Deutsch Version english version

 

Zasilanie

Tesla prezentuje magazyn energii MegaPack

Tesla wprowadziła oficjalnie na rynek alternatywę dla tradycyjnych elektrowni, wykorzystujących paliwa kopalne. Megapack pozwoli przechowywać energię na przemysłową skalę. 

więcej »
Odkryto znacznie bardziej wydajne panele słoneczne

Panele słoneczne są dzisiaj wykorzystywane w wielu urządzeniach i produkują prąd na ogromną skalę. Nie są jednak tak efektywne, jak mogłyby być. Na szczęście naukowcom udało się stworzyć panel solarny, który może być znacznie bardziej wydajny od klasycznych rozwiązań. 

więcej »
Niedoceniane, ale niezwykle ważne

Przerwy w dostawach energii dla przedsiębiorstw produkcyjnych oznaczają często olbrzymie straty finansowe, gdyż mogą prowadzić do przerwy w produkcji, a więc zmniejszenia przychodów, utraty zapasów, uszkodzenia maszyn bądź urządzeń, a w efekcie utratę klientów. Dlatego tak ważną rolę do odegrania w procesach produkcyjnych mają obecnie różnego rodzaju urządzenia, których zadaniem jest nieprzerwana dostawa wysokiej jakości zasilania.

więcej »
Największa farma solarna w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Zjednoczone Emiraty Arabskie zadziwiają po raz kolejny. Pod stolicą kraju otwarto bowiem największą na świecie farmę solarną. 

więcej »
Niezbędne szybkie ładowanie

Szybkie ładowarki  Wprawdzie ciężko dziś mówić o boomie na samochody elektryczne (EV), ale patrząc na zachodzące zmiany w branży motoryzacyjnej chyba coraz mniej osób wątpi, że ta najbliższa przyszłość będzie należeć właśnie do pojazdów napędzanych energią elektryczną. Aby tak się już teraz stało, niezbędne jest przełamanie kilku jeszcze barier. Jedną z nich jest zapewnienie odpowiedniej infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych. Zwłaszcza tzw. szybkimi ładowarkami.

więcej »
Aparatura modułowa niskich napięć

Niskonapięciowa aparatura rozdzielcza ma zapewnić pewne zasilanie odbiorników energią o odpowiedniej jakości. Ma ochronić zasilane układy przed zakłóceniami, pożarem, a użytkowników przed porażeniem prądem elektrycznym. Dziś stosuje się głównie systemy modułowe przystosowane do montażu na szynie montażowej DIN.

więcej »
Ministerstwo obiecuje szybsze usuwanie awarii po burzach

Kilka tysięcy gospodarstw domowych nie miało prądu po burzach, które przeszły przez Polskę 10 sierpnia. Dzięki podpisanemu przez operatorów systemów dystrybucyjnych porozumieniu usuwanie masowych awarii sieci elektroenergetycznych ma być sprawniejsze, a czas przerw w dostawach prądu może być znacznie krótszy.

więcej »
Efektywność energetyczna - sposób na wymierne oszczędności

Efektywność energetyczna to coraz popularniejszy temat, choć wciąż polskie przedsiębiorstwa produkcyjne mają sporo do nadrobienia w tej dziedzinie. A warto, gdyż przemyślane inwestycje w instalacje o wysokiej sprawności energetycznej to prosta droga do obniżenia kosztów operacyjnych związanych z wykorzystaniem energii niezbędnej w działalności przedsiębiorstwa.

więcej »
ABB pomaga zasilać najbardziej zielone w Europie centrum przetwarzania danych

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii ABB centrum przetwarzania danych w kopalni Lefdal zamierza być największym takim obiektem w Europie, przy jednocześnie najmniejszym wpływie na środowisko.

więcej »
ABB uruchamia najszybszą na świecie ładowarkę dla samochodów elektrycznych

Zaprezentowana podczas tegorocznych targów Hannover Messe ładowarka Terra HP o mocy do 350 kW pozwala naładować samochód elektryczny w zaledwie 8 minut, gwarantując przy tym zasięg do 200 kilometrów. Najnowszy model produkcji ABB idealnie nadaje się do wykorzystania przy trasach szybkiego ruchu, autostradach oraz stacjach benzynowych.

więcej »
1244 typów kabla w ofercie firmy igus

Günter Blase założył firmę igus w garażu, gdy Steve Jobs miał zaledwie dziewięć lat. Jobs, legendarny założyciel Apple, swój garaż na fabrykę komputerów zamienił w 1976 roku, gdy igus obchodził już swoje 12. urodziny. Dla obu przedsiębiorców znaczący jednak był początek lat 80-tych.

więcej »
Branża kablowa na sinusoidzie

Ostatnie lata dla firm działających na polskim rynku w branży kablowej są okresem licznych wahań, co z pewnością nie sprzyja spokojnemu rozwojowi. Na szczęście wydaje się, że najgorsze już minęło i dobre drugie półrocze 2017 r. sprawiło, że ubiegły rok zakończył się dla branży na plusie. Co więcej, perspektywy na obecny rok i na najbliższą przyszłość są dość obiecujące.

więcej »