Znamy już Młodzieżowego Mistrza Polski w lutowaniu!

lutowanie, Mistrzostwa Polski w Lutowaniu, RSC 2019 © renex

Udostępnij:

Rozpoczęły się Mistrzostwa Polski w lutowaniu – RSC 2019. Dziś zmierzyli się uczniowie i studenci ze szkół technicznych z całej Polski. Mistrzostwa są profesjonalnym wydarzeniem, na stałe wpisanym w kalendarz ważnych imprez branży elektronicznej, cieszącym się ogromnym zainteresowaniem.

W tym roku zawody odbywają się w centrum technologicznym firmy Renex we Włocławku, pod patronatem prezydenta miasta Włocławka. Ze względu na ogromne zainteresowanie organizatorzy wprowadzili limity uczestnictwa do dwóch zawodników z jednej szkoły. Mistrzostwa są prestiżowym wydarzeniem i na terenie szkół i uczelni były przeprowadzane eliminacje wewnętrzne oraz przygotowania tak, aby wyłonić najlepszych zawodników.

Rywalizacja 70 zawodników w 5 grupach eliminacyjnych wyłoniła czternastu finalistów:

 1. Michał Samul (Politechnika Białostocka)
 2. Jacek Martyniak (Politechnika Warszawska)
 3. Tomasz Smaż (Politechnika Łódzka)
 4. Nils Thernström (Politechnika Białostocka)
 5. Piotr Szczepka (Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych, Sosnowiec)
 6. Adam Troszyński (Zespół Szkół Elektrycznych, Włocławek)
 7. Bartłomiej Kucharek (Techniczne Zakłady Naukowe, Dąbrowa Górnicza)
 8. Łukasz Sosnowski (Techniczne Zakłady Naukowe, Dąbrowa Górnicza)
 9. Krzysztof Bałażyk (Politechnika Warszawska)
 10. Paweł Rogowski (Politechnika Łódzka)
 11. Kewin Głuszko (Zespół Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych, Olsztyn)
 12. Marcin Nowak (Zespół Szkół Elektronicznych im. Stanisława Staszica, Zduńska Wola)
 13. Kacper Baszczok (Górnośląskie Centrum Edukacyjne, Gliwice)
 14. Darian Bonk (Górnośląskie Centrum Edukacyjne, Gliwice)

Rywalizację finałową i tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski w lutowaniu wygrał Adam Troszyński reprezentujący Zespół Szkół Elektrycznych z Włocławka. Nagrodą dla zwycięzcy była stacja lutownicza PACE ST-50 z rączką lutowniczą TD-100, zestaw narzędzi precyzyjnych Piergiacomi oraz zestaw narzędzi serwisowych Linstrom.

Drugie miejsce zajął Michał Samul reprezentujący Politechnikę Białostocką. Nagrodami za zajęcie drugiego miejsca były: lutownica gazowa Super-Pro zestaw Portasol, zestaw narzędzi precyzyjnych Piergiacomi oraz zestaw narzędzi serwisowych Lindstrom.

Na miejscu trzecim zakwalifikował się Paweł Rogowski reprezentujący Politechnikę Łódzką zdobywając nagrody: lutownicę kolbową GOOT PX-20, zestaw narzędzi precyzyjnych Piergiacomi oraz zestaw narzędzi serwisowych Lindstrom.

Nagrody finalistom wręczali przedstawiciele światowych marek - IPC oraz Tagarno.  

Jak podkreślają organizatorzy - firma Renex - wszyscy finaliści wykazali się najwyższymi umiejętnościami i wiedzą z zakresu montażu płytek PCB.  Rywalizacja była bardzo wyrównana a poziom bardzo wysoki.

W szranki stanęli również człowiek z robotem – mistrz Polski w lutowaniu 2018 – pan Michał Czerwiec i robot lutowniczy Reeco. Po ekscytującej walce zwycięzcą okazał się człowiek – mistrz potwierdził swoją wysoką formę. Jak zapewniają jednak organizatorzy zawody odbyły się na „krótkim dystansie” – na długim robot zostawia w tyle konkurencję.

Na uczestników czekały również trzy konkursy. W pierwszym „Znajdź i wygraj” –  uczestnicy odpowiadając na pytania wykazywali się spostrzegawczością i umiejętnościami szacowania. Wystartowało aż 47 zawodników. Rywalizację wygrał pan Michał Kaczmarek z Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku, któremu udało się udzielić najbardziej precyzyjnych odpowiedzi.

Drugi konkurs „Zdjęcie z plakatem” odbył się w sferze Internetu. Na fanpage’u organizatora uczestnicy umieszczali zdjęcia z plakatem mistrzostw. Nagrodą za najbardziej kreatywne zdjęcie odznaczono Artura Chorysa za zdjęcie pt. „Odlotowe mistrzostwa”. Najpopularniejszym zdjęciem – z największą liczbę polubień okazało się natomiast zdjęcie Szymona Kowalczyka.

Podobnie jak na niedawnych targach Automaticon bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się również „Zawody w skręcaniu”. Chętni znów mogli sprawdzić swoje umiejętności w posługiwaniu się wkrętakiem elektrycznym. Tym razem najlepszym okazał się Adam Troszyński - któremu udało się wykręcić i wkręcić 14 śrub w imponującym czasie 1:34:19. Co zaskakujące i imponujące jest to ten sam zawodnik, który chwilę później wygrał tytuł młodzieżowego mistrza Polski w lutowaniu.

Uczestnicy wydarzenia zwiedzali również centrum technologiczne Renex, gdzie mogli zapoznać się z najnowocześniejszymi technologiami ze sfery robotyki i automatyzacji. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również szkolenia z zakresu robotyki i elektroniki.

Jutro dzień drugi wydarzenia kiedy to będą rywalizować ze sobą przedstawiciele firm. Wszystkich chętnych do udziału i kibicowania zapraszamy do nowego obiektu centrum technologiczne Renex we Włocławku.

Organizator - firma Renex - jest jedną z największych polskich firm z branży elektronicznej. Firma szczyci się świadczeniem kompleksowego wsparcia dla przemysłu elektronicznego. Tegoroczne Mistrzostwa Polski w lutowaniu, organizowane przez firmę już po raz czwarty, zbiegają się z obchodami 30lecia działalności. 

Od 20 lat firma Renex promuje wiedzę z zakresu projektowania i produkcji elektroniki. Renex EEC jest największym centrum szkoleniowy IPC w Europie i przeszkoliła do tej pory ponad 30 tysięcy specjalistów.

Źródło: Renex

Udostępnij:

Drukuj
elektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również