Deutsch Version english version

 

Sterowanie

Modułowy sterownik bezpieczeństwa MOSAIC M1S

Producenci na całym świecie dążą do tego, aby ich maszyny i instalacje były jak najbardziej wydajne, a przy tym bezpieczne. Stawarza to potrzebę wykorzystywania wielu urządzeń zabezpieczających. W celu zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa SIL 3/PL e pracę każdego elementu musi nadzorować moduł bezpieczeństwa. Może to prowadzić do znacznego zwiększenia kosztów instalacji oraz zajęcia przestrzeni w szafie sterowniczej przez dużą liczbę pojedynczych przekaźników. Problemy te rozwiązuje MOSAIC M1S, czyli modułowy, programowalny sterownik bezpieczeństwa firmy ReeR.

więcej »
Systemy wygrodzeń przemysłowych i ryglowania

W celu zapewnienia bezpieczeństwa pracy maszyn przemysłowych stosuje się szereg elementów, które pozwalają ograniczyć dostęp do stref niebezpiecznych. Jednym z takich narzędzi są modułowe systemy wygrodzeń włoskiej firmy Protec, które znalazły się w ofercie firmy INSTOM. Wygrodzenia przemysłowe pozwalają optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń oraz ograniczają dostęp do miejsc niebezpiecznych obsługiwanych przez człowieka. Ponadto zachowują maksymalną widoczność wydzielonego obszaru. Dzięki temu możemy nadzorować przebieg procesów z bezpiecznej pozycji. 

więcej »
Nowości Rittal na targach Hannover Messe 2019

Hannover Messe jest największym wydarzeniem, prezentującym międzynarodowe targi z zakresu technologii przemysłowej. Na tegorocznej edycji, która odbędzie się już 1-5 kwietnia, firma Rittal zaprezentuje swoje nowości produktowe i sposoby na skuteczniejsze zarządzanie produkcją.

więcej »
5 wskazówek jak skutecznie odtwarzać dane z kopii zapasowych

Obchodzony 31 marca Światowy Dzień Backupu przypomina o znaczeniu inteligentnego zarządzania danymi oraz o konsekwencjach braku ochrony informacji. Andrzej Niziołek, dyrektor regionalny Veeam Software w północnej i południowej części Europy Wschodniej, prezentuje pięć wskazówek dotyczących skutecznego odtwarzania danych z kopii zapasowych.

więcej »
P-KUBE Krome. Klamka bezpieczeństwa, jakiej jeszcze nie było 

Wszędzie tam, gdzie maszyny zabezpieczone są za pomocą ryglowanych osłon, istnieje obowiązek uniemożliwienia ich otwarcia podczas pracy oraz wyeliminowania możliwości obejścia zabezpieczeń. Do takich właśnie zadań firma Pizzato stworzyła rodzinę klamek bezpieczeństwa P-KUBE, a najnowszym urządzeniem z tej serii jest opisywany w artykule P-KUBE Krome.

więcej »
Nowe przyciski serii 627

Szeroka gama przycisków sterowniczych i lampek sygnalizacyjnych znajduje się w ofercie firmy „POKÓJ” S.E. Jest ona różnorodna pod względem materiału wykonania, sposobu montażu oraz funkcjonalności.

więcej »
Wkrótce premiera sterownika easyE4

Nowy sterownik easyE4 pod koniec marca zostanie zaprezentowany przez firmę Eaton. Jest to następca popularnej w Polsce rodziny przekaźników programowalnych easy500/700/800.

więcej »
Robot-pies dostarczy przesyłkę na biurko

Firma Continental zademonstrowała płynne podejście do dostawy towarów za  pomocą robotów dostawczych i pojazdów bez kierowcy. Ta koncepcja dostawy zwiększa dostępność, efektywność i bezpieczeństwo w zakresie  łańcucha dostaw towarów i dostawy paczek oraz  e-commerce i urbanizacji. Przewiduje się, że zapotrzebowanie na zautomatyzowane dostawy wzrośnie z powodu wzrostu globalnego.

więcej »
Reer Safegate - z funkcją mutingu

Nowa seria kurtyn bezpieczeństwa typu 4 SAFEGATE jest rozwiązaniem dla ochrony ludzi w zastosowaniach przemysłowych, szczególnie tych wymagających wysokiego stopnia integracji z funkcją mutingu. Funkcja mutingu umożliwia automatyczne, czasowe wyłączenie zabezpieczenia kurtyny podczas cyklicznej pracy urządzenia.

więcej »
Oprogramowanie IoT Gateway

Nowe oprogramowanie IoT Gateway firmy Bosch Rexroth pozwala łatwo i ekonomicznie pozyskiwać informacje z różnych sterowników PLC, otwierając maszyny na nowoczesne rozwiązania IT.

więcej »
Rittal wprowadza innowacyjny system szaf pełnogabarytowych VX25 

Po pięciu latach prac firma Rittal świętuje premierę innowacyjnego systemu szaf pełnogabarytowych VX25, który po raz pierwszy został zaprezentowany na targach Hannover Messe. To pierwszy system szaf sterowniczych, który został w całości opracowany w oparciu o wymogi jeszcze większej wydajności w budowie aparatury sterowniczej i rozdzielczej oraz łańcuchów wartości w Przemyśle 4.0. 

więcej »
Sterownik ruchu z zabezpieczeniem STO

Firma Faulhaber wprowadziła na rynek nową serię sterowników ruchu z zapasowym wyłącznikiem bezpieczeństwa, zgodnym z zasadą STO (Safe Torque Off). Zasilanie silnika zostaje natychmiast odłączone, uniemożliwiając generowanie momentu obrotowego. Urządzenia z serii MC 5004 P STO są tym samym certyfikowane do pracy zgodnie z poziomem integralności bezpieczeństwa SIL3 (IEC 61800-5-2) oraz poziomem wydajności PL e (EN ISO 13849-1).

więcej »
Nowy falownik firmy Omron

Pierwszy w nowej rodzinie falownik Q2A firmy Omron zapewnia wydajność, elastyczność i łatwość obsługi dzięki prostej filozofii „programowanie-wdrożenie-uruchomienie”.  Minimalizuje on powierzchnię zajmowaną przez sprzęt i związane z tym koszty, skraca czas projektowania i uruchamiania oraz zapewnia lepsze osiągi w przypadku różnych typów silników. Cały cykl życia aplikacji można zoptymalizować, począwszy od projektu, poprzez uruchomienie, aż po bieżącą eksploatację i dostrajanie do wymagań układu napędowego.

więcej »
Nowe przełączniki RS Components

Dwie nowe serie przełączników przeznaczonych dla inżynierów utrzymania ruchu oraz konstruktorów maszyn i paneli wprowadziła firma RS. Kompaktowe przełączniki zatrzymania awaryjnego (E-Stop) serii 61 i przełączniki przemysłowe serii 45 zostały opracowane przez firmę EAO i są obecnie dostępne w ofercie RS.

więcej »
Nowe przewody do transmisji danych

Nowe serie chainflex CF298 i CF299 firmy igus to serie kabli do wymagających zastosowań o najmniejszym promieniu gięcia. Nowa generacja przewodów do transmisji danych chainflex z żyłą ze stopu i bezhalogenowym płaszczem zewnętrznym z TPE idealnie nadaje się do najmniejszych promieni gięcia nawet od 4xd zapewniającym ponad 40 milionów zgięć. Nowy przewód stopowy firmy igus jest rozwiązaniem dla zastosowań o najwyższej dynamice, szybkości i promieniu gięcia od 15 milimetrów.

więcej »
Przewodnik dla narzędzi przemysłowych

W swoim obecnym badaniu „Skuteczna automatyzacja narzędzi” Instytut Fraunhofera ds. Technologii Produkcji IPT wraz z Akademią Narzędziową WBA w Aachen w Niemczech, przeprowadził badanie możliwości i problemów związanych z automatyzacją produkcji narzędzi.

więcej »
MyRobotcenter stawia na Comarch

myRobotcenter, producent robotów dla gospodarstw domowych, przeznaczonych m.in. do utrzymania porządku w domach, ogrodach i basenach, stawia na systemy Comarch do obsługi handlu detalicznego. Kompleksowe rozwiązanie informatyczne pozwoli firmie na wprowadzenie strategii omnichannel oraz poszerzenie działalności o nowe rynki.

więcej »