Deutsch Version english version

 

Systemy napędowe i mechatronika

Enkodery ReeR do monitorowania prędkości napędów

Enkodery są urządzeniami, które mogą być wykorzystywane do monitorowania parametrów pracy różnego rodzaju napędów oraz do zapewnienia bezpieczeństwa maszyn.

więcej »
Produkty z certyfikatem ATEX: Gdy o wybuch nietrudno

Produkty do stref zagrożonych wybuchem stanowią całkiem pokaźną grupę urządzeń, instalacji i innych rozwiązań bezpieczeństwa, które, według obowiązujących przepisów, czyli tzw. dyrektywy ATEX, muszą być stosowane w obszarach, w których występuje atmosfera wybuchowa.

więcej »
Softstarty ograniczą zużycie energii

Układy łagodnego rozruchu istotnie przyczyniają się do wydłużenia żywotności asynchronicznych silników elektrycznych i elementów obsługiwanych przez nie instalacji przemysłowych. Najnowsze rozwiązania mogą jednak także przyczynić się do znacznego obniżenia zużycia energii w przedsiębiorstwie, stając się ważnym elementem strategii energetycznej współczesnych firm.

więcej »
Serwis chłodziarek przemysłowych – podstawa sukcesu! 

Poprawna praca chłodziarek przemysłowych to dzisiaj „być albo nie być” dla całego procesu produkcyjnego. To głównie od ich sprawnej pracy zależy odpowiednie działanie urządzeń na liniach produkcyjnych – niezależnie od warunków zewnętrznych. Dlatego tak ważny jest niezawodny i sprawdzony serwis. Na rynku dostępne są coraz bardziej nowoczesne rozwiązania, które zapewniają szybki dostęp do fachowego wsparcia. Doskonałym przykładem jest dedykowana strona serwisowa, przygotowana specjalnie dla klientów Rittal – www.serwis.rittal.com.pl.

więcej »
Panele operatorskie

Panele operatorskie coraz częściej wyposażone są w nowoczesne, w tym również dotykowe, wyświetlacze. Nic w tym zaskakującego, bo na co dzień korzystamy z wielu urządzeń cyfrowych i w podobny sposób chcemy się komunikować z maszynami i urządzeniami.

więcej »
Interroll przedstawia innowacyjne rozwiązanie napędowe

Firma Interroll wyznacza nowe standardy w zakresie nowoczesnych technologii przepływu materiałów. Asortyment innowacyjnych, skoordynowanych napędów RollerDrive, systemów sterowania i elementów zasilających pozwala integratorom systemów i konstruktorom instalacji zaoferować rozwiązania, jeszcze lepiej dopasowane do indywidualnych potrzeb klientów, począwszy od standardowych aplikacji plug-and-play po systemy z funkcjonalnością Industry 4.0.

więcej »
Bioniczny kangur

Czy produkcja przyszłości może uczyć się z natury. Niezależnie od tego, czy chodzi o podejście bioniczne w robotyce, inteligentne podsystemy, niesamowite mechanizmy chwytania czy nowe technologie produkcyjne – natura podpowiada rozwiązania dla fabryki jutra.

więcej »
Serwonapędy w automatyce przemysłowej.

Serwonapędy stały się nieodzownym elementem układów sterowania maszyn i urządzeń przemysłowych w ostatnich dwóch dekadach. Są dziś najszybszymi i najbardziej precyzyjnymi urządzeniami w technice napędowej, a ich znaczenie wzrosło do takiego stopnia, że właściwie nie jesteśmy już w stanie sobie bez nich poradzić.

więcej »
Komunikacja niezbędna dla dalszej automatyzacji

Systemy automatyki i obsługi muszą stawać się coraz bardziej elastyczne – aż do poziomu napędu. W związku z tym Bosch Rexroth zwiększa możliwości komunikacji napędów IndraDrive z kolejnymi interfejsami czasu rzeczywistego i enkodera. Technologia „Open Core Interface for Drives“ oferuje teraz jeszcze więcej możliwości integracji napędów w ramach automatyzacji infrastruktury IT.

więcej »
Bezsmarowne koło zębate od igus wykonane w technologii 3D zapewnia cichą pracę e-rowerów

W ostatnich latach, rower przestał być zwykłym dobrem ekonomicznym, a stał się elementem stylu życia o zoptymalizowanej masie. W dużym stopniu, to właśnie proces elektryfikacji przyczynił się do tego trendu. Użytkownicy w tym obszarze oczekują cichej pracy i aby to osiągnąć, należy odpowiednio zoptymalizować zarówno same napędy jak i zamontowane w rowerze podzespoły. Dzięki technologii druku 3D, firma igus oferuje idealne rozwiązanie jakim jest możliwość wydrukowania zindywidualizowanych elementów napędu, takich jak np. koła zębate wykonane z wysokowydajnych tworzyw sztucznych. Te niestandardowe rozwiązania są nie tylko bezsmarowne i bezobsługowe, ale jednocześnie zapewniają niższy poziom hałasu podczas pracy.

więcej »
Rajd przez pustynię - przewody chainflex na pokładzie SolarBuggy

Od 18 lat, na Uniwersytecie w Bochum, prowadzone są prace, których celem jest opracowanie pojazdów zasilanych energią słoneczną. Najbardziej innowacyjnym projektem jest SolarBuggy. Wiosną 2018 roku, obecny model "Froggee" weźmie udział w rajdzie przez pustynię w Australii, ustanawiając nowy rekord świata w ramach tego procesu. Na pokładzie pojazdu zainstalowano serwoprzewody chainflex od igus, które idealnie sprawdzają się w warunkach obciążeń termicznych i mechanicznych, na które w takich warunkach będą wystawione.

więcej »
Zaawansowany przenośnik SmartLine zainstalowany w firmie ZyroFisher

ZyroFisher jest jednym z największych prywatnych dystrybutorów części, akcesoriów i odzieży rowerowej na rynek brytyjski i irlandzki. Jako ekspert w zakresie dystrybucji produktów różnych marek, ZyroFisher reprezentuje ponad 50 globalnych producentów, a także dostarcza własne produkty marki Altura specjalistycznym sprzedawcom detalicznym. Stwarza to duże wyzwania w zakresie przepływu towarów.

więcej »