Deutsch Version english version

 

Robotyka, montaż i obsługa

Yaskawa tworzy pierwszą fabrykę robotów w Europie

Dwa lata budowy to okres, w którym japońska grupa technologiczna Yaskawa pracowała w Słowenii nad nowym zakładem, który wraz z europejskim centrum rozwoju robotyki, produkuje roboty. Yaskawa rozpoczęła już europejską produkcję pod koniec 2018 r. Wartość inwestycji to około 25 mln euro. Nowa fabryka uzupełnia istniejące już zakłady produkcyjne w Japonii i Chinach.

więcej »
Najmniejszy egzoszkielet na świecie

Podczas targów Hannover Messe, które odbędą się od 1 do 5 kwietnia 2019 r., firma Ottobock zaprezentuje najnowsze, przemysłowe egzoszkielety. Wszyscy, którzy odwiedzą stoisko G18 w hali nr 17, będą mieli okazję osobiście przetestować wynalazek i ocenić jego działanie.

więcej »
Roboty MiR200 optymalizują procesy logistyczne w firmie Visteon

Roboty MiR200 optymalizują procesy logistyczne w firmie Visteon, usprawniając cykl produkcyjny i zapewniając szybki zwrot z inwestycji

więcej »
Robotics Award 2019: trzech finalistów

Każdego roku najlepsze firmy z branży robotyki przyjeżdżają do Hannover Messe, aby zademonstrować najnowsze osiągnięcia w dziedzinie dotyczącej współpracy pomiędzy człowiekiem i robotem. Nagrody, czyli tzw. Robotics Award wyróżniają przełomowe innowacje i są główną atrakcją dla całej branży automatyki.

więcej »
Powstają roboty na Igrzyska w Tokio

Komitet organizacyjny Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Tokio uruchomił Tokyo 2020 Robot Project. Należy on do kolejnego z wielu programów, dzięki którym Igrzyska w Tokio będą najbardziej innowacyjne w historii. Z pewnością zapewnią kibicom niezapomniane wrażenia. W projekt zaangażowane są firmy Toyota i Panasonic.

więcej »
Unia finansuje badania nad robotami wspinaczkowymi

O robotach, których stworzenie inspirowały zachowania zwierząt, świat nauki spotyka się dość często. Tymczasem włoscy naukowcy dostali dofinansowanie na prace nad robotami zachowującymi się jak rośliny. Unia Europejska przez najbliższe cztery lata ma na te badania poświęcić siedem milionów euro.

więcej »
Przewód Ethernet 3D umożliwia szybką komunikację z robotem

W produkcji na dużą skalę roboty przemysłowe są wszędzie. Zapewniają szybką automatyzację procesów i tym samym zapewniają ekonomiczność w firmach. Firma igus opracowała nowy, trwały przewód Ethernet, CFROBOT8.PLUS, który zapewnia bezproblemową komunikację między osiami, systemem sterowania i nadrzędnymi systemami, nawet przy ekstremalnych obciążeniach.

więcej »
To będzie najnowocześniejsze centrum badawcze robotów

Firma Nvidia w Seattle otwiera najnowocześniejsze na świecie centrum robotyczne. Amerykański gigant branży komputerowej od pewnego już czasu zajmuje się także szeroko pojętą robotyką i teraz postanowił wziąć udział w projekcie, którego celem jest rozwój nowej generacji robotów.

więcej »
HAL - robot, który uczy chodzić ludzi sparaliżowanych

Zrobotyzowany egzoszkielet Cyberdyne, Hybrid Assistive Limb (HAL) pomaga ludziom sparaliżowanym uczyć się na nowo chodzić. Testy tego rozwiązania zaczęły się w jednym szpitalu na Florydzie. Po dziewięciu miesiącach doświadczeń HAL lada moment trafi do kolejnych pięciu placówek.

więcej »
Robot Bonifacy rekrutuje, a Honorata księguje.

Roboty przejmują najbardziej powtarzalne, wolumenowe procesy i dają możliwość rozwoju pracowników w bardziej zaawansowanych obszarach funkcjonowania przedsiębiorstwa. Pozwalają również na oszczędności w kontekście kosztów zatrudnienia, zmniejszają ryzyko powstawania błędów, ale co najważniejsze powodują że przedsiębiorstwo może skupiać się na dodatkowych aktywnościach

więcej »
Robot humanoidalny coraz bliższy człowiekowi

Z punktu widzenia robota ludzkie ciało jest arcydziełem. Jest ono zwinne, dynamiczne i elastyczne, a jednocześnie silne i sprężyste. Rany mogą się same wyleczyć, a szkielet udoskonalony w ciągu milionów lat ewolucji - pozwala ciału trzymać pion. Dzięki złożonej interakcji mięśni, ścięgien i stawów, ludzie mogą wykonywać zręczną i precyzyjną pracę przy pomocy kończyn.

więcej »
Robot – rolnik, zwiększa produkcję sałaty

Firma Iron Ox otwiera swój pierwszy zakład produkcyjny w San Carlos, niedaleko San Francisco. Otwarcie to kolejny duży krok w kierunku realizacji wielkiej wizji firmy: w pełni autonomiczna farma, w której oprogramowanie i robotyka zastępują miejsce ludzkich pracowników rolnych,  których obecnie brakuje.

więcej »