Deutsch Version english version

 

Firmy

Grupa Energa wzmacnia polskie środowisko

Grupa Energa wzięła udział w aukcji Jednostek Dwutlenku Węgla. Wydarzenie jest częścią tzw. Leśnych Gospodarstw Węglowych i pozwala dużym podmiotom gospodarczym zaangażować się w obniżanie emisji CO2.

więcej »
Firma Elmark Automatyka zmieniła się w spółkę akcyjną

Od 1 października br. firma Elmark Automatyka sp. z o.o. przekształciła się w spółkę akcyjną. Nowej spółce przysługują wszystkie prawa i obowiązki, jakie posiadała firma Elmark Automatyka. 

więcej »
Automatyku! Elektroniku! Energetyku! Sprawdź, czy możesz zarobić na podwyżkach cen prądu! 

Automatyku, elektroniku, energetyku: czy zastanawiałeś się, jak można zarobić na podwyżkach cen prądu? Czy znasz firmy, które mają wysokie rachunki za prąd? Czy jesteś gotowy poświęcić nieco casu na pozyskanie nowych umiejętności? Jeśli zadawałeś sobie powyższe pytania, to chcemy potwierdzić, że na podwyżkach cen prądu rzeczywiście można zarobić.

więcej »
Kassow Robots – nowa marka robotów debiutuje na polskim rynku

Kristian Kassow, który w przeszłości był jednym z właścicieli i założycieli Universal Robots, postanowił wrócić do branży robotów współpracujących z całkowicie nową własną marką robotów. Teraz 7-osiowe przemysłowe coboty  można kupić także w Polsce. Polskim dystrybutorem została firma Beboq Robotics z Katowic.

więcej »
Kolejne kroki organizujące strukturę Grupy PERN

PERN dokonał transakcji zakupu od Skarbu Państwa pakietu mniejszościowego (0,38%) akcji „Siarkopol” Gdańsk. Teraz spółka posiada 100% udziałów. Zakup wpisuje się w działania mające na celu dalsze porządkowanie struktury Grupy Kapitałowej PERN.

więcej »
Energa na Kongresie 590

Jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w Polsce - Kongres 590 za nami. Forum wymiany myśli, idei i poglądów, na które przedstawiciele gospodarki, biznesu, legislacji, a także polityki czekają cały rok, odbyło się koło Rzeszowa. Trwało od 7 do 8 października. Wzięli w nim także udział przedstawiciele Grupy Energa.

więcej »
Czy program "Mój prąd" wpłynie na biznes ML System?

Dla klientów zainteresowanych uczestnictwem w programie "Mój prąd" została uruchomiona sprzedaż modułów fotowoltaicznych. ML System jest spółką, która jako jedyna proponuje kolorowe panele.

więcej »
Rittal i Eplan efektywnie łączą budowę urządzeń z rozwiązaniami cyfrowymi

Rittal i Eplan wciąż opracowują oraz poszerzają swoją ofertę systemową - łączą etapy procesów projektowania i inżynierii, zabudowy i indywidualizacji powstających rozwiązań oraz automatyzacji ich produkcji w kompleksowy zintegrowany łańcuch wartości. Proces ten gwarantuje nie tylko maksymalną efektywność i szybkość, ale również najwyższe bezpieczeństwo.

więcej »
W Rzgowie powstaje centrum logistyczne firmy TME

Oficjalne wmurowanie kapsuły czasu pod budowę supernowoczesnego Centrum Logistycznego TME stało się faktem! Projekt Greenfield to największa inwestycja w historii Grupy TME, to #WięcejNiżMagazyn. 

więcej »
Trzy stacje SPS trafią na Mazowsze

Wyprodukowane przez ZPUE, trzy pierwsze Inteligentne Stacje Transformatorowe SPS z magazynem energii trafią do klientów w województwie mazowieckim, w tym do innogy Stoen Operator. Zaprezentowane rok temu prototypowe urządzenie wzbudziło ogromne zainteresowanie na rynku.  

więcej »
Firma AMD rozwija skrzydła wraz z nowymi klientami

Podczas europejskiej premiery w Rzymie we Włoszech firma AMD przedstawiła rosnące wykorzystanie 2 generacji procesorów AMD EPYC wśród klientów z branży chmur obliczeniowych, środowisk korporacyjnych oraz systemów komputerowych wysokiej mocy.

więcej »
Bezpieczeństwo podczas pomiarów elektrycznych

Firma Fluke rozpoczęła akcję promocyjną i kampanię, której tematem przewodnim jest bezpieczeństwo podczas pomiarów elektrycznych. W ramach akcji, która potrwa do końca roku, firma przygotowała na sezon jesienno-zimowy szereg zestawów promocyjnych, które pozwalają zaoszczędzić nawet do 40% wobec cen standardowych. 

więcej »