Deutsch Version english version

 

Instalacje elektryczne

Maty bezpieczeństwa

Odpowiedni poziom bezpieczeństwa jest dziś kluczowym elementem, jaki musi być brany pod uwagę podczas projektowania każdej linii produkcyjnej. Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele różnych rozwiązań zapewniających odpowiedni poziom bezpieczeństwa, począwszy od prostych wygrodzeń po systemy oparte na technicznie zaawansowanych urządzeniach.

więcej »
Jak samodzielnie wdrożyć monitorowanie zużycia energii elektrycznej i zacząć oszczędzać 

Rosnące ceny energii stały się faktem i wielu menedżerów myśli o wdrożeniu scenariuszy oszczędzania energii. Nie można oszczędzać, nie wiedząc precyzyjnie, gdzie energia jest zużywana. To oczywiste, bowiem nie mierząc nie można zarządzać. Chcąc oszczędzać, trzeba najpierw monitorować zużycie. Idea monitorowania zużycia energii nie jest nowa, co przemawia za jej słusznością. Nowe są jedynie uwarunkowania, wynikające z rosnących cen prądu.

więcej »
Kable dla kolejnictwa – wiele norm i specyficznych wymagań

Rozwój transportu kolejowego, spowodowany m.in. potrzebami ekologicznymi, napędza liczne inwestycje w nowy tabor szynowy, a także w całą infrastrukturę kolejową. A to z kolei przekłada się na wzrost zapotrzebowania na wszelkiej maści kable i przewody, które wciąż w tej branży odgrywają olbrzymią rolę.

więcej »
Trzy kategorie cenowe elastycznych pasków LED firmy LEDVANCE

Nowy system elastycznych pasków LED firmy LEDVANCE ułatwia realizowanie najbardziej wymagających projektów oświetleniowych. Paski LEDVANCE tworzą wszechstronny system komponentów, który spełni różnorodne potrzeby projektantów profesjonalnego oświetlenia.

więcej »
Oświetlenie firmy Ledvance w hali Transcolor

Jedna z hal na plany zdjęciowe firmy Transcolor przeszła rozbudowę. Zmodernizowano przede wszystkim oświetlenie przy użyciu produktów firmy Ledvance. 

więcej »
Dla lepszej identyfikacji

Znakowanie przewodów i kabli, ale również różnego rodzaju urządzeń elektrycznych oraz szaf sterowniczych, listw zaciskowych czy końcówek kabli to absolutna konieczność w celu zapewnienia bezpieczeństwa oraz łatwej lokalizacji i identyfikacji wszystkich elementów często dość skomplikowanej instalacji elektrycznej, bez czego każda naprawa czy nawet okresowy przegląd stałyby się skomplikowanymi czynnościami.

więcej »
Mroźnie PAGO z oświetleniem Beghelli

Włoski producent oświetlenia podstawowego oraz awaryjnego dostarczy oprawy do mroźni PAGO. Beghelli odpowiada za modernizację instalacji oświetlenia we wszystkich magazynach, należących do firmy realizującej kompleksowe projekty logistyczne w zakresie produktów mrożonych. Beghelli zmodernizowało już 4 hale magazynowe, w których łącznie zostało wykorzystanych ponad 2300 opraw LED z segmentu oświetlenia przemysłowego, awaryjnego oraz biurowego.

więcej »
Mierniki cęgowe – do czego służą i jak dokonać optymalnego wyboru?

Wraz z postępem technologicznym w zakresie wyposażenia elektrycznego i obwodów pojawiły się nowe wyzwania dla elektryków i techników, które wymagają większych możliwości współczesnego sprzętu pomiarowego, ale również większych umiejętności osób, które się nim posługują. Elektryk znający podstawy używania sprzętu pomiarowego będzie lepiej przygotowany do współczesnych wyzwań w zakresie pomiarów oraz wyszukiwania i usuwania awarii. Miernik cęgowy jest ważnym narzędziem powszechnie stosowanym w zestawach narzędzi używanych przez elektryków i techników.

więcej »
Funkcjonalne oświetlenie w magazynach

Odpowiednio zorganizowane oświetlenie w przestrzeniach magazynowych to nie tylko komfort pracowników, ale także ich bezpieczeństwo. Ponadto energooszczędna instalacja pozwoli wygenerować oszczędności oraz odciąży sieć elektryczną. Natomiast inteligentne systemy współpracujące z oświetleniem zapewnią wygodne zarządzanie, umożliwiając sterowanie jego natężeniem czy barwą oraz programowanie scenariuszy zgodnych z trybem pracy funkcjonującym w magazynie.

więcej »
Rozdzielnice dla fotowoltaiki

Zanieczyszczenie powietrza spowodowane nadmierną emisją CO2 oraz jego wpływ na klimat, to jeden z najważniejszych tematów podejmowanych nie tylko przez aktywistów, działaczy społecznych i dziennikarzy, ale również najwyższej rangi polityków. Przyszłość naszego świata zależy wyłącznie od dostosowania norm emisji spalin do zmian klimatycznych w skali całego globu. Polska znajduje się w czołówce europejskich państw emitujących zanieczyszczenia spalinowe.

więcej »
Druty lodowe mogą stać się rzeczywistością

Na poziomie morza woda zamarza w temperaturze 0 stop. C i gotuje się w temperaturze 100 stop. C. Ale wygląda na to, że temperatura nie jest jedyną zmienną, która może drastycznie zmienić stan wody. Naukowcy z Massachusetts Institute of Technology odkryli, że woda w nanorurkach może zamarznąć w stanie stałym po podgrzaniu do temperatury przekraczającej jej naturalny punkt wrzenia.

więcej »
Automatyzacja oświetlenia

Sterowanie oświetleniem to idea, której podporządkowane są dwa cele: energooszczędność (rozumiana jako efektywność energetyczna) i komfort. Warto zauważyć, że oba te cele świetnie się uzupełniają. Do tego dochodzi ekologia – wszak automatyczne oświetlenie oparte na źródłach LED, przejmujące palmę pierwszeństwa w obiektach przemysłowych, pobiera znacznie mniej energii elektrycznej przy produkcji, której emitowane są do środowiska duże ilości dwutlenku węgla.

więcej »
Nowy system cokołów do szaf sterowniczych

Nowy system cokołów do szaf sterowniczych i racków IT, z bogatym wachlarzem funkcji i zastosowań oferuje firma Rittal. Nowy produkt łączy w sobie dotychczasowe systemy cokołów TS oraz Flex, co daje znacznie więcej możliwości, w tym możliwość kompatybilnego montażu akcesoriów do szaf VX25 i wykorzystania cokołu jako inteligentnego przedziału kablowego.

więcej »
Wyłącznik Masterpact MTZ na Energetab

Podczas zbliżających się targów Energetab, które odbędą się w Bielsku-Białej w dniach 11-13 września, firma Schneider Electric zaprezentuje na swoim stoisku nowy wyłącznik Masterpact MTZ.

więcej »
Seria PXS24 do monitorowania prądu stałego (DC)

Dzięki innowacyjnemu systemowi PXS24, firma Eaton poszerza swoją bogatą ofertę produktów z zakresu monitorowania prądu. Zarówno wersje Economy, jak i Standard są już dostępne w całej Europie. PXS24 oferuje użytkownikom większą wydajność instalacji i konserwacji, a także zwiększoną niezawodność systemu.

więcej »
Kable od igusa podnoszą most

Zmontowany system e-prowadników zapewnia zasilanie w The Memorial Bridge w New Hampshire. Aby zmniejszyć koszty konserwacji i zwiększyć ogólną niezawodność, konstruktorzy mostów zastosowali zmontowane readychain firmy igus, zamiast wiszących przewodów obecnych w oryginalnym projekcie. Przewody, które były konfekcjonowane ze złączami i wmontowane w e-prowadniki, zostały zmontowane w fabryce i dostarczone jako gotowe do zainstalowania systemy.

więcej »
System sygnalizacji pożaru to najważniejszy system zabezpieczeń w budynkach

Firma INSTOM przeniosła się do nowo wybudowanego biurowca klasy A pod koniec maja. Działają w nim nowoczesne systemy bezpieczeństwa, wentylacji, klimatyzacji, ogrzewania i zarządzania energią. Przy tej okazji rozmawiamy z Tomaszem Kaczmarkiem, prezesem firmy INSTOM.

więcej »