Deutsch Version english version

 

Robotyka, montaż i obsługa

ABB tworzy nowy projekt robota laboratoryjnego

Na terenie kampusu Centrum Medycznego w Teksasie powstało pierwsze globalne centrum badań nad rozwiązaniami dla opieki zdrowotnej. Firma ABB zaprezentowała szereg koncepcyjnych technologii, w tym mobilnego robota YuMi, który będzie wspierał personel, wykonując zadania związane z pracą w laboratorium i logistyką w szpitalach.

więcej »
Pilz zapewnia bezpieczną współpracę człowieka z robotem

Im częściej i bliżej współpracuje z maszyną, tym wydajniej wykonuje swoją pracę. Jednakże bezpieczna interakcja człowieka i robota wymaga nieustannego wprowadzania nowych technologii i rozwiązań. Rosną również wymagania związane z bezpieczeństwem.

więcej »
Hyundai prezentuje egzoszkielet, który zakłada się jak plecak. Pomoże głównie mechanikom samochodowym

Maszyny przemysłowe już od dawna wspomagają i wyręczają człowieka od ciężkiej pracy, jednak są czynności, których nawet najbardziej zaawansowane fabryki nie są w stanie wykonać za człowieka. Hyundai zaprezentował dzisiaj specjalny egzoszkielet, który może okazać się zbawieniem dla wszystkich tych, którzy ciężko pracują fizycznie. 

więcej »
Bezpieczna produkcja w branży automotive

Branża motoryzacyjna to wciąż stosunkowo młody, bo liczący sobie nieco ponad 100 lat, ale za to niezwykle prężnie rozwijający się sektor przemysłowy. Od 1907 r., a więc od uruchomienia seryjnej produkcji Forda T, przeszedł on prawdziwą rewolucję i dziś należy do jednej z najbardziej zaawansowanych technologicznie gałęzi gospodarczych z nowoczesnymi liniami produkcyjnymi, który dla wielu państw stanowi kluczowy segment gospodarki.

więcej »
Superkomputer wesprze misje kosmiczne

HPE ogłosiło, że zaprojektowało nowy superkomputer Aitken, który zostanie wdrożony przez NASA podczas przyszłych misji na Księżyc.

więcej »
Jedenaście najdziwniejszych robotów

Okazuje się, że chociaż roboty nie mają ludzkich uczuć i emocji, to jednak podobnie jak ludzie mogą być dziwne. Oto jedenaście robotów o nietypowym zastosowaniu. 

więcej »
Kondensatory elektroniczne w ofercie firmy Farnell

Farnell umieścił w swojej ofercie unikalną rodzinę aluminiowych kondensatorów elektrolitycznych, odpornych na wibracje i produkowanych przez firmę Panasonic. Rodzina odpornych na wibracje kondensatorów firmy Panasonic stanowi komponenty do stosowania w przetwornicach DC/DC i AC/DC, wykorzystywanych w transporcie i w różnorodnych aplikacjach wymagających pracy w trudnym środowisku.

więcej »
Roboty przemysłowe coraz powszechniejsze

Dynamiczny rozwój zaawansowanych form produkcji przekłada się na niesłabnące zainteresowanie robotami przemysłowymi ze strony licznych branż wytwórczych. Wzrost sprzedaży zauważalny jest praktycznie na wszystkich rynkach, choć hierarchia w branży robotów przemysłowych pozostaje niezmienna. Dobra informacja dla producentów jest taka, że przewidywany popyt na zrobotyzowane urządzenia będzie utrzymywał trend wzrostowy również w następnej dekadzie.

więcej »
Algorytmy powiedzą robotom, dokąd zmierzają ludzie w pobliżu

Roboty już od dawna pomagają i uefektywniają pracę człowieka. Najczęściej jednak współpraca między nimi odbywa się z pewnym dystansem i ograniczeniami. Nowe narzędzie do przewidywania trajektorii ruchu człowieka może znacznie usprawnić współpracę człowieka z robotem w niewielkiej odległości. 

więcej »
Schaper Group wybiera szafy VX25

Zwiększająca się ilość zamówień, presja czasu, dodatkowe koszty oraz niedobór specjalistów powodują w wielu firmach spore problemy. Wyjściem z tego typu sytuacji są automatyczne rozwiązania, które pozwalają uzyskać większe obroty przy mniejszym zatrudnieniu. Aby osiągnąć te cele, firma Schaper Group wykorzystuje szafy sterownicze VX25 firmy Rittal!

więcej »
Sprawna praca dzięki autonomicznym robotom

Autonomiczne roboty transportowe będą dużą pomocą w pracy dla operatorów wózków widłowych i przenośników towaru. Urządzenia znajdą szerokie zastosowanie przy produkcji w różnych branżach. Już dziś zautomatyzowane magazyny wdrażane są między innymi w sklepach prowadzących sprzedaż wysyłkową.

więcej »
Yaskawa otwiera pierwszą fabrykę robotów w Europie

Dwa lata budowy to okres, w którym japońska grupa technologiczna Yaskawa pracowała w Słowenii nad nowym zakładem, który wraz z europejskim centrum rozwoju robotyki, produkuje roboty. Yaskawa rozpoczęła już europejską produkcję pod koniec 2018 r. Wartość inwestycji to około 25 mln euro. Nowa fabryka uzupełnia istniejące już zakłady produkcyjne w Japonii i Chinach.

więcej »