Deutsch Version english version

 

Firmy

Jak stworzyć przyjazne miejsce do pracy

Prawidłowe oświetlenie w biurze pozytywnie wpływa na samopoczucie pracowników oraz zwiększa ich wydajność. Co więcej, przemyślana instalacja świetlna przekłada się na niższy rachunek za prąd. Nic więc dziwnego, że coraz chętniej wykorzystywanym rozwiązaniem w przestrzeniach biurowych są oprawy ledowe.

więcej »
Zestaw rozwojowy IIoT IP54 typu plug-and-play firmy HARTING

Firma RS Components wprowadziła do oferty zestaw rozwojowy IIoT dla komputerów HARTING MICA (Modular Industry Computing Architecture). Zestaw to prosty system typu plug-and-play umożliwiający szybkie cyfrowe monitowanie warunków przy użyciu wielu czujników zamontowanych w urządzeniach. Jest to pierwszy zestaw rozwojowy IIoT typu plug-and-play oferujący klasę ochrony IP54, dzięki czemu jest on odpowiedni do długotrwałego użytkowania w warunkach przemysłowych oraz do tworzenia prototypów i oceniania rozwiązań.

więcej »
Produkty bezhalogenowe dostępne od ręki 

Na rynku uruchomiony został nowy sklep internetowy bezhalogenowe.pl, w którym do kupienia są produkty zawierające materiały wolne od halogenków. Cały oferowany asortyment znajduje się w magazynie i jest dostępny od ręki, skracając tym samym łączny czas dostawy do klienta.

więcej »
Nowe warianty VX25 do zastosowań w ekstremalnych warunkach

System VX25 firmy Rittal ten od niedawna dostępny jest w wariantach ze stali nierdzewnej i NEMA 4X. Nowe warianty VX25 spełniają wymagania w zakresie ochrony przed korozją, pyłem i deszczem, dzięki czemu z powodzeniem mogą być stosowane nawet w ekstremalnych warunkach.

więcej »
Centrum danych dla inteligentnej fabryki

Postępującą automatyzacja i robotyzacja produkcji wprowadza przemysł w nową erę i na wyższy poziom. Aby umożliwić pracę inteligentnym maszynom, dane muszą być stale dostępne i szybko przetwarzane. Secure Edge Data Center (SEDC) to niezawodne rozwiązanie zaprojektowane wspólnie przez firmy Rittal, HPE i ABB do pracy w surowych środowiskach przemysłowych.

więcej »
Siemens przejmuje spółkę COMSA

Firma Siemens przejęła spółkę COMSA Computer und Software GmbH, zajmującą się rozwojem oprogramowania do projektowania układów elektrycznych i konstruowania wiązek kablowych. Pakiet LDorado tej spółki jest liderem w zakresie projektowania wiązek samochodowych i oprogramowania inżynieryjnego w Niemczech, co stanowi odzwierciedlenie głębokiej wiedzy fachowej i obecności na rynku, z dobrze ugruntowanym portfelem produktów i silnym naciskiem na normy.

więcej »
Nowa rodzina robotów współpracujących Omron

Firma Omron ogłosiła wprowadzenie do oferty rodziny robotów współpracujących z serii TM w celu stworzenia środowiska roboczego, w którym ludzie i maszyny pracują w harmonii. Roboty te są wyposażone w liczne funkcje wizyjne oraz proste, intuicyjne środowisko programowania.

więcej »
Firma igus Polska prężnym oddziałem motion plastics

Spółka igus Polska już na początku września 2018 r. przekroczyła zeszłoroczne wyniki pod względem obrotu i produkcji. Hala zakładu na warszawskich Włochach, w której powstają przewody readycable i systemy prowadnikowe readychain dla odbiorców z całego świata powiększyła się dwukrotnie i będzie w pełni wyposażona do końca tego roku.

więcej »
Maszyny i sprzęt – korzyści monitoringu GPS

Szukasz niezawodnego systemu do monitorowania maszyn budowlanych, który pozwoli na precyzyjne mierzenie czasu pracy silnika (motogodziny)? A może potrzebujesz łatwego sposobu na śledzenie swoich narzędzi i sprzętu przenośnego?

więcej »
Omron wprowadza inteligentną kamerę z serii FHV7

Firma Omron Corporation ogłosiła wprowadzenie do oferty nowej inteligentnej kamery z serii FHV7 z funkcjami oświetlania i przetwarzania obrazu do przeprowadzania zaawansowanych kontroli wizyjnych. Dzięki technologii oświetlania Multi-Color Light  i rozdzielczości 12 megapikseli, precyzję kontroli wizyjnych na linii produkcyjnej, przeprowadzić można tylko jedna kamera z serii FHV7.

więcej »
RS Components i Zerynth wzmacniają współpracę

Firma Zerynth opracowała wydajny pakiet narzędzi umożliwiających programowanie cieszących się dużą popularnością mikrokontrolerów 32-bitowych i podłączanie ich do najnowocześniejszych systemów działających w chmurze, co pozwala na szybkie wdrażanie technologii IoT. Pakiet oprogramowania to bezpłatne, wieloplatformowe środowisko programistyczne działające w systemach Windows, Linux i Mac OS X.

więcej »
Nadchodzi era ekobudynków. Nowelizacja dyrektywy o efektywności energetycznej

Nowelizacja dyrektywy Unii Europejskiej zakłada, że od końca 2020 r. wszystkie nowe budynki powinny być obiektami o niemal zerowym zużyciu energii. Schneider Electric podpowiada, jak zmienić zwykłe projekty w takie, które spełnią wszystkie wymogi.

więcej »