Tegoroczna edycja targów po raz pierwszy odbywała się pod nową nazwą. Do tej pory organizowane w Poznaniu wydarzenie znane było pod nazwą ITM Polska. Od tego roku targi te noszą nazwę ITM Industry Europe, co ma podkreślać ponadnarodowy charakter targów. I nie chodzi tu wyłącznie o zagranicznych wystawców, których nie brakowało w Poznaniu, ale również o duże aspiracje organizatorów wystawy (Międzynarodowe Targi Poznańskie), którzy chcieliby uczynić z targów ITM jedną z najważniejszych imprez branżowych w Europie i największą w Europie Środkowo-Wschodniej.

Blisko 50% spośród blisko tysiąca wystawców targów ITM stanowiły firmy zagraniczne. Austria, Belgia, Chiny, Czechy, Dania, Francja, Holandia, Indie, Niemcy, Szwajcaria, Szwecja, Tajwan, Turcja, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania, Włochy - to tylko niektóre z państw reprezentowanych na poznańskich targach.

zobacz galerię »

Tegoroczna edycja targów odbywała się pod hasłem "Na drodze do Przemysłu 4.0" i na wielu stoiskach można było zapoznać się z ofertą polskich i zagranicznych firm zgodną z ideą Smart Industry.

Targom ITM Industry Europe 2019 towarzyszyło bardzo dużo konferencji, paneli naukowych oraz debat. Jedną z nich – MM Speakers Corner – w ramach targowego newsroomu zorganizowała redakcja „MM Magazynu Przemysłowego”.