Deutsch Version english version

 

Komunikacja w terenie

Patchcordy i pigtaile światłowodowe 

Przesyłanie danych z wykorzystaniem światła jest obecnie najnowocześniejszą technologią wspierającą m.in. przemysł teleinformatyczny oraz telekomunikacyjny. Światłowody umożliwiają transport danych o zasięgu nieporównywalnym dla sygnału elektrycznego oraz stanowią podstawę wzrostu dostępnej prędkości Internetu.

więcej »
Komunikacja bezprzewodowa w przemyśle

Komunikacja bezprzewodowa w przemyśle to nie tylko pozbycie się kabli i lepszy efekt wizualny w zakładzie produkcyjnym czy w magazynie. Obecna technologia sprawia, że dzięki niej można wykonywać wiele zadań, które byłyby nieefektywne lub niebezpieczne z wykorzystaniem tradycyjnych metod łączności. Na korzyść pozbycia się kabli wpływa także mniejszy koszt, wyższa jakość i elastyczność produkcji.

więcej »
Inteligentne rozwiązania w kolumnach sygnalizacyjnych firmy WERMA

Firma WERMA wprowadza do swojej oferty w wybranych rodzinach kolumn sygnalizacyjnych innowacyjny zintegrowany interfejs komunikacyjny IO-LINK, który oferuje użytkownikowi wiele możliwości i jest międzynarodowym standardem pozwalającym na komunikację z czujnikami, siłownikami, urządzeniami sygnalizacyjnymi, etc.

więcej »
Nowe urządzenia sygnalizacyjne firmy WERMA 

WERMA jest światowym liderem wśród producentów urządzeń sygnalizacyjnych. Słynie z wielu innowacyjnych oraz opatentowanych rozwiązań. W 2019 r. WERMA całkowicie zrewolucjonizowała rynek, zaskakując nową serią produktów.

więcej »
Infrastruktura smart city całkowicie zmieni aglomeracje

O internecie rzeczy bardzo często mówi się w przypadku inteligentnych fabryk i Przemysłu 4.0, tymczasem technologia ta może mieć znaczny wpływ także na funkcjonowanie największych miast. Już teraz powstają zintegrowane systemy do obsługi i kontroli rozwiązań w zakresie IoT, a przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji i algorytmów do przetwarzania danych big data powstają rozwiązania infrastrukturalne, które są zdolne do wprowadzenia zautomatyzowanej obsługi systemów miejskich. 

więcej »
Powstała Zachodniopomorska Unia Światłowodowa 

Zapewnienie szerokopasmowego internetu, likwidacja „białych plam” oraz rozwój społeczeństwa informacyjnego na terenie województwa zachodniopomorskiego to główne cele Zachodniopomorskiej Unii Światłowodowej. Unia została powołana przez Orange Polska, Konwent Powiatów i Konwent Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Województwa Zachodniopomorskiego. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego objął Unię honorowym patronatem.

więcej »
Nowy ABAX monitoruje dłużej i dokładniej

Nowy ABAX Equipment Control, przeznaczony do śledzenia i kontrolowania GPS-em maszyn i sprzętu przeszedł prawdziwą metamorfozę. Teraz może on monitorować urządzenia dłużej, bez konieczności wymiany baterii.

więcej »
Siemens wdraża ETCS na Węgrzech

Węgierska Spółka Rozwoju Infrastruktury Państwowej zleciła Siemensowi modernizację linii kolejowej na odcinku Százhalombatta - Pusztaszabolcs na Węgrzech. Prace obejmą instalację systemu sterowania pociągiem Trainguard 200, w tym Europejski System Sterowania Pociągiem (ETCS) poziom 2, radiowy system sterowania (RBC) jak również całościowe zasilanie elektryczne dla systemu, instalację i telekomunikację. Planowany odbiór odcinka linii to grudzień 2020 roku.

więcej »
Flota Vectronów używana przez MRCE zwiększona do 136 lokomotyw

Mitsui Rail Capital Europe (MRCE), firma leasingowa operująca na europejskim rynku kolejowym, złożyła zamówienie na zakup 25 lokomotyw Vectron od Siemensa. Pod koniec 2018 r. zostanie odebranych pierwsze dziesięć sztuk (Vectron MS), przeznaczonych do ruchu po całej Europie, od Holandii po kraje na południowym wschodzie Europy. Kolejne dziesięć lokomotyw w wersji wielosystemowej trafią do MRCE w drugiej połowie 2019 r. i będą obsługiwać alpejski korytarz transportowy doliny Renu. Dostawa ostatnich pięciu jednostek (Vectrony DC) planowana jest na początek marca 2019 r. Lokomotywy elektryczne będą z kolei jeździć wyłącznie na terenie Włoch.

więcej »
Polska branża transportowa niedoinwestowana

Podstawowym nośnikiem informacji w polskich firmach nadal są klasyczne papierowe segregatory i arkusze Excel – wynika z badania TomTom Telematics. Klasyczne analogowe narzędzia stosowane są w 40 proc. Jedynie co ósma firma używa systemów telemetrycznych, które pomagają obniżyć koszty, zwiększyć efektywność wykorzystania pojazdów i bezpieczeństwo kierowców. 

więcej »
Siemens dostarczy 26 Vectronów dla Danii

Duńskie Koleje Państwowe (DSB) i spółka Siemens podpisały umowę na dostawę 26 elektrycznych lokomotyw Vectron na rynek niemiecki i duński. Rozpoczęcie dostaw zaplanowano na koniec 2020 r. Umowa z DSB obejmuje również serwis lokomotyw przez okres 10 lat. Kontrakt przewiduje także opcję dostawy 18 kolejnych jednostek oraz dodatkowy 5-letni serwis. Lokomotywy zostaną wyprodukowane w fabryce Siemens w Munich-Allach.

więcej »
ABB z zamówieniem w największym w Norwegii projekcie dotyczącym autobusów elektrycznych

ABB dostarczy szybkie ładowarki na potrzeby wyjątkowego projektu autobusów elektrycznych pochodzących od dwóch różnych producentów. Tym samym firma pomoże miastu Trondheim zrealizować plan uniezależnienia transportu publicznego od paliw kopalnych do 2019 roku.

więcej »
NEWAG SA wyprodukuje Griffiny dla PKP Intercity

W dniu wczorajszym Krajowa Izba Odwoławcza w całości oddaliła odwołanie, wniesione w związku z wynikiem przetargu na dostawę dwudziestu lokomotyw elektrycznych dla PKP Intercity. W rezultacie tej decyzji nie istnieją już żadne przeszkody dla finalizacji umowy między NEWAG S.A. i PKP IC.

więcej »
Siemens dostarczy kolejne 10 tramwajów do Bremy

Spółka miejska Bremer Straßenbahn AG (BSAG) złożyła zamówienie na dodatkowe 10 tramwajów Avenio, korzystając z opcji do kontraktu zawartego z spółką Siemens w czerwcu 2017 roku, kiedy BSAG zamówiło 67 tramwajów Avenio. Razem z nowym zamówieniem, flota pojazdów od Siemensa dla tego hanzeatyckiego miasta wzrośnie do 77 jednostek. Pierwsze dostawy dodatkowych tramwajów rozpoczną się w 2021 r.

więcej »
Siemens buduje automatyczny system transportu osobowego na lotnisku w Bangkoku

Siemens buduje system Airval, do automatycznego transportu osobowego, który będzie łączył terminale na lotniksu Suvarnabhumi. Zakończenie projektu planowane jest w 2020 r.

więcej »
Kolejny pojazd NEWAG-a dopuszczony do eksploatacji

 W dniu 4.12.2017r. spółka NEWAG S.A. otrzymała tymczasowe zezwolenie na dopuszczenie do eksploatacji pojazdu 36WEb-001, który obecnie badany jest we Florencji.

Przedmiotowe zezwolenie wydane przez ANSF (Agenzia Nazionale per la Sicurezza delle Ferrovie) umożliwi spółce przeprowadzenie koniecznych badań dynamicznych celem otrzymania zezwolenia bezterminowego.

więcej »
SmartWire-DT z dodatkowymi modułami I/O

Firma Eaton rozszerza swoją ofertę inteligentnego systemu okablowania i komunikacji SmartWire-DT o dodatkowe bloki kompaktowych modułów I/O (wejść/wyjść) IP67.

więcej »