Podczas wrześniowych targów IFA w Berlinie firma BatteryPal zaprezentowała inteligentne kable, które poza samym ładowaniem baterii będą monitorować ten proces w celu przedłużenia żywotności baterii.

Jak wynika z przeprowadzonych badań nad dostępnymi na rynku bateriami, długość ich życia w dużym stopniu zależy od stopnia ich naładowania. Okazuje się bowiem, że optymalny poziom naładowania baterii mieści się w przedziale 20-80%.

Dlatego też kable BatteryPal, podpięte do smartfona i połączone za pomocą technologii Bluetooth, wykorzystując dedykowaną aplikację poprzez automatyzację procesu ładowania w bezpiecznych zakresach zapewniają optymalne ładowanie akumulatora. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie będzie dochodzić do przegrzewania baterii, co powinno przełożyć się w dłuższym czasie na wydłużenie jej żywotności. Nowatorskie rozwiązanie posiada również funkcję, która zabezpiecza nie tylko przed przegrzewaniem, ale i przed wybuchem baterii, do których czasami w ekstremalnych sytuacjach może dojść.

Nowe kable do ładowania smartfonów mogą zrewolucjonizować rynek smartfonów, które stają się coraz węższe, a przez to coraz mniej miejsca mają na baterie. A wraz ze wzrostem mocy obliczeniowych tych urządzeń, coraz bardziej zaawansowanymi funkcjami rośnie zapotrzebowania smartfonów na energię elektryczną.

Jak zapewniają twórcy tego rozwiązania, będzie ono uniwersalne i będzie można je podłączyć do wszystkich ładowarek oraz urządzeń mobilnych jako dodatkowymi urządzeniami peryferyjnymi. Co ważne, koszt zakupu takiego kabla nie powinien być zbyt wygórowany.