Deutsch Version english version

 

Instalacje elektryczne

Rozdzielnice dla fotowoltaiki

Zanieczyszczenie powietrza spowodowane nadmierną emisją CO2 oraz jego wpływ na klimat, to jeden z najważniejszych tematów podejmowanych nie tylko przez aktywistów, działaczy społecznych i dziennikarzy, ale również najwyższej rangi polityków. Przyszłość naszego świata zależy wyłącznie od dostosowania norm emisji spalin do zmian klimatycznych w skali całego globu. Polska znajduje się w czołówce europejskich państw emitujących zanieczyszczenia spalinowe.

więcej »
Druty lodowe mogą stać się rzeczywistością

Na poziomie morza woda zamarza w temperaturze 0 stop. C i gotuje się w temperaturze 100 stop. C. Ale wygląda na to, że temperatura nie jest jedyną zmienną, która może drastycznie zmienić stan wody. Naukowcy z Massachusetts Institute of Technology odkryli, że woda w nanorurkach może zamarznąć w stanie stałym po podgrzaniu do temperatury przekraczającej jej naturalny punkt wrzenia.

więcej »
Automatyzacja oświetlenia

Sterowanie oświetleniem to idea, której podporządkowane są dwa cele: energooszczędność (rozumiana jako efektywność energetyczna) i komfort. Warto zauważyć, że oba te cele świetnie się uzupełniają. Do tego dochodzi ekologia – wszak automatyczne oświetlenie oparte na źródłach LED, przejmujące palmę pierwszeństwa w obiektach przemysłowych, pobiera znacznie mniej energii elektrycznej przy produkcji, której emitowane są do środowiska duże ilości dwutlenku węgla.

więcej »
Nowy system cokołów do szaf sterowniczych

Nowy system cokołów do szaf sterowniczych i racków IT, z bogatym wachlarzem funkcji i zastosowań oferuje firma Rittal. Nowy produkt łączy w sobie dotychczasowe systemy cokołów TS oraz Flex, co daje znacznie więcej możliwości, w tym możliwość kompatybilnego montażu akcesoriów do szaf VX25 i wykorzystania cokołu jako inteligentnego przedziału kablowego.

więcej »
Wyłącznik Masterpact MTZ na Energetab

Podczas zbliżających się targów Energetab, które odbędą się w Bielsku-Białej w dniach 11-13 września, firma Schneider Electric zaprezentuje na swoim stoisku nowy wyłącznik Masterpact MTZ.

więcej »
Seria PXS24 do monitorowania prądu stałego (DC)

Dzięki innowacyjnemu systemowi PXS24, firma Eaton poszerza swoją bogatą ofertę produktów z zakresu monitorowania prądu. Zarówno wersje Economy, jak i Standard są już dostępne w całej Europie. PXS24 oferuje użytkownikom większą wydajność instalacji i konserwacji, a także zwiększoną niezawodność systemu.

więcej »
Kable od igusa podnoszą most

Zmontowany system e-prowadników zapewnia zasilanie w The Memorial Bridge w New Hampshire. Aby zmniejszyć koszty konserwacji i zwiększyć ogólną niezawodność, konstruktorzy mostów zastosowali zmontowane readychain firmy igus, zamiast wiszących przewodów obecnych w oryginalnym projekcie. Przewody, które były konfekcjonowane ze złączami i wmontowane w e-prowadniki, zostały zmontowane w fabryce i dostarczone jako gotowe do zainstalowania systemy.

więcej »
Rittal ułatwia przycinanie i obróbka szyn oraz koryt kablowych

W budowie szaf sterowniczych i rozdzielnic – mimo coraz bardziej zautomatyzowanych rozwiązań – w dalszym ciągu pozostaje do wykonania wiele prac ręcznych związanych z właściwym ustawieniem maszyn. Wiążą się one przede wszystkim ze skracaniem oraz obróbką szyn prądowych i wsporników szynowych, a także koryt kablowych. Rittal Automation Systems wprowadza na rynek coraz bardziej udoskonalone maszyny i narzędzia, które umożliwiają wykonywanie tych prac w sposób całościowo lub częściowo automatyczny.

więcej »
Korzyści z modernizacji oświetlenia w szkołach

Zmiana oświetlenia na wykonane w technologii LED może przynieść placówkom oświatowym wiele oszczędności. Co więcej, wymiana oświetlenia ma niebagatelny wpływ na zdrowie, komfort oraz efektywność uczenia się i pracy użytkowników. Odpowiednio dobrane natężenie, barwa i równomierność oświetlenia, niwelujące efekt olśnienia mają dobroczynny wpływ na wzrok i lepszą koncentrację uczniów oraz nauczycieli.

więcej »
Nowe M23: wytrzymałe i proste w montażu

Nowe, kątowe złącze wtykowe M23 firmy HUMMEL AG jest wytrzymałe i łatwe w montażu. Właśnie ta łatwość montażu była jednym z najważniejszych aspektów podczas odnawiania wtyczki kątowej. Dostęp do wszystkich wkrętów zamykających i mocujących jest bardzo dobry. Wyraźnie widoczny znak ułatwia łączenie wtykowe także w miejscach ciasnych i trudno dostępnych.

więcej »
Zwiększona żywotność e-prowadnika z rolką

Nowy e-prowadnik rolkowy P4.1 do dźwigów i suwnic z opcjonalnym, inteligentnym monitoringiem zużycia zaprezentowała firma igus.

więcej »
Inteligentne okna wytworzą energię

Nowe technologie pozwalają oszczędzać energie i jednocześnie czynią, że jej pozyskiwanie jest zgodne z ekologią. Inteligentne okna, które będą korzystać z energii podobnie jak to czynią ogniwa słoneczne, wydają się być produktem przyszłości. Ocenia się, że za pięć lat ten rynek wart będzie 5,6 mld dol.

więcej »