Złączki listwowe WAGO TOPJOB S z dźwignią

WAGO © WAGO

Udostępnij:

Unosisz dźwignię, wsuwasz przewód, opuszczasz dźwignię i gotowe. To rozwiązanie łączenia przewodów stoi za sukcesem uniwersalnych złączek 221. Teraz ta sama technika połączeniowa wykorzystana jest w złączkach listwowych TOPJOB S. Przewody w rozdzielnicach mogą być podłączane, a następnie demontowane ręcznie, bez konieczności stosowania jakichkolwiek przyrządów montażowych.

 Intuicyjną obsługę docenią w szczególności użytkownicy, którzy podłączają urządzenia na obiekcie. Dzięki zastosowaniu dźwigni ryzyko ominięcia zacisku w trakcie oprzewodowywania lub błędnego podłączenia przewodów zostaje praktycznie wyeliminowane.Poza tym stabilnie otwarty zacisk, bez stosowania jakichkolwiek narzędzi, pozwala wykorzystać obie ręce do oprzewodowania listwy. Ułatwia to przede wszystkim podłączanie przewodów sztywnych o dużych przekrojach.

Złączki listwowe WAGO z dźwignią są przeznaczone do wszystkich rodzajów przewodów. Zastosowana technika zacisku Push-in umożliwia bezpośrednie podłączanie nie tylko przewodów jednodrutowych, lecz także przewodów linkowych o przekroju od 0,75 mm² zakończonych zaciśniętymi gazoszczelnie tulejkami. Dzięki możliwości montażu przewodu z boku, złączki listwowe z dźwignią umożliwiają również łatwe podłączanie przewodów sztywnych o dużych przekrojach.


TOP w kategorii
Obecnie dostępne są złączki listwowe z dźwignią o przekrojach nominalnym 2,5 mm², 6 mm² oraz 16 mm², w wariantach. Strona obiektowa złączki jest wyposażona w dźwignię, natomiast dla wykonania oprzewodowania wewnętrznego przewidziano do wyboru przycisk lub otwór na przyrząd montażowy.

 

Udostępnij:

Drukuj

etAChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również