Deutsch Version english version

 

Firmy

Nowy prezes Mitsubishi Electric na Europę Środkowo-Wschodnią

Wojciech Wąsik przejął stanowisko prezesa oddziału w polskim oddziale Mitsubishi Electric. Wąsik przejmuje stanowisko po Yutace Oyaizu, który po trzech latach dynamicznego rozwoju firmy powrócił do Japonii. Będzie tam odpowiedzialny za rozwój globalnych klientów Mitsubishi Electric.

więcej »
Poszukiwani kandydaci na Członków Energetycznej Komisji Kwalifikacyjnej 

Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne OŚWIATA, funkcjonujące przy działającej od 1959 r. firmie doradczej „OŚWIATA i BIZNES” Sp. z o.o., poszukuje na terenie całej Polski kandydatów na Członków Komisji Kwalifikacyjnej (Komisji tzw. "SEP") stwierdzającej kwalifikacje osób zajmujących się dozorem i eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci energetycznych z zakresu Grup 1/2/3.

więcej »
Społeczność element14 produkuje nowe odcinki z serii „Workbench Wednesdays”

Społeczność dla projektantów elektroniki: element14.com opublikowała najnowszy odcinek swojej serii programów „Workbench Wednesdays”, prowadzonych przez inżyniera, Jamesa Lewisa. Wyprodukowany cykl pokazuje wskazówki i porady na temat najnowszych narzędzi, które zwiększają produktywność w warsztatach elektronicznych, tak aby umożliwość tworzenie lepszych rozwiązań.

więcej »
TS PCB Techno-Service z nową siedzibą

Końca dobiegła rozbudowa zakładu TS PCB. To niezwykle istotny etap związany z rozwojem i modernizacją firmy TS PCB.

więcej »
Wciąż niewiele polskich firm korzysta z chmury

Rynek chmury rośnie w błyskawicznym tempie – w ubiegłym roku wart był już 250 mld dolarów. W Polsce jednak z rozwiązań chmurowych korzysta obecnie raptem 11% przedsiębiorstw, choć wydatki na ten cel rosną w tempie 20% w skali roku. 

więcej »
Multiprojekt - poszukiwany doradca techniczno-handlowy

W związku z prężnym rozwojem firma Multiprojekt poszukuje nowych osób do swojego zespołu.

więcej »
2019 rok przełomowym dla sztucznej inteligencji

Blisko 70% światowych firm zaczęło eksperymentować ze sztuczną inteligencją lub ma to w planach. W Polsce decydują się na głównie firmy działające w e-commerce, finansach czy ubezpieczeniach. Jeszcze w tym roku prawie połowa firm na świecie połączy siły sztucznej inteligencji i zrobotyzowaną automatyzację procesów, aby stworzyć pracowników cyfrowych. 

więcej »
Producent aluminium sparaliżowany

Systemy informatyczne międzynarodowego producenta aluminium Norsk Hydro 18 marca zostały zaatakowane przez znany od niedawna rodzaj ransomware o nazwie LockerGoga. Złośliwe oprogramowanie sparaliżowało działanie firmy, która swoje oddziały ma również w Polsce. Pracownicy części zakładów musieli przejść w tryb ręcznego sterowania.

więcej »
Eplan podczas Hannover Messe zaprezentuje stoisko "Efficiency Lab"

Firma Eplan oraz jej spółka zależna, Cideon zaprezentują na targach Hannover Messe 2019 stoisko "Efficiency Lab" na którym zaprezentują w jaki sposób ich oferta wspiera digitalizację procesów inżynieryjnych.

więcej »
Nowości Rittal na targach Hannover Messe 2019

Hannover Messe jest największym wydarzeniem, prezentującym międzynarodowe targi z zakresu technologii przemysłowej. Na tegorocznej edycji, która odbędzie się już 1-5 kwietnia, firma Rittal zaprezentuje swoje nowości produktowe i sposoby na skuteczniejsze zarządzanie produkcją.

więcej »
Roboty MiR200 optymalizują procesy logistyczne w firmie Visteon

Roboty MiR200 optymalizują procesy logistyczne w firmie Visteon, usprawniając cykl produkcyjny i zapewniając szybki zwrot z inwestycji

więcej »
Ericsson zdobywa kontrakt na sieć 5G

Operator KT (dawniej Korea Telecom) wybrał firmę Ericsson do budowy komercyjnej sieci 5G, która umożliwi uruchomienie usług na terytorium całej Korei już na początku kwietnia 2019 r. Operator KT (dawniej Korea Telecom) wybrał firmę Ericsson do budowy komercyjnej sieci 5G, która umożliwi uruchomienie usług na terytorium całej Korei już na początku kwietnia 2019 r.

więcej »