Deutsch Version english version

 

Silniki elektryczne

Silniki krokowe – trendy

Silniki krokowe stosuje się głównie w aplikacjach, w których znaczenie ma precyzyjne sterowanie ruchem. Obecnie poszukuje się rozwiązań energooszczędnych o dużej dynamice, precyzji, momencie trzymającym i z mniejszymi drganiami momentu.

więcej »
Marsjańskie roboty działają dzięki precyzyjnym napędom

Na Marsie mały robot wysłany przez NASA wylądował w 2004 roku. Miał on pracować przez trzy miesiące. Swoją misję pełni do dziś – w tym roku wysłał zdjęcia krateru Endeavor.

więcej »
Prowadnik ice-chain zapobiega przestojowi w niskich temperaturach

Specjalista motion igus opracował nowy e-prowadnik o nazwie "ice-chain". Ma on zapobiec zamarzaniu systemu zasilania (np. na ukośnych windach). Formowana wtryskowo powierzchnia styku prowadnika z podłożem została ograniczona do dwóch punktów przez co szansa na zamrożenie jest znacznie mniejsza.

więcej »
Hybrydowy układ sterowania silnikiem

Firma Rittal poszerzyła swoje portfolio produktowe o innowacyjny hybrydowy układ sterowania silnikiem. Kompaktowe i wielofunkcyjne urządzenie przeznaczone jest do instalacji na systemie szyn RiLine Compact, pozwala zaoszczędzić wiele miejsca w szafie oraz charakteryzuje się łatwym i szybkim montażem.

więcej »
Silnik bezszczotkowy leci w kosmos

Studenci z wydziału Delft Aerospace Rocket Engineering (DARE) Poliechniki Delft (Holandia) chcą odzyskać europejski rekord wysokości: W tym celu 18 lipca w El Arenosillo w południowej Hiszpanii wyślą oni rakietę hybrydową Stratos III jak najwyżej w kosmos. Zasilaniem środka utleniającego do komory spalania steruje się przy pomocy silnika bezszczotkowego DC firmy FAULHAB

więcej »
IIoT pozwala uniknąć awarii

Według badań przeprowadzonych przez amerykański Electric Power Research Institute (EPRI) na 6000 silnikach elektrycznych, w ponad 40% przypadków do uszkodzeń silnika dochodzi z powodu awarii łożysk. Wynikają one m.in. z zanieczyszczeń, niewłaściwego smarowania czy wibracji. W jaki sposób ocenić ryzyko zakłóceń w ich pracy?

więcej »
FAULHABER dostarcza napęd dla autonomicznego asystenta załogi ISS

„Załoga” misji Horizons, która wyruszyła na międzynarodową stację kosmiczną (ISS), ma na pokładzie silniki firmy FAULHABER. Służą one jako napęd dla asystenta astronauty CIMON (Crew Interactive Mobile Companion).

więcej »
Napędy do autobusów elektrycznych polskiej firmy MEDCOM

MEDCOM wyprodukował 150-ty napęd do autobusów elektrycznych, a do końca roku chce tę liczbę jeszcze podwoić. Dzięki współpracy z firmą Solaris MEDCOM należy w tym momencie do ścisłej czołówki największych producentów napędów do e-busów w Europie.

więcej »
Charoen Pokphand Foods korzysta z systemów transportowych firmy Interroll

Firma Interroll wraz z trzema producentami OEM, zainstalowała przenośniki taśmowe o podwyższonych standardach higienicznych, wyposażone w silniki bębnowe Interroll w tajlandzkim oddziale firmy Charoen Pokphand Foods (CPF). Jest to największy na świecie producent pasz i krewetek oraz światowy lider wśród producentów drobiu, wieprzowiny i innych produktów rolnych.

więcej »
HARTING na targach CES 2018 w Las Vegas

 Samochód "Snap" Rinspeeda wspierany przez technologię firmy HARTING.

więcej »
Pompa insulinowa z silnikiem firmy FAULHABER

Cukrzyca to obecnie jedna z najbardziej powszechnych chorób. Przewlekle chorzy pacjenci mogą optymalnie kontrolować leczenie dzięki pompie insulinowej –­ napędzanej silnikami miniaturowymi FAULHABER. 

więcej »
System Pallet Control PC 6000 firmy Interroll do beznaporowego transportu palet

Interroll rozbudowuje zdecentralizowaną koncepcję sterowania i napędu, wykorzystywaną z powodzeniem od lat w systemach transportu beznaporowego. Bazuje ona na 24-woltowych silnikach RollerDrive i sterownikach MultiControl. Obecnie do portfolio firmy trafiła specjalna odmiana systemu przeznaczona do transportu palet.

więcej »