Deutsch Version english version

 

Firmy

Grupa Renex wyróżniona w rankingu Gazele Biznesu

Ranking Gazele Biznesu sporządzany jest nieprzerwanie od 2000 r. Jego celem jest wyróżnianie przedsiębiorstw o najlepszych wynikach finansowych. Wymierne, obiektywne kryteria oceny i wieloletnia praktyka sprawia, że jest to jeden z najbardziej poważanych rankingów w Polsce a tytuł Gazeli Biznesu stanowi wyznacznik dobrze zarządzanych i prężnie rozwijających się firm.

więcej »
Spółka igus dba o ekologię

Firma igus, w tym również polski oddział wprowadza program recyclingu polimerowych prowadników kablowych. Każda firma może oddać zużyty prowadnik zamiast wyrzucać go na śmieci. Dzięki temu tworzywo trafia do powtórnego obiegu.

więcej »
Renex przybliży działanie swoich produktów na Polskiej Wystawie Gospodarczej

W ramach trwającego Projektu Polska Wystawa Gospodarcza zapowiedziano wydarzenie dodatkowe o roboczej nazwie „Od COP-u do Gospodarki 4.0”, na które zostały zaproszone najszybciej rozwijające się polskie firmy. Grupa Rrnex będzie miała możliwość zaprezentowania dwóch swoich produktów: Robota Lutowniczego REECO oraz Stołu Antystatycznego REECO Premium.

więcej »
Błąd w inteligentnych kamerach Xiaomi

Mimo wszystkich reklamowanych zalet, połączone kamery bezpieczeństwa zgromadziły w ostatnich latach dość złą reputację. Ostatni incydent nie dotyczy włamania, ale błędu powodującego, że niektóre aparaty Xiaomi przesyłają strumieniowo obrazy z domów przypadkowych ludzi.

więcej »
Farnell wspiera fundację na święta

Fundacja Hearty wspiera dzieci z domów dziecka, dzieci z niepełnosprawnościami oraz uczniów z mniejszych miejscowości walcząc z nierównością społeczną poprzez edukację przyszłości. Z tego powodu Farnell postanowił wesprzeć fundację i rozpocząć współpracę.

więcej »
Stacje szybkiego ładowania z technologią ABB

Kompleksowe rozwiązanie obejmuje same ładowarki, infrastrukturę do przyłączenia do sieci, a także dodatkowe cyfrowe funkcje. Wszystko ma działać niezawodnie nawet w czasie srogich, szwedzkich zim.

więcej »
ABB testuje podwodny system zasilania

Tylko jeden kabel będzie potrzebny aby przesłać do 100 MW energii na głębokość do 3000 m, gdzie ciśnienie może rozkruszyć cegłę, i na odległość do 600 km. Po co? Aby połączyć się z podwodnym systemem dystrybucji i przetwarzania energii. Dzięki temu wydobywanie ropy i gazu w głębinach oceanu będzie prostsze, bezpieczniejsze i bardziej przyjazne dla środowiska. 

więcej »
Roboty ozdabiają witrynę sklepu Bloomingdale’s

Roboty ABB zostały stworzone m.in. z myślą o współpracy z ludźmi w środowisku przemysłowym. Ale potrafią o wiele więcej. W Nowym Jorku witają obecnie klientów Bloomingdale’s – jednego z najbardziej kultowych sklepów w mieście – aby bożonarodzeniowe zakupy były przyjemniejsze.

więcej »
Voice Contact Center przejmuje platformę technologiczną

Voice Contact Center z Grupy OEX przejął platformę technologiczną Primebot, służącą do budowy botów głosowych i tekstowych. Jej twórca, Piotr Kempa, dołączył do zespołu Voice Contact Center na stanowisko Head of AI Division. Taki sposób ma pomóc umocnić pozycję lidera rozwiązań w obszarze customer experience.

więcej »
ABB umożliwia autonomiczną pracę w porcie w Singapurze

ABB we współpracy z Keppel Marine and Deepwater Technology zmodernizuje 32-metrowy holownik portowy, wyposażając go w rozwiązania cyfrowe, które pozwolą na autonomiczną pracę jednostki w porcie w Singapurze. Po zakończeniu projektu zdalnie sterowany holownik ma być pierwszą tego typu jednostką w południowej Azji.

więcej »
BradyPrinter A8500: Pełna automatyzacja identyfikowalności płytek drukowanych w liniach SMT 

Drukarka i aplikator etykiet BradyPrinter A8500 niezawodnie automatyzuje oznaczanie płytek z obwodami drukowanymi, co pozwala uzyskać pełną identyfikowalność. Urządzenie w sposób spójny drukuje i nakłada nawet najmniejsze etykiety z naszej gamy automatycznie nakładanych etykiet poliimidowych, które są odporne na cały proces produkcji płytek drukowanych.

więcej »
Fuzje i przejęcia na rynku firm rozwijających rewolucyjne technologie

Zwiększa się liczba międzynarodowych firm tworzących fundusze corporate venture capital (CVC). Obecnie na świecie działa ponad 770 takich podmiotów. W globalnym raporcie „Small Gains, Big Wins - Disruptive M&A: Creating value through innovation-led growth acquisition” eksperci firmy doradczej Deloitte zauważają, że w ubiegłym roku ponad połowa wszystkich transakcji M&A dotyczyła przejęcia aktywów technologicznych przez firmy spoza branży.

więcej »
Rittal na targach SPS 2019 w Norymberdze

W przemyśle zachodzą duże zmiany. Z jednej strony rynek podlega stałym procesom transformacji, a z drugiej – musi zmierzyć się z błyskawicznym postępem. Jak skutecznie poradzić sobie z cyfrową transformacją? Na to pytanie odpowiedzą eksperci Rittal podczas zbliżających się targów SPS, które odbędą się w Norymberdzie w dniach 26-28.11.

więcej »
Firma Eltron-Kabel połączyła się z grupą Helukabel

Firma Eltron-Kabel ogłosiła, że stała się częścią grupy Helukabel. Oba podmioty zadeklarowały współpracę, która będzie przynosić wzajemne korzyści. W rezultacie skorzystają także klienci, otrzymując dostęp do szerokiej oferty produktowej i mogąc liczyć na krótszy czas realizacji zamówień.

więcej »
1200 pojazdów elektrycznych Mitsubishi dla poczty w Japonii

1200 pojazdów elektrycznych Mitsubishi zostanie wprowadzonych do eksploatacji przez Japan Post do końca marca 2021 r. Poczta Japońska zdecydowała się na wykorzystanie modelu dostawczego Mitsubishi Minicab-MiEV podczas usług pocztowych i kurierskich.

więcej »
Rewolucja infrastruktury chmury hybrydowej

Schneider Electric i NetApp oferują rozwiązanie Optimized Edge for NetApp HCI stworzone na podstawie infrastruktury hiperkonwergentnej firmy NetApp. Produkt ten zaprojektowano z myślą o dużych przedsiębiorstwach, oddziałach zamiejscowych oraz małych i średnich firmach. 

więcej »
Najlepsze rozwiązania automatyzacji i bezpieczeństwa ABB

Wykorzystując system ABB Ability 800xA, Sabic zastosuje zintegrowane rozwiązania ABB w zakresie automatyzacji, sterowania i bezpieczeństwa w projekcie Utilities Park i Pilot. Park jest częścią Sabic Technology Center, która oznacza największą globalną inwestycję firmy w innowacje oraz największe z 21 centrów technologicznych na świecie.

więcej »