Deutsch Version english version

 

Oprogramowanie inżynierskie

5 porad dotyczących wdrażania sztucznej inteligencji w MŚP

Sztuczna inteligencja powinna znaleźć się w obszarze zainteresowania wszystkich firm – niezależnie od ich wielkości. Optymalne wykorzystywanie w strategiczny sposób potencjału innowacyjnych technologii, takich jak „Edge Artificial Intelligence", pozwala osiągnąć sukces biznesowy i przewagę konkurencyjną.

więcej »
Czy transformacja cyfrowa stała się faktem?

Cyfryzacja w obszarze systemów ERP ma stać się czynnikiem, który na nowo zdefiniuje ten rodzaj oprogramowania. W kontekście transformacji cyfrowej konieczne jest opisanie funkcji systemu ERP w przedsiębiorstwie z zastosowaniem nowych parametrów, decydujących o jego wartości i dostosowaniu do wymogów rynku. 

więcej »
Jak zbudować inteligentną fabrykę

Dzięki modułowym systemom sterowania przedsiębiorstwa mogą stopniowo wdrażać kolejne środki automatyzacji, we własnym tempie realizując koncepcję Produkcji 4.0. Inteligentna fabryka zaczyna się więc od oprogramowania. Jak jednak w praktyce wygląda proces jego wdrażania?

więcej »
Siemens z nowym oprogramowaniem Simcenter System Analyst

Siemens udostępnił swoim klientom rozwiązania Simcenter System Analyst, który oparty jest na współpracy wielu podmiotów oprogramowania, pozwalającego na doskonalenie modeli symulacyjnych do zastosowań typowych dla różnego rodzaju branż. Simcenter System Analyst pomaga w symulowaniu pracy systemów we wszystkich obszarach działalności firmy, rozszerzając zakres wykorzystania modeli na wszystkie poziomy użytkowników.

więcej »
ENERGETAB 2019 pod znakiem zenon Software Platform firmy COPA-DATA 

COPA-DATA, firma z ponad 30-letnim doświadczeniem w rozwiązaniach dla automatyki przemysłowej oraz producent Platformy Programowej zenon wykorzystywanej w branży energetycznej, już po raz kolejny będzie wystawcą podczas międzynarodowych targów ENERGETAB. W związku z tym zaprasza wszystkich związanych z branżą do Bielska-Białej na swoje stoisko, gdzie zaprezentowane zostanie m.in. oprogramowanie zenon Energy Edition.

więcej »
Dachser pracuje nad nowoczesnymi technologiami dla logistyki jutra

Dachser, globalny operator logistyczny, prowadzi badania nad możliwościami wykorzystania koncepcji takich jak IoT (Internet rzeczy) czy uczenia maszynowego do zarządzania łańcuchami dostaw.

więcej »
Ujednolicenie zarządzania projektami za pomocą Siemens Opcenter

Firma Siemens poinformowała o udostępnieniu oprogramowania Siemens Opcenter – spójnego portfolio programów do zarządzania operacjami produkcyjnymi. Siemens Opcenter łączy te produkty w jednym, zintegrowanym i gotowym do pracy w chmurze portfolio, ujednolicając je pod względem doświadczeń użytkowników, by pomóc producentom w sprostaniu wymogom dotyczącym jakości i wydajności produkcji. 

więcej »
Nowa era dla automotive dzięki cyfryzacji i chmurze

Grape Up, polska firma specjalizująca się w technologiach cloud native oraz w podejściu DevOps w produkcji oprogramowania, zaprezentowała ofertę dotyczącą tworzenia rozwiązań opartych o IoT i digital twin dla firm motoryzacyjnych. Dzięki niej, producenci samochodów będą mogli łatwo stworzyć cyfrowego bliźniaka swoich pojazdów i jednocześnie udostępnić kierowcom możliwość interakcji z nim na niespotykaną dotąd skalę.

więcej »
Technologia vRAN (NFV)

Zwirtualizowana architektura sieci RAN, czyli vRAN (virtual Radio Access Network), stanowi granicę wirtualizacji sieci i nowe możliwości wykorzystania centrum danych na brzegu sieci. W ciągu nadchodzących kilkunastu miesięcy będziemy świadkami licznych komercyjnych wdrożeń vRAN na całym świecie – przekonuje Timo Jokiaho, główny technolog, Telco Technology Office, EMEA, Red Hat.

więcej »
Ergonomiczna automatyzacja stacji elektroenergetycznych

Planowanie i obsługa pracy stacji elektroenergetycznych wymaga uwzględnienia wielu kryteriów. Największe znaczenie ma jednak bezawaryjna praca pozwalająca zapewnić dostawy energii. Oprogramowanie zenon firmy Copa-Data charakteryzuje się solidnością i gwarantuje redundancję na kilka sposobów, w tym poprzez obsługę protokołu redundancji równoległej (PRP).

więcej »
Naukowcy myślą jak posprzątać kosmiczne śmieci

Jeśli kosmici kiedykolwiek odwiedzą naszą planetę, ich pierwszym wrażeniem może być to, że Ziemianie są brudasami. Szacuje się, że 7500 ton wyrzuconych satelitów, części rakietowych i innych szczątków znajduje się obecnie na orbicie naszej planety.

więcej »
Oprogramowanie IoT Gateway

Nowe oprogramowanie IoT Gateway firmy Bosch Rexroth pozwala łatwo i ekonomicznie pozyskiwać informacje z różnych sterowników PLC, otwierając maszyny na nowoczesne rozwiązania IT.

więcej »
Inteligentne projektowanie maszyn ciężkich

Niewiele osób myśli o koparkach, buldożerach i ciągnikach jako produktach innowacyjnych. Jednak te same technologie, które leżą u podstaw rozwoju dronów i samochodów autonomicznych, mogą służyć do usprawniania rozwoju ciężkich maszyn i oferowania użytkownikom kolejnych poszukiwanych przez nich funkcjonalności.

więcej »
Nowa karta graficzna Radeon Pro V340

W trakcie trwających właśnie targów VMWorld w Las Vegas firma AMD zaprezentowała nową kartę graficzną Radeon Pro V340, która stanowi dwu-układowe (dual-GPU) rozwiązanie dla infrastruktury VDI (Virtual Desktop Infrastructure) pozwalające na wizualizację w wymagających zastosowaniach, jak CAD, projektowanie, DaaS (Desktop as a Service) czy rendering.

więcej »
Siemens pomaga Kawasaki projektować wyścigowe motocykle

Duża moc maksymalna silnika i niska masa własna to główne elementy, które decydują o sukcesie w przypadku wyścigowych motocykli. Gdy jednak różnice wynoszą setki, jeśli nie tysięczne części sekundy, wówczas do gry wchodzą jeszcze inne czynniki. Na przykład właściwości aerodynamiczne. W celu jak najbardziej optymalnego zaprojektowania swoich motocykli inżynierowie Kawasaki korzystają z rozwiązań Siemens PLM Software.Duża moc maksymalna silnika i niska masa własna to główne elementy, które decydują o sukcesie w przypadku wyścigowych motocykli. Gdy jednak różnice wynoszą setki, jeśli nie tysięczne części sekundy, wówczas do gry wchodzą jeszcze inne czynniki. Na przykład właściwości aerodynamiczne. W celu jak najbardziej optymalnego zaprojektowania swoich motocykli inżynierowie Kawasaki korzystają z rozwiązań Siemens PLM Software.

więcej »
Nowe oprogramowanie umożliwia tworzenie wielodomenowych bliźniaków cyfrowych

System Modeling Workbench for Teamcenter® - to pierwsza na rynku technologia dająca klientom możliwość zrozumienia wpływu zmian w różnych domenach podczas rozwoju produktu.

więcej »
InSites 4.0 ułatwi zarządzanie obiektami przemysłowymi

Indoorway wprowadza na rynek nowy zestaw narzędzi InSites 4.0, służący poprawie bezpieczeństwa, transparentności oraz wydajności procesów produkcyjnych i logistycznych. Dzięki tej usłudze zarządcy fabryk i magazynów zyskają dostęp do danych o ruchu wewnątrz budynków z dokładnością do 20-30 cm. Tak dokładne statystyki pomogą im w optymalizacji procesów, ograniczeniu kosztów oraz wprowadzeniu lub usprawnieniu metod zarządzania w duchu lean i przemysłu 4.0.

więcej »