin Szuper