Deutsch Version english version

 

Firmy

ABB umożliwia autonomiczną pracę w porcie w Singapurze

ABB we współpracy z Keppel Marine and Deepwater Technology zmodernizuje 32-metrowy holownik portowy, wyposażając go w rozwiązania cyfrowe, które pozwolą na autonomiczną pracę jednostki w porcie w Singapurze. Po zakończeniu projektu zdalnie sterowany holownik ma być pierwszą tego typu jednostką w południowej Azji.

więcej »
BradyPrinter A8500: Pełna automatyzacja identyfikowalności płytek drukowanych w liniach SMT 

Drukarka i aplikator etykiet BradyPrinter A8500 niezawodnie automatyzuje oznaczanie płytek z obwodami drukowanymi, co pozwala uzyskać pełną identyfikowalność. Urządzenie w sposób spójny drukuje i nakłada nawet najmniejsze etykiety z naszej gamy automatycznie nakładanych etykiet poliimidowych, które są odporne na cały proces produkcji płytek drukowanych.

więcej »
Fuzje i przejęcia na rynku firm rozwijających rewolucyjne technologie

Zwiększa się liczba międzynarodowych firm tworzących fundusze corporate venture capital (CVC). Obecnie na świecie działa ponad 770 takich podmiotów. W globalnym raporcie „Small Gains, Big Wins - Disruptive M&A: Creating value through innovation-led growth acquisition” eksperci firmy doradczej Deloitte zauważają, że w ubiegłym roku ponad połowa wszystkich transakcji M&A dotyczyła przejęcia aktywów technologicznych przez firmy spoza branży.

więcej »
Rittal na targach SPS 2019 w Norymberdze

W przemyśle zachodzą duże zmiany. Z jednej strony rynek podlega stałym procesom transformacji, a z drugiej – musi zmierzyć się z błyskawicznym postępem. Jak skutecznie poradzić sobie z cyfrową transformacją? Na to pytanie odpowiedzą eksperci Rittal podczas zbliżających się targów SPS, które odbędą się w Norymberdzie w dniach 26-28.11.

więcej »
Firma Eltron-Kabel połączyła się z grupą Helukabel

Firma Eltron-Kabel ogłosiła, że stała się częścią grupy Helukabel. Oba podmioty zadeklarowały współpracę, która będzie przynosić wzajemne korzyści. W rezultacie skorzystają także klienci, otrzymując dostęp do szerokiej oferty produktowej i mogąc liczyć na krótszy czas realizacji zamówień.

więcej »
1200 pojazdów elektrycznych Mitsubishi dla poczty w Japonii

1200 pojazdów elektrycznych Mitsubishi zostanie wprowadzonych do eksploatacji przez Japan Post do końca marca 2021 r. Poczta Japońska zdecydowała się na wykorzystanie modelu dostawczego Mitsubishi Minicab-MiEV podczas usług pocztowych i kurierskich.

więcej »
Rewolucja infrastruktury chmury hybrydowej

Schneider Electric i NetApp oferują rozwiązanie Optimized Edge for NetApp HCI stworzone na podstawie infrastruktury hiperkonwergentnej firmy NetApp. Produkt ten zaprojektowano z myślą o dużych przedsiębiorstwach, oddziałach zamiejscowych oraz małych i średnich firmach. 

więcej »
Najlepsze rozwiązania automatyzacji i bezpieczeństwa ABB

Wykorzystując system ABB Ability 800xA, Sabic zastosuje zintegrowane rozwiązania ABB w zakresie automatyzacji, sterowania i bezpieczeństwa w projekcie Utilities Park i Pilot. Park jest częścią Sabic Technology Center, która oznacza największą globalną inwestycję firmy w innowacje oraz największe z 21 centrów technologicznych na świecie.

więcej »
Wrocławskie Kogifi na targach w Stuttgarcie

Wrocławska spółka Kogifi po raz drugi bierze udział w konferencji Smart Maintance w Stuttgarcie, w Niemczech. Podczas wydarzenia, które odbywa się w dniach 12-13 listopada, Spółka promuje swój autorski projekt AIDAR, wykorzystujący technologie rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości w procesie szkolenia pracowników oraz zdalnej współpracy i wsparcia w nowoczesnych przedsiębiorstwach produkcyjnych. 

więcej »
innogy Renewables dostarczy energię elektryczną do polskich browarów

Dwie spółki - innogy Renewables i Kompania Piwowarska - podpisały umowę na zakup energii elektrycznej z odnawialnego źródła energii. Energia pochodzi z farmy wiatrowej w Nowym Stawie.

więcej »
Nowe osoby na stanowiskach w COPA-DATA

W COPA-DATA nowym dyrektorem zarządzającym została Urszula Bizoń-Żaba, natomiast stanowisko dyrektora działu techniczno-sprzedażowego objął Tomasz Papaj. Tym samym spółka COPA-DATA z dniem 1 października 2019 zrobiła kolejny krok w swoim rozwoju i rozpoczyna przełomowy etap swojej działalności.

więcej »
ABB łączy farmę wiatrową z zagraniczną siecią

ABB została wybrana przez firmy energetyczne SSE Renewables z Wielkiej Brytanii oraz Equinor z Norwegii na dostawcę systemów przekształtnikowych HVDC Light. Systemy połączą największą na świecie farmę wiatrową, która ma zostać uruchomiona na Ławicy Dogger na Morzu Północnym, z brytyjską siecią przemysłową.

więcej »