element14.com, internetowa społeczność inżynierska, opublikowała nowe kursy w ramach swojego działu darmowych samouczków, które pomagają jej członkom rozwijać umiejętności i być na czasie z najnowszymi trendami i innowacjami w branży elektroniki.

Publikowane kursy mają formę prostych samouczków, poświęconych kluczowym tematom we współczesnej elektronice, takim jak sterowanie silnikami i zarządzanie mocą. Każdy z kursów został zaprojektowany tak, by dało się z nim zapoznać w ciągu jednej godziny. Ponadto każdy kończy się quizem, w ramach którego czytelnicy mogą sprawdzić swoją nową wiedzę.

Najnowszymi kursami, jakie pojawiły się w serwisie element14.com są samouczki na temat układów programowalnych. Pierwszy z nich rozpoczyna się od podstaw programowalnych układów logicznych, tj. algebry Boole’a, bramek logicznych, obwodów sekwencyjnych, języka HDL itd. Kurs ten został opracowany przy wsparciu firmy Xilinx.

Do innych popularnych kursów należą: Inteligentna Dystrybucja Mocy, Przemysłowy Internet Rzeczy i Podstawy Zasilania dla Twórców. Wszystkie kursy są dostępne bezpłatnie dla zarejestrowanych członków społeczności element14.

Dianne Kibbey, Global Head of Community and Social Media w społeczności element14 i w firmie Farnell element14, powiedziała: Jako dystrybutor rozwiązań rozwojowych Farnell element14 zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest by być zorientowanym w najnowszych trendach, innowacjach i stale rozwijać swoje umiejętności. Publikując nasz nowy kurs podstaw układów programowalnych, kontynuujemy poszerzanie naszego zestawu materiałów edukacyjnych poświęconych różnorodnej tematyce i opracowanych w ramach bliskiej współpracy z naszymi kluczowymi partnerami. Dzięki temu zapewniamy wysokiej jakości, łatwo dostępne materiały edukacyjne dla wszystkich członków naszej społeczności.

Źródło: Farnell element14