Deutsch Version english version

 

Systemy napędowe i mechatronika

Bioniczny kangur

Czy produkcja przyszłości może uczyć się z natury. Niezależnie od tego, czy chodzi o podejście bioniczne w robotyce, inteligentne podsystemy, niesamowite mechanizmy chwytania czy nowe technologie produkcyjne – natura podpowiada rozwiązania dla fabryki jutra.

więcej »
Serwonapędy w automatyce przemysłowej.

Serwonapędy stały się nieodzownym elementem układów sterowania maszyn i urządzeń przemysłowych w ostatnich dwóch dekadach. Są dziś najszybszymi i najbardziej precyzyjnymi urządzeniami w technice napędowej, a ich znaczenie wzrosło do takiego stopnia, że właściwie nie jesteśmy już w stanie sobie bez nich poradzić.

więcej »
Komunikacja niezbędna dla dalszej automatyzacji

Systemy automatyki i obsługi muszą stawać się coraz bardziej elastyczne – aż do poziomu napędu. W związku z tym Bosch Rexroth zwiększa możliwości komunikacji napędów IndraDrive z kolejnymi interfejsami czasu rzeczywistego i enkodera. Technologia „Open Core Interface for Drives“ oferuje teraz jeszcze więcej możliwości integracji napędów w ramach automatyzacji infrastruktury IT.

więcej »
Bezsmarowne koło zębate od igus wykonane w technologii 3D zapewnia cichą pracę e-rowerów

W ostatnich latach, rower przestał być zwykłym dobrem ekonomicznym, a stał się elementem stylu życia o zoptymalizowanej masie. W dużym stopniu, to właśnie proces elektryfikacji przyczynił się do tego trendu. Użytkownicy w tym obszarze oczekują cichej pracy i aby to osiągnąć, należy odpowiednio zoptymalizować zarówno same napędy jak i zamontowane w rowerze podzespoły. Dzięki technologii druku 3D, firma igus oferuje idealne rozwiązanie jakim jest możliwość wydrukowania zindywidualizowanych elementów napędu, takich jak np. koła zębate wykonane z wysokowydajnych tworzyw sztucznych. Te niestandardowe rozwiązania są nie tylko bezsmarowne i bezobsługowe, ale jednocześnie zapewniają niższy poziom hałasu podczas pracy.

więcej »
Rajd przez pustynię - przewody chainflex na pokładzie SolarBuggy

Od 18 lat, na Uniwersytecie w Bochum, prowadzone są prace, których celem jest opracowanie pojazdów zasilanych energią słoneczną. Najbardziej innowacyjnym projektem jest SolarBuggy. Wiosną 2018 roku, obecny model "Froggee" weźmie udział w rajdzie przez pustynię w Australii, ustanawiając nowy rekord świata w ramach tego procesu. Na pokładzie pojazdu zainstalowano serwoprzewody chainflex od igus, które idealnie sprawdzają się w warunkach obciążeń termicznych i mechanicznych, na które w takich warunkach będą wystawione.

więcej »
Zaawansowany przenośnik SmartLine zainstalowany w firmie ZyroFisher

ZyroFisher jest jednym z największych prywatnych dystrybutorów części, akcesoriów i odzieży rowerowej na rynek brytyjski i irlandzki. Jako ekspert w zakresie dystrybucji produktów różnych marek, ZyroFisher reprezentuje ponad 50 globalnych producentów, a także dostarcza własne produkty marki Altura specjalistycznym sprzedawcom detalicznym. Stwarza to duże wyzwania w zakresie przepływu towarów.

więcej »
Serwonapędy w automatyce przemysłowej i robotyce

Automatyzacja wielu procesów nie tylko związanych z produkcją przemysłową i robotyką zwiększyła zapotrzebowanie na nowoczesne układy wykonawcze pracujące w zamkniętej pętli sprzężenia zwrotnego, czyli serwonapędy. Oczekuje się od nich dużej szybkości i precyzji oraz na przykład w robotyce – urządzeń o małych wymiarach i dużej mocy.

więcej »
Napędy IndraDrive komunikują się z każdym środowiskiem

Dzięki technologii Open Core Interface, systemy sterowania firmy Bosch Rexroth wypełniają lukę pomiędzy automatyką a światem IT. Systemy automatyki i obsługi muszą stawać się coraz bardziej elastyczne – aż do poziomu napędu. W związku z tym firma Bosch Rexroth poszerza możliwości komunikacji napędów IndraDrive z kolejnymi interfejsami czasu rzeczywistego i enkodera. Technologia „Open Core Interface for Drives“ oferuje teraz jeszcze więcej możliwości integracji napędów w ramach automatyzacji infrastruktury IT.

więcej »
Napędy do autobusów elektrycznych polskiej firmy MEDCOM

MEDCOM wyprodukował 150-ty napęd do autobusów elektrycznych, a do końca roku chce tę liczbę jeszcze podwoić. Dzięki współpracy z firmą Solaris MEDCOM należy w tym momencie do ścisłej czołówki największych producentów napędów do e-busów w Europie.

więcej »
NSK publikuje nowy zaktualizowany katalog łożysk tocznych

Użytkownicy łożysk tocznych z rynku europejskiego mogą już korzystać z nowej, zaktualizowanej wersji kluczowego branżowego źródła informacji - zmienionego i odświeżonego katalogu łożysk tocznych wydawanego przez firmę NSK. Ponad 700-stronicowy przewodnik z zakresu technologii łożysk jest dostępny w wersji drukowanej oraz online, jako e-book. Najnowszy katalog łożysk tocznych NSK jest już dostępny online jako e-book oraz w wersji drukowanej. Łożyska toczne należą do najważniejszych komponentów maszyn, wyposażenia i systemów w całej branży przemysłowej.

więcej »
Wyeliminuj środki smarne! Łożyska stojakowe od igus

Ze względu na wysokie wymagania w zakresie higieny stawiane przez organy udzielające homologacji częściom maszyn stosowanych w przemyśle spożywczym i opakowaniowym, firma igus opracowała nowe łożyska stojakowe z wysokowydajnego tworzywa sztucznego xirodur B180, który jest zgodny z wymogami FDA. Nowe rozwiązanie jest nawet 83 procent lżejsze w porównaniu z rozwiązaniami metalowymi. Dzięki zaś takim samym wymiarom otworów montażowych, wymiana 1:1 jest prosta oraz szybka.

więcej »
Prototyp czujnika sprzężenia zwrotnego silnika na targach SPS IPC Drives 2017

SIKO GmbH, producent urządzeń pomiarowych z Buchenbach, zrobił niezwykły krok na targach SPS IPC Drives 2017, prezentując  prototyp czujnika sprzężenia zwrotnego silnika, który jest wciąż w fazie rozwoju. Odwaga, aby z wyprzedzeniem ujawnić, co ma zostać wprowadzone jako innowacja produktowa w 2018 roku, opłaciła się. Wszyscy wkrótce rozmawiali o sensorze zakamuflowanym folią, który będzie nosił nazwę MSAC506. Tajemniczy produkt ukryty w folii wyróżniał się spośród wielu innych czujników na targach SPS IPC.

więcej »