Deutsch Version english version

 

Przekaźniki i regulatory

Automatyka przekaźnikowa w kolejnictwie

Jakość, innowacyjność, ciągłe badania i najnowocześniejsze technologie są siłami napędzającymi międzynarodowy sukces Findera. W szerokiej gamie profesjonalnych rozwiązań automatyki przekaźnikowej znaczące miejsce zajmują komponenty dedykowane do zastosowań w branży kolejowej. 

więcej »
Przekaźniki bezpieczeństwa w robotach przemysłowych

W czasach, gdy roboty przemysłowe coraz bardziej wypierają konkretne czynności prowadzone przez człowieka, warto zastanowić się nad czynnościami i bezpieczeństwem operatora czy osoby współpracującej z robotem. Roboty przemysłowe kojarzą nam się z ogromnymi maszynami, które przenoszą ciężkie ładunki. Jednak nic bardziej mylnego – w dzisiejszej erze produkcji maszyna bądź robot przemysłowy mogą przypominać małą drukarkę czy też trochę bardziej skomplikowane ludzkie ramię.

więcej »
Pierwszy wysokotemperaturowy czujnik pola magnetycznego z grafenu

Innowacyjny czujnik pola magnetycznego testują naukowcy z Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych. Pionierskie rozwiązanie będzie działać w ekstremalnych temperaturach. Technologia może znaleźć zastosowanie w produkcji samochodów elektrycznych, urządzeń przemysłowych czy sprzęcie dla wojska. Źródłem sukcesu jest wykorzystanie grafenu. Tak zaawansowanych prac nie prowadził jeszcze nikt.

więcej »
Nowe systemy chłodnicze firmy Rittal

Rittal poszerzył swoją ofertę rozwiązań w zakresie chłodzenia IT na bazie czynnika chłodniczego o warianty 20 kW i 35 kW, w rezultacie czego obsługuje teraz klasy mocy w chłodzeniu IT od 3 kW do 55 kW.

więcej »
Obudowy i szafy małogabarytowe

Obudowy i szafy mają wpływ na prawidłowe funkcjonowanie i niezawodność zainstalowanych w nich urządzeń i bezpieczeństwo obsługi. Dlatego ważny jest ich właściwy dobór i użytkowanie.

więcej »
Złącza na każdą okazję

Trudno sobie wyobrazić współczesne życie bez... łączy. Towarzyszą nam one przez ponad pięćdziesiąt lat ale stosowane są praktycznie wszędzie. W motoryzacji, górnictwie, transporcie, przemyśle spożywczym, budowie maszyn, budowie sieci itp.

więcej »
Emerson - strefowe funkcje bezpieczeństwa

Firma Emerson wprowadziła możliwość zintegrowania wielu stref bezpieczeństwa na pojedynczej wyspie zaworowej ASCO Numatics serii 503. Umożliwia to utworzenie maksymalnie trzech niezależnych stref bezpieczeństwa elektro-pneumatycznego przy jednoczesnej obecności niezależnych sekcji bez zabezpieczeń na jednej wyspie zaworowej. Alternatywne rozwiązania umożliwiają odizolowanie wyłącznie jednej strefy na każdą wyspę.

więcej »
Współpraca Omron i Cisco zwiększy bezpieczeństwo IoT

Firmy Omron Corporation i Cisco Systems G.K. podjęły współpracę na rzecz wyposażenia programowalnych sterowników logicznych (PLC) Omron, w technologię komunikacji sieciowej i zabezpieczeń opracowaną przez firmę Cisco. Dzięki tej współpracy obie firmy będą w stanie zwiększyć poziom bezpieczeństwa w inteligentnych fabrykach wyposażonych w urządzenia IoT, ułatwiając jednocześnie producentom zapewnienie bezpieczeństwa procesów produkcyjnych.

więcej »
Produkty Emersona pomagają w przygotowaniu powietrza

Nową serię produktów do przygotowywania powietrza ASCO wprowadza firma Emerson. Produkty do przygotowywania powietrza ASCO Numatics serii 653 sprawdzą się przy zastosowaniach wymagających dużego natężenia przepływu. Dzięki nim można zredukować koszty zmniejszając zużycie energii.

więcej »
Nieznana przyszłość przekaźników programowalnych

Przekaźniki programowalne, zwane także przekaźnikami inteligentnymi, logicznymi lub po prostu ministerownikami, są w przemyśle stosowane od ponad 50 lat. Ich podstawowa funkcja to zastąpienie jednym urządzeniem kilku innych, takich jak liczniki, przekaźniki czasowe, termostaty itp. W układach automatyki przemysłowej wykorzystywane są do sterowania nie tylko maszynami i urządzeniami, ale także całymi procesami technologicznymi.

więcej »