Deutsch Version english version

 

Oprogramowanie inżynierskie

Oprogramowanie IoT Gateway

Nowe oprogramowanie IoT Gateway firmy Bosch Rexroth pozwala łatwo i ekonomicznie pozyskiwać informacje z różnych sterowników PLC, otwierając maszyny na nowoczesne rozwiązania IT.

więcej »
Inteligentne projektowanie maszyn ciężkich

Niewiele osób myśli o koparkach, buldożerach i ciągnikach jako produktach innowacyjnych. Jednak te same technologie, które leżą u podstaw rozwoju dronów i samochodów autonomicznych, mogą służyć do usprawniania rozwoju ciężkich maszyn i oferowania użytkownikom kolejnych poszukiwanych przez nich funkcjonalności.

więcej »
Nowa karta graficzna Radeon Pro V340

W trakcie trwających właśnie targów VMWorld w Las Vegas firma AMD zaprezentowała nową kartę graficzną Radeon Pro V340, która stanowi dwu-układowe (dual-GPU) rozwiązanie dla infrastruktury VDI (Virtual Desktop Infrastructure) pozwalające na wizualizację w wymagających zastosowaniach, jak CAD, projektowanie, DaaS (Desktop as a Service) czy rendering.

więcej »
Siemens pomaga Kawasaki projektować wyścigowe motocykle

Duża moc maksymalna silnika i niska masa własna to główne elementy, które decydują o sukcesie w przypadku wyścigowych motocykli. Gdy jednak różnice wynoszą setki, jeśli nie tysięczne części sekundy, wówczas do gry wchodzą jeszcze inne czynniki. Na przykład właściwości aerodynamiczne. W celu jak najbardziej optymalnego zaprojektowania swoich motocykli inżynierowie Kawasaki korzystają z rozwiązań Siemens PLM Software.Duża moc maksymalna silnika i niska masa własna to główne elementy, które decydują o sukcesie w przypadku wyścigowych motocykli. Gdy jednak różnice wynoszą setki, jeśli nie tysięczne części sekundy, wówczas do gry wchodzą jeszcze inne czynniki. Na przykład właściwości aerodynamiczne. W celu jak najbardziej optymalnego zaprojektowania swoich motocykli inżynierowie Kawasaki korzystają z rozwiązań Siemens PLM Software.

więcej »
Nowe oprogramowanie umożliwia tworzenie wielodomenowych bliźniaków cyfrowych

System Modeling Workbench for Teamcenter® - to pierwsza na rynku technologia dająca klientom możliwość zrozumienia wpływu zmian w różnych domenach podczas rozwoju produktu.

więcej »
InSites 4.0 ułatwi zarządzanie obiektami przemysłowymi

Indoorway wprowadza na rynek nowy zestaw narzędzi InSites 4.0, służący poprawie bezpieczeństwa, transparentności oraz wydajności procesów produkcyjnych i logistycznych. Dzięki tej usłudze zarządcy fabryk i magazynów zyskają dostęp do danych o ruchu wewnątrz budynków z dokładnością do 20-30 cm. Tak dokładne statystyki pomogą im w optymalizacji procesów, ograniczeniu kosztów oraz wprowadzeniu lub usprawnieniu metod zarządzania w duchu lean i przemysłu 4.0.

więcej »
System szaf pełnogabarytowych Rittal VX25

Nowy system szaf pełnogabarytowych VX25 od Rittal wspiera branżę budowy aparatury sterowniczej i rozdzielczej w drodze do idei Przemysłu 4.0. Aby umożliwić konstruktorom urządzeń szybkie i łatwe przejście z systemu szaf sterowniczych TS 8 na nowy system szaf, Rittal udostępnił programy narzędziowe online.

więcej »
EPLAN Data Portal: Droga do identyfikacji danych urządzeń

Cyfrowe dane urządzeń są obecnie ważnym elementem wydajnej inżynierii. Jednym z największych wyzwań jest w tym wypadku zapewnienie zarówno wysokiej jakości danych, jak i ich dokładności. EPLAN Data Portal podejmuje wyzwanie: od początku roku portal jest aktualizowany co miesiąc, znacznie częściej niż poprzednio. Użytkownicy otrzymali teraz nową funkcję oceny danych urządzeń, co daje producentom opartą na praktyce informację zwrotną z rynku. Ponadto, od targów Hannover Messe, EPLAN Data Portal w wersji Lab zapewnia użytkownikom wczesny dostęp do testowania i wypróbowywania najnowszych funkcjonalności programu.

więcej »
Solid Edge oferuje zintegrowane portfolio nowej generacji narzędzi do projektowania produktów

Firma Siemens ogłosiła najnowszą wersję oprogramowania Solid Edge, zestawu niedrogich, łatwych w użyciu narzędzi oprogramowania, które usprawniają realizację wszystkich elementów procesu opracowywania produktu, w tym projektowanie układów mechanicznych i elektrycznych, symulacje, produkcję, tworzenie dokumentacji technicznej i zarządzanie danymi.

więcej »
EPLAN wspiera działania w chmurze obliczeniowej

Wprowadzanie danych do chmury obliczeniowej i wykorzystywanie ich na przykład do tworzenia scenariuszy współpracy staje się obecnie obowiązkowe. Jednak wiele firm zadaje pytania dotyczące właściwej drogi postępowania i właściwej "dawki". EPLAN oferuje teraz wsparcie w postaci Store Share View.

więcej »
Weintek ulepszył oprogramowanie EasyBuilder Pro.

Firma Weintek poinformowała o rozpoczęciu sprzedaży nowej wersji swojego oprogramowania. Wersja 6.01 już do pobrania na stronach producenta.

więcej »
Ścisła współpraca Orderfox.com i Autodesk

Praca nad wizualizacją i danymi konstrukcyjnymi ma być jeszcze łatwiejsza. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele firm Orderfox.com i Autodesk które właśnie ogłosiły zawarcie strategicznej współpracy.

więcej »