Deutsch Version english version

 

Robotyka, montaż i obsługa

Przewód Ethernet 3D umożliwia szybką komunikację z robotem

W produkcji na dużą skalę roboty przemysłowe są wszędzie. Zapewniają szybką automatyzację procesów i tym samym zapewniają ekonomiczność w firmach. Firma igus opracowała nowy, trwały przewód Ethernet, CFROBOT8.PLUS, który zapewnia bezproblemową komunikację między osiami, systemem sterowania i nadrzędnymi systemami, nawet przy ekstremalnych obciążeniach.

więcej »
To będzie najnowocześniejsze centrum badawcze robotów

Firma Nvidia w Seattle otwiera najnowocześniejsze na świecie centrum robotyczne. Amerykański gigant branży komputerowej od pewnego już czasu zajmuje się także szeroko pojętą robotyką i teraz postanowił wziąć udział w projekcie, którego celem jest rozwój nowej generacji robotów.

więcej »
HAL - robot, który uczy chodzić ludzi sparaliżowanych

Zrobotyzowany egzoszkielet Cyberdyne, Hybrid Assistive Limb (HAL) pomaga ludziom sparaliżowanym uczyć się na nowo chodzić. Testy tego rozwiązania zaczęły się w jednym szpitalu na Florydzie. Po dziewięciu miesiącach doświadczeń HAL lada moment trafi do kolejnych pięciu placówek.

więcej »
Robot Bonifacy rekrutuje, a Honorata księguje.

Roboty przejmują najbardziej powtarzalne, wolumenowe procesy i dają możliwość rozwoju pracowników w bardziej zaawansowanych obszarach funkcjonowania przedsiębiorstwa. Pozwalają również na oszczędności w kontekście kosztów zatrudnienia, zmniejszają ryzyko powstawania błędów, ale co najważniejsze powodują że przedsiębiorstwo może skupiać się na dodatkowych aktywnościach

więcej »
Robot humanoidalny coraz bliższy człowiekowi

Z punktu widzenia robota ludzkie ciało jest arcydziełem. Jest ono zwinne, dynamiczne i elastyczne, a jednocześnie silne i sprężyste. Rany mogą się same wyleczyć, a szkielet udoskonalony w ciągu milionów lat ewolucji - pozwala ciału trzymać pion. Dzięki złożonej interakcji mięśni, ścięgien i stawów, ludzie mogą wykonywać zręczną i precyzyjną pracę przy pomocy kończyn.

więcej »
Robot – rolnik, zwiększa produkcję sałaty

Firma Iron Ox otwiera swój pierwszy zakład produkcyjny w San Carlos, niedaleko San Francisco. Otwarcie to kolejny duży krok w kierunku realizacji wielkiej wizji firmy: w pełni autonomiczna farma, w której oprogramowanie i robotyka zastępują miejsce ludzkich pracowników rolnych,  których obecnie brakuje.

więcej »
Baza AI w morskich głębinach

Kolonię, w której niepodzielnie rządzić będzie sztuczna inteligencja chcą wybudować naukowcy z Chińskiej Akademii Nauk – donosi South China Morning Post. Bazę, która ma się znajdować w morskich głębinach wybudują roboty.

więcej »
Marsjańskie roboty działają dzięki precyzyjnym napędom

Na Marsie mały robot wysłany przez NASA wylądował w 2004 roku. Miał on pracować przez trzy miesiące. Swoją misję pełni do dziś – w tym roku wysłał zdjęcia krateru Endeavor.

więcej »
Roboty przemysłowe

Trudno dziś sobie wyobrazić nowoczesny zakład produkcyjny bez pracujących w nim robotów. Jednak zrobotyzowani pracownicy nie są żadną nowością w sektorze przemysłowym. Pierwsze roboty sprzed pięciu dekad nijak mają się do ich współczesnych odpowiedników. Co więcej, to samo najprawdopodobniej będzie można powiedzieć, gdy porównamy dzisiejsze roboty z ich następcami za kilka bądź kilkanaście lat. Roboty nieustannie ewoluują, by sprostać coraz większym wymaganiom ze strony sektora produkcyjnego.

więcej »
Sukces studentów łódzkich w Japonii

Drużyna Raptors z Politechniki Łódzkiej ze swoim robotem ratunkowym zajęła drugie miejsce w kategorii Disaster Robotics - Plant Disaster Prevention (robotyka na wypadek wystąpienia katastrofy w zakładzie przemysłowym) w czasie World Robot Summit. Jest to jedno z największych wydarzeń robotycznych w Japonii. W trzech halach Tokio Big Sight odbyły się targi technologiczne oraz międzynarodowy konkurs robotów mających służyć ludziom. Studenci z Polski pokonali 9 drużyn z całego świata.

więcej »
Otwarcie Innovation Lab firmy Omron w Polsce

Laboratorium innowacji – Innovation Lab – firmy Omron otwarte zostanie 18 października 2018 roku w Tychach. Będzie to pierwsze w Polsce takie laboratorium. Dzięki w pełni zrobotyzowanym celom produkcyjnym i wsparciu specjalistów robotyków, producenci z różnych branż będą mieli możliwość zapoznania się z technologią firmy Omron. Innovation Lab ma za zadanie odtworzyć realia środowiska produkcyjnego i umożliwić opracowywanie i testowanie innowacyjnych aplikacji wspierających wizję inteligentnej i autonomicznej produkcji.

więcej »
Toyota to nie tylko samochody. To także roboty

Choć główną gałęzią działalności Toyoty jest naturalnie motoryzacja, to jednak japoński koncern prowadzi prace badawcze także w innych dziedzinach. Jedną z nich jest robotyzacja. Podczas konferencji IROS 2018 w Madrycie Japończycy zaprezentowali roboty domowe Human Support Robot (HSR).

więcej »