Deutsch Version english version

 

Firmy

Akcja Elektrobohater powraca! Do wygrania atrakcyjne nagrody

Jesteś elektrykiem lub automatykiem, który lubi dzielić się swoim doświadczeniem, wiedzą i pasją? Pokaż to innym i dołącz do Elektrobohaterów! W konkursie orgaznizowanym przez firmę WAGO możesz wygrać cenne nagrody, w tym wyjazd na kwietniowe targi Hannover Messe.

więcej »
Firma igus przyspiesza za pomocą drukarki HT

Niskokosztowa automatyzacja we własnej fabryce: igus zbudował drukarkę HT-3D do opracowywania nowych wysokotemperaturowych filamentów z wykorzystaniem własnych produktów. W ten sposób zastosowano systemy prowadnic liniowych drylin W, śrub pociągowych dryspin ze stali nierdzewnej i standardowych silników krokowych z oferty igus. Dzięki nowej drukarce 3D można teraz używać bezsmarowego filamentu do produkcji odpornych na temperaturę elementów specjalnych, z wysokowydajnego materiału iglidur J350.

więcej »
Nowe horyzonty dla AKPiA, Industry 4.0 czy Internetu Rzeczy dzięki technologii LoRaWAN 

Industry 4.0, Internet Rzeczy, Smart City, Smart Home, Smart Metering czy AKPiA. Co łączy te i inne kluczowe trendy? Oczywiście komunikacja bezprzewodowa (wireless). Jedną z wiodących technologii stała się LoRaWAN.

więcej »
Yamaha wyróźnia Renex

Polska spółka Renex otrzymała od europejskiego oddziału firmy Yamaha tytuł „Dystrybutora roku 2018”. Wyróżnienie jest o tyle cenne, że Yamaha to uznany na świecie producent zaawansowanych urządzeń do montażu i inspekcji elektroniki.

więcej »
Ekologiczna lakiernia firmy Rittal

Od kilku tygodni w zakładach Rittal w Haiger działa, bezgłośna i zaprojektowana zgodnie z normami ochrony środowiska, nowa lakiernia.

więcej »
Inteligencja w oponie

Internet Rzeczy (IoT) zaczyna odgrywać coraz większą rolę na rynku produktów konsumpcyjnych. W praktyce oznacza to, że oferowane klientom towary coraz częściej wyposażone są w czujniki, które dokonują pomiarów, a także rozpoznają i reagują na zmiany zachodzące w otoczeniu. Na przykład łóżka wyposażone w system czujników są w stanie monitorować jakość snu, a inteligentne ubrania - chłodzić lub ogrzewać w zależności od potrzeb.

więcej »
Detale 3D wykorzystywane w seryjnej produkcji

Druk 3D coraz śmielej wkracza do produkcji urządzeń medycznych. Sprawdza się przede wszystkim w prototypowaniu i wytwarzaniu małych serii różnych elementów. Śląska firma Emtel wykorzystuje technologię druku 3D do prototypowania, a nawet produkcji specjalnie wyselekcjonowanych detali do defibrylatorów i kardiomonitorów. Daje jej to dużą redukcję kosztów produkcji konkretnych części oraz kilkukrotną oszczędność czasu.

więcej »
Grape Up zwiększa przychody

Grape Up, polska firma specjalizująca się w produkcji oprogramowania z wykorzystaniem technologii cloud native oraz we wdrażaniu podejścia DevOps, zanotowała w 2018 roku przychody na poziomie 25 milionów złotych, czyli o 30% więcej niż w 2017 roku. W ciągu ostatnich dwóch lat spółka podwoiła swoją sprzedaż, rozwinęła ofertę usług i wprowadziła na rynek nowy produkt. Plany firmy na 2019 rok obejmują stały wzrost, otwarcie kolejnego oddziału w USA, a także akwizycje w Polsce.

więcej »
Najnowsze prostowniki modułowe EnerSys

EnerSys rozszerzył asortyment w zakresie wysoko wydajnych prostowników typu Life iQ Modular. Nowe modele ładują prądem 96 V lub 120 V z mocą do 21 kW akumulatory, które napędzające wózki elektryczne przeznaczone do przeładunku materiałów.

więcej »
Wkrótce otwarcie centrum automatyki przemysłowej Showroom 4.0

Centrum automatyki przemysłowej, nazwane Showroom 4.0, otwiera firma Mitsubishi Electric. Showroom mieści się w głównej siedzibie firmy w Balicach k. Krakowa, a oficjalne otwarcie zaplanowane jest 21. lutego 2019 roku.

więcej »
Zasilacze Rohde & Schwarz serii NGL200 już dostępne w sklepie Farnell element14

Serię zasilaczy NGL200 firmy Rohde & Schwarz wprowadził do swoich magazynów Farnell element14. Ta nowa rodzina zasilaczy cechuje się zarówno wysoką precyzją, jak i błyskawicznymi reakcjami na zmiany obciążenia, a jednocześnie łatwością użytkowania. Dzięki temu idealnie nadaje się dla inżynierów, którzy muszą się mierzyć z wyzwaniami nowoczesnych aplikacji, takich jak symulowanie obciążenie w telefonach komórkowych i urządzeniach IoT, bez powodowania nagłych spadków ani skoków napięcia.

więcej »
Przewód Ethernet 3D umożliwia szybką komunikację z robotem

W produkcji na dużą skalę roboty przemysłowe są wszędzie. Zapewniają szybką automatyzację procesów i tym samym zapewniają ekonomiczność w firmach. Firma igus opracowała nowy, trwały przewód Ethernet, CFROBOT8.PLUS, który zapewnia bezproblemową komunikację między osiami, systemem sterowania i nadrzędnymi systemami, nawet przy ekstremalnych obciążeniach.

więcej »