- Zamówienie to otwiera kolejny rozdział w historii sukcesu naszej lokomotywy Vectron. Duńskie Koleje Państwowe inwestują w sprawdzony produkt, który kojarzy się z jakością i wyjątkową niezawodnością. Lokomotywy Vectron spełniają również wymogi działalności międzynarodowej - mówi Sabrina Soussan, prezes branży Mobility w Siemens AG.

Nowe lokomotywy będą wykorzystywane głównie do transportu regionalnego jako jednostki trakcyjne dla 113 dwupoziomowych pociągów pasażerskich jeżdżących w barwach DSB. Lokomotywy mają moc maksymalną na poziomie 6.400 KW i rozwijają prędkość do 200 km/h. Maszyny Vectron AC przeznaczone są do użytku w systemach prądu zmiennego o wartości 15 kV / 16.7 Hz i 25 kV / 50 Hz i wyposażone w Europejski System Sterowania Pociągiem (ETCS) oraz PZB/LZB i DK-STM.

W ciągu kilku lat Siemens sprzedał już ponad 670 lokomotyw Vectron na rzecz 37 klientów w 15 krajach. Flota lokomotyw pokonała do tej pory ponad 110 mln kilometrów. Pojazdy posiadają homologację w 18 europejskich krajach.

 

Źródło: Siemens