Zestaw rozwojowy IoT do połączeń z platformą usług chmurowych

Zestaw czujników UrsaLeo ze wstępnie zarejestrowanym dostępem do chmury Google © RS Components

Udostępnij:

RS Components (RS), marka handlowa firmy Electrocomponents plc (LSE:ECM), światowy dystrybutor wielokanałowy, wprowadziło zestaw rozwojowy obsługujący technologię chmurową, który umożliwia użytkownikom zbieranie i analizowanie danych na pulpicie w ciągu kilku minut po rozpakowaniu.

Zestaw UrsaLeo UL-NXP1S2R2 zawiera moduł czujnika Silicon Labs Thunderboard™ 2 gotowy do podłączenia do platformy usług UrsaLeo w chmurze Google. Wstępnie zarejestrowany dostęp pomaga projektantom w szybkim rozpoczęciu pracy, skonfigurowaniu własnych pulpitów nawigacyjnych i wykresów, ustawieniu alertów tekstowych lub e-mailowych opartych na zdarzeniach oraz korzystaniu z funkcji analitycznych Google. Aplikacje i interfejsy API pomagają w lokalnym zarządzaniu czujnikami, uruchamianiu diagnostyki i bezproblemowym udostępnianiu informacji innym systemom wewnątrz firmy lub narzędziom innych firm, takim jak aplikacje business intelligence.Oferowany zestaw pomaga użytkownikom wprowadzić w życie swoje pomysły, wykorzystując możliwości zdalnego wykrywania i zbiorów big data w takich zastosowaniach jak Przemysł 4.0, diagnostyka motoryzacyjna, opieka zdrowotna czy ogólny monitoring danych.

Moduł Thunderboard 2 zawiera czujniki temperatury, wilgotności, UV, światła otoczenia, ciśnienia atmosferycznego, jakości powietrza w pomieszczeniach, detekcji gazów, 6-osiowy czujnik inercyjny, mikrofon cyfrowy i czujnik Halla. Płytka zawiera również wieloprotokołowy moduł radiowy EFR32™ Mighty Gecko 2,4 GHz firmy Silicon Labs obsługujący Bluetooth® Low Energy oraz zastrzeżone protokoły krótkiego zasięgu, jak również Thread i ZigBee®. Ze zintegrowaną anteną ceramiczną i czterema diodami LED o wysokiej jasności na wyposażeniu moduł można zasilać z gniazda USB, baterii guzikowych lub zewnętrznego akumulatora.

Aby dostarczyć produkty gotowe do użytku i zminimalizować czas wprowadzania ich na rynek, programiści mogą również skorzystać z zestawów deweloperskich UrsaLeo do przenoszenia w pełni rozwiniętego kodu na niestandardowy sprzęt, a także wsparcia dla skalowania produkcji i zarządzania urządzeniami.Zestaw rozwojowy UrsaLeo jest obecnie dostępny w RS w regionach EMEA oraz Azja-Pacyfik.

Udostępnij:

DrukujInformacja prasowa
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również