Deutsch Version english version

 

Oprogramowanie inżynierskie

System szaf pełnogabarytowych Rittal VX25

Nowy system szaf pełnogabarytowych VX25 od Rittal wspiera branżę budowy aparatury sterowniczej i rozdzielczej w drodze do idei Przemysłu 4.0. Aby umożliwić konstruktorom urządzeń szybkie i łatwe przejście z systemu szaf sterowniczych TS 8 na nowy system szaf, Rittal udostępnił programy narzędziowe online.

więcej »
EPLAN Data Portal: Droga do identyfikacji danych urządzeń

Cyfrowe dane urządzeń są obecnie ważnym elementem wydajnej inżynierii. Jednym z największych wyzwań jest w tym wypadku zapewnienie zarówno wysokiej jakości danych, jak i ich dokładności. EPLAN Data Portal podejmuje wyzwanie: od początku roku portal jest aktualizowany co miesiąc, znacznie częściej niż poprzednio. Użytkownicy otrzymali teraz nową funkcję oceny danych urządzeń, co daje producentom opartą na praktyce informację zwrotną z rynku. Ponadto, od targów Hannover Messe, EPLAN Data Portal w wersji Lab zapewnia użytkownikom wczesny dostęp do testowania i wypróbowywania najnowszych funkcjonalności programu.

więcej »
Solid Edge oferuje zintegrowane portfolio nowej generacji narzędzi do projektowania produktów

Firma Siemens ogłosiła najnowszą wersję oprogramowania Solid Edge, zestawu niedrogich, łatwych w użyciu narzędzi oprogramowania, które usprawniają realizację wszystkich elementów procesu opracowywania produktu, w tym projektowanie układów mechanicznych i elektrycznych, symulacje, produkcję, tworzenie dokumentacji technicznej i zarządzanie danymi.

więcej »
EPLAN wspiera działania w chmurze obliczeniowej

Wprowadzanie danych do chmury obliczeniowej i wykorzystywanie ich na przykład do tworzenia scenariuszy współpracy staje się obecnie obowiązkowe. Jednak wiele firm zadaje pytania dotyczące właściwej drogi postępowania i właściwej "dawki". EPLAN oferuje teraz wsparcie w postaci Store Share View.

więcej »
Weintek ulepszył oprogramowanie EasyBuilder Pro.

Firma Weintek poinformowała o rozpoczęciu sprzedaży nowej wersji swojego oprogramowania. Wersja 6.01 już do pobrania na stronach producenta.

więcej »
Ścisła współpraca Orderfox.com i Autodesk

Praca nad wizualizacją i danymi konstrukcyjnymi ma być jeszcze łatwiejsza. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele firm Orderfox.com i Autodesk które właśnie ogłosiły zawarcie strategicznej współpracy.

więcej »
microRTS — połączenie techniki PLC i świata IT w przełącznikach firmy MICROSENS

Wprowadzając na rynek oprogramowanie PLC o nazwie microRTS, firma MICROSENS, spółka zależna euromicron, integruje warstwę automatyzacji z infrastrukturą sieciową. Oprogramowanie zainstalowane w przełącznikach Ethernet zastępuje zwykłe systemy PLC, a narzędzie inżynieryjne microSys umożliwia programowanie zgodne z normą IEC 61131-3.

więcej »
Oprogramowanie ESPRIT CAM sponsoruje wyprawę "La voie du pôle" w 2018 roku

Wspólne wartości dla wyzwania sprzymierzającego przygodę, technologię i naukę.Firma DP Technology, twórca oprogramowania ESPRIT CAM, ogłosiła na konferencji ESPRIT @ Work w Budapeszcie, na której było obecnych ponad 100 jej partnerów, że organizuje ponownie ekspedycję polarną łączącą naukę, technologię i przygodę, aby podjąć pionierskie wyzwanie: stać się pierwszym, który popłynie bez asysty przez Ocean Arktyczny.

więcej »
Transition Technologies z oprogramowaniem zarządzającym niemiecką ropą

 W kwietniu Transition Technologies S.A - polska firma IT, podpisała umowę na realizację systemu pod nazwą „Storage Management System” dla niemieckiej firmy Nord-West Kavernengesellschaft mbH (NWKG). Dzięki rozwiązaniu procesy związane z zarządzaniem magazynem strategicznych rezerw będą zarządzane w jednym i spójnym środowisku IT. Realizację projektu zaplanowano na lata 2018-2021.

więcej »
Oprogramowanie do zarządzania energią elektryczną w przedsiębiorstwie

Wzrost cen energii, dyskusyjne wykorzystanie elektrowni atomowych jako czyste i tanie źródło energii elektrycznej oraz coraz większe wykorzystanie naturalnych źródeł energii, których ekologiczności nie jesteśmy pewni, sprawia, że staramy się obecnie używane urządzenia usprawnić pod kątem zapotrzebowania energetycznego. Trend ten jest dodatkowo przyspieszany poprzez wprowadzanie nowych wytycznych oraz regulacji prawnych. Z badań Komisji Europejskiej oraz Instytutu Fraunhofera wynika, że potencjalne oszczędności energii elektrycznej mogą wynieść w pewnych przypadkach nawet 30% i więcej.

więcej »
Najnowsza wersja oprogramowania Simcenter Amesim

Siemens zapowiada najnowszą wersję oprogramowania Simcenter Amesim, wiodącej na rynku platformy symulacji mechatronicznych systemów 1D. Najnowsza wersja oprogramowania znanego wcześniej jako LMS Imagine.

więcej »
Galileo 10.2 również z wizualizacją internetową

Firma Eaton prezentuje najnowszą wersję oprogramowania wizualizacyjnego: Galileo 10.2, które oferuje producentom maszyn i urządzeń możliwość dodatkowego skrócenia czasu tworzenia projektów i ich wdrażania.

więcej »
Najnowsze dodatki do systemu Simcenter firmy Siemens

Najnowsze dodatki do systemu Simcenter firmy Siemens mają znacznie rozszerzyć możliwości symulacji.

więcej »
Rockwell Automation na targach Anuga FoodTec zaprezentuje rozwiązania dla Przemysłu 4.0

Na tegorocznych, międzynarodowych targach Anuga FoodTec (Kolonia, 20-23 marca) firma Rockwell Automation zaprezentuje inteligentne rozwiązania dla przemysłu spożywczego. Charakteryzują się one serią udogodnień wpływających na lepszą komunikację, elastyczność oraz wydajność. Są to kluczowe czynniki wpływające na inteligentną produkcję w Przemyśle 4.0.

więcej »
Nowa aplikacja do łożysk precyzyjnych firmy NSK

Firma NSK opracowała nową aplikację mobilną, która pomaga uprościć wybór łożysk precyzyjnych i związany z nimi proces integracji projektu. Aplikacja pomaga również chronić klientów przed podrabianymi produktami z kilkoma funkcjami umożliwiającymi weryfikację autentyczności produktu.

więcej »
COPA-DATA podsumowuje rok 2017

30-lecie działalności, zmiany w zarządzie, najnowsze wersje zenon 7.60 i zenon Analyzer 3.10.

więcej »
Firma COPA-DATA rozszerza swoją ofertę

Firma COPA-DATA rozszerza swoją ofertę dla przedsiębiorstw użyteczności publicznej i operatorów sieci energetycznych.

więcej »