Deutsch Version english version

 

Robotyka, montaż i obsługa

Algorytmy powiedzą robotom, dokąd zmierzają ludzie w pobliżu

Roboty już od dawna pomagają i uefektywniają pracę człowieka. Najczęściej jednak współpraca między nimi odbywa się z pewnym dystansem i ograniczeniami. Nowe narzędzie do przewidywania trajektorii ruchu człowieka może znacznie usprawnić współpracę człowieka z robotem w niewielkiej odległości. 

więcej »
Schaper Group wybiera szafy VX25

Zwiększająca się ilość zamówień, presja czasu, dodatkowe koszty oraz niedobór specjalistów powodują w wielu firmach spore problemy. Wyjściem z tego typu sytuacji są automatyczne rozwiązania, które pozwalają uzyskać większe obroty przy mniejszym zatrudnieniu. Aby osiągnąć te cele, firma Schaper Group wykorzystuje szafy sterownicze VX25 firmy Rittal!

więcej »
Sprawna praca dzięki autonomicznym robotom

Autonomiczne roboty transportowe będą dużą pomocą w pracy dla operatorów wózków widłowych i przenośników towaru. Urządzenia znajdą szerokie zastosowanie przy produkcji w różnych branżach. Już dziś zautomatyzowane magazyny wdrażane są między innymi w sklepach prowadzących sprzedaż wysyłkową.

więcej »
Yaskawa otwiera pierwszą fabrykę robotów w Europie

Dwa lata budowy to okres, w którym japońska grupa technologiczna Yaskawa pracowała w Słowenii nad nowym zakładem, który wraz z europejskim centrum rozwoju robotyki, produkuje roboty. Yaskawa rozpoczęła już europejską produkcję pod koniec 2018 r. Wartość inwestycji to około 25 mln euro. Nowa fabryka uzupełnia istniejące już zakłady produkcyjne w Japonii i Chinach.

więcej »
Najmniejszy egzoszkielet na świecie

Podczas targów Hannover Messe, które odbędą się od 1 do 5 kwietnia 2019 r., firma Ottobock zaprezentuje najnowsze, przemysłowe egzoszkielety. Wszyscy, którzy odwiedzą stoisko G18 w hali nr 17, będą mieli okazję osobiście przetestować wynalazek i ocenić jego działanie.

więcej »
Roboty MiR200 optymalizują procesy logistyczne w firmie Visteon

Roboty MiR200 optymalizują procesy logistyczne w firmie Visteon, usprawniając cykl produkcyjny i zapewniając szybki zwrot z inwestycji

więcej »
Robotics Award 2019: trzech finalistów

Każdego roku najlepsze firmy z branży robotyki przyjeżdżają do Hannover Messe, aby zademonstrować najnowsze osiągnięcia w dziedzinie dotyczącej współpracy pomiędzy człowiekiem i robotem. Nagrody, czyli tzw. Robotics Award wyróżniają przełomowe innowacje i są główną atrakcją dla całej branży automatyki.

więcej »
Powstają roboty na Igrzyska w Tokio

Komitet organizacyjny Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Tokio uruchomił Tokyo 2020 Robot Project. Należy on do kolejnego z wielu programów, dzięki którym Igrzyska w Tokio będą najbardziej innowacyjne w historii. Z pewnością zapewnią kibicom niezapomniane wrażenia. W projekt zaangażowane są firmy Toyota i Panasonic.

więcej »
Unia finansuje badania nad robotami wspinaczkowymi

O robotach, których stworzenie inspirowały zachowania zwierząt, świat nauki spotyka się dość często. Tymczasem włoscy naukowcy dostali dofinansowanie na prace nad robotami zachowującymi się jak rośliny. Unia Europejska przez najbliższe cztery lata ma na te badania poświęcić siedem milionów euro.

więcej »
Przewód Ethernet 3D umożliwia szybką komunikację z robotem

W produkcji na dużą skalę roboty przemysłowe są wszędzie. Zapewniają szybką automatyzację procesów i tym samym zapewniają ekonomiczność w firmach. Firma igus opracowała nowy, trwały przewód Ethernet, CFROBOT8.PLUS, który zapewnia bezproblemową komunikację między osiami, systemem sterowania i nadrzędnymi systemami, nawet przy ekstremalnych obciążeniach.

więcej »
To będzie najnowocześniejsze centrum badawcze robotów

Firma Nvidia w Seattle otwiera najnowocześniejsze na świecie centrum robotyczne. Amerykański gigant branży komputerowej od pewnego już czasu zajmuje się także szeroko pojętą robotyką i teraz postanowił wziąć udział w projekcie, którego celem jest rozwój nowej generacji robotów.

więcej »
HAL - robot, który uczy chodzić ludzi sparaliżowanych

Zrobotyzowany egzoszkielet Cyberdyne, Hybrid Assistive Limb (HAL) pomaga ludziom sparaliżowanym uczyć się na nowo chodzić. Testy tego rozwiązania zaczęły się w jednym szpitalu na Florydzie. Po dziewięciu miesiącach doświadczeń HAL lada moment trafi do kolejnych pięciu placówek.

więcej »