Deutsch Version english version

 

Silniki elektryczne

Auta elektryczne wykorzystane przy dostarczaniu paczek

Pracownicy Poczty Polskiej od połowy listopada br. będą doręczać paczki przy pomocy elektrycznych Nissanów e-NV200, które w usłudze wynajmu długoterminowego dostarczy firma Arval Service Lease Polska. Poczta posiada obecnie największą flotę użytkowych aut elektrycznych w Polsce.

więcej »
Produkty z certyfikatem ATEX: Gdy o wybuch nietrudno

Produkty do stref zagrożonych wybuchem stanowią całkiem pokaźną grupę urządzeń, instalacji i innych rozwiązań bezpieczeństwa, które, według obowiązujących przepisów, czyli tzw. dyrektywy ATEX, muszą być stosowane w obszarach, w których występuje atmosfera wybuchowa.

więcej »
Softstarty ograniczą zużycie energii

Układy łagodnego rozruchu istotnie przyczyniają się do wydłużenia żywotności asynchronicznych silników elektrycznych i elementów obsługiwanych przez nie instalacji przemysłowych. Najnowsze rozwiązania mogą jednak także przyczynić się do znacznego obniżenia zużycia energii w przedsiębiorstwie, stając się ważnym elementem strategii energetycznej współczesnych firm.

więcej »
Najmocniejszy na świecie w pełni elektryczny prom już na wodach Bałtyku

E-prom Ellen, najmocniejszy na świecie w pełni elektryczny prom, zaczął już przewozić pasażerów. Pokonując odległość 22 mil morskich pomiędzy duńskimi wyspami Ærø oraz Fynshav. Jednostka ta może przepłynąć 7 razy dłuższy dystans niż jakikolwiek inny prom elektryczny przemierzający wody naszej planety.

więcej »
Analiza pracy silnika jako element procesu konserwacji

Silniki elektryczne zmieniają energię elektryczną w mechaniczne siły obrotowe, które są „mięśniami” świata przemysłu. Mierzenie i analizowanie tych sił – mocy mechanicznej, momentu obrotowego i prędkości – oraz jakości energii elektrycznej jest niezwykle ważne w procesie oceny wydajności urządzeń obrotowych. 

więcej »
Niezbędne szybkie ładowanie

Szybkie ładowarki  Wprawdzie ciężko dziś mówić o boomie na samochody elektryczne (EV), ale patrząc na zachodzące zmiany w branży motoryzacyjnej chyba coraz mniej osób wątpi, że ta najbliższa przyszłość będzie należeć właśnie do pojazdów napędzanych energią elektryczną. Aby tak się już teraz stało, niezbędne jest przełamanie kilku jeszcze barier. Jedną z nich jest zapewnienie odpowiedniej infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych. Zwłaszcza tzw. szybkimi ładowarkami.

więcej »
Rolls-Royce konstruuje najszybszy samolot elektryczny na świecie

Elektromobilność podbija branżę motoryzacyjną, jednak w przypadku lotnictwa wykorzystywanie silników elektrycznych nie jest już tak powszechne. Nad zmianą tego stanu rzeczy pracują inżynierowie z Rolls-Royce'a wraz z rządem Wielkiej Brytanii.

więcej »
Silnik na wodę? Polacy udowadniają, że to możliwe

Technologia i technika nie tylko zmieniają świat, ale także udoskonalają ten, który znamy. Innowacyjny Moduł Napędowy, stworzony przez Doriana Żarnę i Wiktora Kusia, jest właśnie takim rozwiązaniem, które dzięki wykorzystaniu silnika elektrycznego i pompy wysokociśnieniowej, ma szansę realnie wpłynąć na rynek motoryzacyjny i technologiczny.

więcej »
Miniaturyzacja napędów

Mariusz Snowacki współwłaściciel i dyrektor finansowy w firmie HF Inverter Polska mówi o roli i znaczeniu małych napędów w życiu codziennym i w przemyśle.

więcej »
Miniaturyzacja napędów

Krzysztof Pietrzak, area sales manager Poland w firmie Faulhaber, mówi o trendach w miniaturyzacji napędów.

więcej »
13 typowych przyczyn usterek silnika

Przerwanie izolacji uzwojenia i zużycie łożysk to dwie typowe i dość częste przyczyny awarii silnika, choć ich bezpośrednie przyczyny mogą się diametralnie różnić. Oto 13 najczęstszych powodów tego typu usterek oraz sposoby, jak je najłatwiej i najszybciej zdiagnozować.

więcej »
Silnik krokowy z magnesem dyskowym

Dzięki akwizycji szwajcarskiego producenta wysokowydajnych silników krokowych, firmy Dimatech, FAULHABER poszerzył swoją ofertę o ten typ silników o wysokiej mocy i wyższej dynamice. Podstawowa różnica pomiędzy silnikami z magnesem dyskowym a konwencjonalnymi silnikami jest bardzo niska masa wirnika silnika z dyskiem magnetycznym.

więcej »
Silniki krokowe – trendy

Silniki krokowe stosuje się głównie w aplikacjach, w których znaczenie ma precyzyjne sterowanie ruchem. Obecnie poszukuje się rozwiązań energooszczędnych o dużej dynamice, precyzji, momencie trzymającym i z mniejszymi drganiami momentu.

więcej »
Marsjańskie roboty działają dzięki precyzyjnym napędom

Na Marsie mały robot wysłany przez NASA wylądował w 2004 roku. Miał on pracować przez trzy miesiące. Swoją misję pełni do dziś – w tym roku wysłał zdjęcia krateru Endeavor.

więcej »
Prowadnik ice-chain zapobiega przestojowi w niskich temperaturach

Specjalista motion igus opracował nowy e-prowadnik o nazwie "ice-chain". Ma on zapobiec zamarzaniu systemu zasilania (np. na ukośnych windach). Formowana wtryskowo powierzchnia styku prowadnika z podłożem została ograniczona do dwóch punktów przez co szansa na zamrożenie jest znacznie mniejsza.

więcej »
Hybrydowy układ sterowania silnikiem

Firma Rittal poszerzyła swoje portfolio produktowe o innowacyjny hybrydowy układ sterowania silnikiem. Kompaktowe i wielofunkcyjne urządzenie przeznaczone jest do instalacji na systemie szyn RiLine Compact, pozwala zaoszczędzić wiele miejsca w szafie oraz charakteryzuje się łatwym i szybkim montażem.

więcej »
Silnik bezszczotkowy leci w kosmos

Studenci z wydziału Delft Aerospace Rocket Engineering (DARE) Poliechniki Delft (Holandia) chcą odzyskać europejski rekord wysokości: W tym celu 18 lipca w El Arenosillo w południowej Hiszpanii wyślą oni rakietę hybrydową Stratos III jak najwyżej w kosmos. Zasilaniem środka utleniającego do komory spalania steruje się przy pomocy silnika bezszczotkowego DC firmy FAULHAB

więcej »