Zasilacze Rohde & Schwarz serii NGL200 już dostępne w sklepie Farnell element14

zasilacze, Farnell element14, © Farnell element14,

Udostępnij:

Serię zasilaczy NGL200 firmy Rohde & Schwarz wprowadził do swoich magazynów Farnell element14. Ta nowa rodzina zasilaczy cechuje się zarówno wysoką precyzją, jak i błyskawicznymi reakcjami na zmiany obciążenia, a jednocześnie łatwością użytkowania. Dzięki temu idealnie nadaje się dla inżynierów, którzy muszą się mierzyć z wyzwaniami nowoczesnych aplikacji, takich jak symulowanie obciążenie w telefonach komórkowych i urządzeniach IoT, bez powodowania nagłych spadków ani skoków napięcia.

Architektura zasilaczy serii R&S NGL200 pozwala im na pracę z dwoma polaryzacjami, a więc zarówno wysoce precyzyjnie dostarczać, jak i pochłaniać prąd, symulując przy tym działanie baterii i obciążeń przy minimalnych tętnieniach i szumach. Dzięki temu świetnie sprawdzają się podczas opracowywania wzmacniaczy mocy i scalonych układów mikrofalowych. Krótkie czasy reakcji pozwalają nowym zasilaczom radzić sobie z szybkimi zmianami obciążenia, jakie występują na przykład w urządzeniach mobilnych, przełączających się z trybu uśpienia do trybu aktywnej transmisji.Budowa wewnętrzna aparatury serii R&S NGL200 pozwala użytkownikowi na określenie, w jaki sposób zasilacz ma odpowiadać na zmiany na obciążeniu. Domyślnie reakcje ustawione są na szybkie, a więc zoptymalizowane pod kątem jak najkrótszego czasu powrotu do napięcia zadanego, co trwa nie dłużej niż 30 µs. Dzięki temu zasilacze tej serii idealnie nadają się do zasilania urządzeń IoT i innych sprzętów zasilanych bateryjnie.

Zasilacze Rohde & Schwarz R&S NGL200 są także niezwykle łatwe w użyciu, a to za sprawą wysokiej rozdzielczości ekranów dotykowych oraz zastosowania różnych kolorów dla różnych trybów pracy. Funkcja QuickArb obsługuję więcej punktów (do 4096 punktów) i pozwala generować arbitralne sekwencje szybciej, niż jakikolwiek inne zasilacze na rynku.

Pozostałe cechy zasilaczy R&S serii NGL200 to: 

  • 6½–cyfrowy wyświetlacz, dzięki któremu zasilacze te świetnie nadają się do tworzenia charakterystyk urządzeń, cechujących się niskim poborem mocy w trybie oczekiwania i dużymi prądami w trakcie aktywnej pracy. Ponieważ cały zakres pomiarowy nie jest podzielony na podzakresy, nie trzeba się pomiędzy nimi przełączać, a wyniki pomiarów można uzyskać szybciej, bez korzystania z dodatkowego multimetru cyfrowego.
  • Niepodłączone kanały są galwanicznie izolowane i chronione przed przeciążeniem lub zwarciami.
  • Ponieważ stopień wyjściowy jest izolowany za pomocą przekaźników, wyłączanie kanału wyjściowego nie powoduje wyłączenia napięcia wyjściowego.
  • Zasilacz może pracować zarówno w trybie napięciowym, jak i prądowym, przy czym oba kanały można konfigurować niezależnie. Ograniczniki prądu pozwalają limitować dostarczany prąd, a więc zapobiegać uszkodzeniom badanych obwodów, jeśli pojawi się w nich usterka. Natomiast podczas pracy jako obciążenie elektroniczne, przyrząd może funkcjonować w trybie stałej rezystancji, którą można swobodnie ustawiać w szerokim zakresie. Dzięki temu można za pomocą tego zasilacza symulować rozładowywanie baterii lub akumulatora przy stałym obciążeniu rezystancyjnym.
  • Wbudowana, konfigurowalna impedancja wewnętrzna, która pozwala użytkownikom na symulowanie konkretnych rodzajów baterii i akumulatorów lub nawet na kontrolowane zwiększanie impedancji wewnętrznej wraz z rozładowywaniem się baterii czy akumulatora.


Wśród produktów firmy Rohde & Schwarz, oferowanych przez Farnell element14 można znaleźć również podstawowe zasilacze serii R&S NGE100B, dobrze sprawdzające się w zastosowaniach edukacyjnych, warsztatach i jako elementy zestawów pomiarowych w szafach rackowych oraz wydajne zasilacze R&S HMP2000/4000, przeznaczone dla laboratoriów i systemów automatycznego testowania.


Źródło: Farnell element14

Udostępnij:

Drukuj
elektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również