Deutsch Version english version

 

Firmy

Fluke przejął spółkę Prüftechnik

Fluke, spółka zajmująca się branża instrumentów diagnostycznych i pomiarowych, przejął spółkę Prüftechnik, czyli firmę l produkującą systemy laserowego osiowania i diagnozowania stanu maszyn oraz badań nieniszczących. Zarówno Prüftechnik jak i Fluke działają w Polsce, co oznacza, że efekt połączenia firm będzie można wkrótce zaobserwować także na naszym rynku. 

więcej »
Danfoss z kolejnym wyróżnieniem Solar Impulse Efficient Solution

Rośnie liczba rozwiązań Danfoss otrzymujących ekskluzywne oznaczenie Efficient Solution od Solar Impulse Foundation. VLT AQUA Drive FC 202 jest piątym rozwiązaniem Danfoss z 1000 najbardziej czystych i rentownych rozwiązań na rzecz ochrony środowiska na świecie. 

więcej »
Audyt technologiczny pomoże firmom określić zwrot z inwestycji w druk 3D

3DGence, polski producent profesjonalnych drukarek 3D dla przemysłu, w odpowiedzi na zachodzące zmiany technologiczne w sektorze produkcyjnym wprowadza nową, bezpłatną usługę audytu dla firm. Dzięki niej przedsiębiorstwa będą miały możliwość sprawdzenia, w jakich obszarach mogą zastosować technologię druku 3D w swoich procesach, zwiększając tym samym swoją konkurencyjność na rynku.

więcej »
Grodno poprawia sprzedaż i rentowność

Przychody na poziomie 135,6 mln zł oznaczają, że był to najlepszy sprzedażowo I kwartał w historii firmy Grodno. Sprzedaż rosła o 23% rdr, głównie za sprawą rozwoju Grupy o nowie oddziały, a także rozbudowy oferty asortymentowej i specjalistycznych usług budynkowych. Przychody Grupy pozostawały również pod wpływem wzrostów w branży budowlano-montażowej.

więcej »
Dachser pracuje nad nowoczesnymi technologiami dla logistyki jutra

Dachser, globalny operator logistyczny, prowadzi badania nad możliwościami wykorzystania koncepcji takich jak IoT (Internet rzeczy) czy uczenia maszynowego do zarządzania łańcuchami dostaw.

więcej »
ProCobot - nowa nazwa firmy Encon-Koester

Encon-Koester zmieniło nazwę na ProCobot. Nowa nazwa firmy odzwierciedla jej cel strategiczny, czyli obsługę w zakresie wdrażania robotów współpracujących i popularyzację wiedzy na temat benefitów płynących z cobotyzacji. ProCobot świadczy usługi sprzedaży i wsparcia robotów współpracujących Universal Robots oraz robotów mobilnych Mobile Industrial Robots.

więcej »
Inteligentny system szyn zbiorczych firmy Rittal

Spółka Rittal zaprezentowała RiLine Compact – modułowy, całkowicie osłonięty system szyn zbiorczych. Ma on za zadanie ułatwić pracę osób montujących zwiększając przy tym ich efektywność oraz bezpieczeństwo. Można go stosować zarówno w pojedynczych szafach sterowniczych, jak i w kompletnych systemach. 

więcej »
Roboty współpracujące pomogą w centrum technologii ABB

Firma ABB planuje otowrzyć swoje centrum technologii dla opieki zdrowotnej przy kampusie Texas Medical Center w Houston. Zapowiedziała również wprowadzenie robotów współpracujących do laboratoriów medycznych.

więcej »
Nowy członek zespołu Figene Capital

Na początku lipca do zespołu Figene Capital dołączył Tomasz Michalak, który będzie pełnił funkcję prokurenta spółki. Nowy członek to manager posiadający bogatą wiedzę i praktyczne doświadczenie zdobyte na stanowiskach związanych z realizacją inwestycji wiatrowych, eksploatacją oraz serwisem urządzeń, instalacji, sieci oraz budynków. 

więcej »
Kolejny samolot z klimatyzatorami Blue e+ Rittal gotowy do lotu

Pracownicy, którzy siedzą w kokpicie nowego Airbusa A320 na zwykłych stołkach, Spowodowane jest to brakiem foteli dla pilotów, które nie zostały jeszcze zamontowane. Zamiast chmur za oknami kokpitu widzą cztery monitory, na których przeprowadzają „Ground Test Instructions”. To dzięki ich pracy oraz dzięki działającym w tle klimatyzatorom Blue e+ Rittal, kolejny samolot jest gotowy do lotu, a kolejni pasażerowie trafią bezpiecznie do celu.

więcej »
Strona internetowa Grupy Renex w nowej odsłonie

Grupa Renex stworzyła nową stronę internetową. Projekt witryny ma za zadanie ułatwić użytkownikom poruszanie się po stronie oraz zapewnić jej lepszą funkcjonalność. Z tej okazji firma przygotowała promocyjną cenę produktów.

więcej »
ABB wycofuje się z branży fotowoltaicznej

ABB i spółka Fimer podpisały porozumienie dotyczące nabycia należącego do ABB biznesu falowników fotowoltaicznych. Transakcja ma na celu poprawić perspektywy tego biznesu i pozwoli ABB skoncentrować się na innych wzrostowych rynkach.

więcej »