Deutsch Version english version

 

Inne

NASA potwierdziło misję na księżyc Jowisza

NASA potwierdziło podróż na jeden z księżyców Jowisza. Wyprawę planowano od 2017 r., a agencja kosmiczna prowadziła badania na temat tego jak dokładnie będzie wyglądać jej przebieg. NASA zapowiedziała, że ​​pójdzie dalej i przejdzie do kluczowego etapu finalizacji projektu misji, w którym zostanie zbudowany statek kosmiczny, który poleci na księżyc oraz wyposażenie naukowe, jakie zostanie zabierane na pokład.

więcej »
Jak Internet wpływa na globalne ocieplenie?

Transmisja i oglądanie filmów online powodują emisję 300 mln ton dwutlenku węgla rocznie. Wysyłanie dziesiątek wiadomości e-mail dziennie, szybkie dzwonienie na WhatsApp, przesyłanie zdjęć do chmury, oglądanie krótkiego klipu na YouTube to tylko część codziennego cyfrowego życia. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że odbija się to na całym środowisku. 

więcej »
Technologia 5G wykorzystywana w wielu branżach

Technologia łączności 5G zadebiutowała w branży mobilnej. Takie rozwiązania umożliwiają zwiększenie przepustowości danych oraz uniknięcie ryzyka przeciążenia sieci. Potencjał tej technologii w pełni wykorzystają przede wszystkim firmy z branży automatyki przemysłowej oraz motoryzacji. 

więcej »
Sztuczna inteligencja pomaga wybrać książkę

Polski start-up tworzy zautomatyzowany system rekomendacji książek, który umożliwi dokonanie lepszego wyboru powieści.Działające w oparciu o uczenie maszynowe rozwiązanie dobiera lekturę w oparciu o pogłębioną analizę treści. Proces ten trwa zaledwie kilka sekund, a skuteczność działania sięga nawet 90%.

więcej »
Technologie inteligentne w branży lotniczej

Automatyzacja w lotnictwie wkrótce wykroczy dalece poza funkcje autopilota. Sztuczna inteligencja pozwoli rozwinąć zarówno systemy zainstalowane na pokładzie samolotów, jak i te funkcjonujące na lotnisku. Inżynierowanie zaczęli już pracę nad autnomicznymi pojazdami latającymi, które poruszają się bez wsparcia GPS-u. Powstaną także zaawansowane systemy bezpieczeństwa, rozpoznawania pasażerów oraz bezobsługowego nadawania bagażu.

więcej »
Społeczność element14 produkuje nowe odcinki z serii „Workbench Wednesdays”

Społeczność dla projektantów elektroniki: element14.com opublikowała najnowszy odcinek swojej serii programów „Workbench Wednesdays”, prowadzonych przez inżyniera, Jamesa Lewisa. Wyprodukowany cykl pokazuje wskazówki i porady na temat najnowszych narzędzi, które zwiększają produktywność w warsztatach elektronicznych, tak aby umożliwość tworzenie lepszych rozwiązań.

więcej »
Multiprojekt - poszukiwany doradca techniczno-handlowy

W związku z prężnym rozwojem firma Multiprojekt poszukuje nowych osób do swojego zespołu.

więcej »
2019 rok przełomowym dla sztucznej inteligencji

Blisko 70% światowych firm zaczęło eksperymentować ze sztuczną inteligencją lub ma to w planach. W Polsce decydują się na głównie firmy działające w e-commerce, finansach czy ubezpieczeniach. Jeszcze w tym roku prawie połowa firm na świecie połączy siły sztucznej inteligencji i zrobotyzowaną automatyzację procesów, aby stworzyć pracowników cyfrowych. 

więcej »
Test Tolly wykorzystany przez Huawei

Huawei ogłosił, że jego rozwiązanie AI Fabric Intelligent and Lossless Data Center Network przeszło test porównawczy i weryfikację przeprowadzoną przez międzynarodową organizację testującą The Tolly. Wyniki testu wykazały, że w typowych scenariuszach wykorzystania centrów danych opartych o sztuczną inteligencję charakteryzuje się lepszą wydajnością niż rozwiązania konkurencji. 

więcej »
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

Wielu ciepłych i radosnych chwil pełnych bożonarodzeniowej magii oraz trafnych decyzji i wielu sukcesów w nadchodzącym 2019 roku życzy zespół magazynu elektrotechnik AUTOMATYK.

więcej »
Prawdziwa innowacyjność smakuje inaczej

Innowacyjność jest dziś na topie. Wiele organizacji o mocno przestarzałych procesach, niedopasowanej do współczesnych realiów kulturze czy obsłudze klienta z poprzedniej epoki szafuje tym słowem na lewo i prawo. Niektóre z nich uciekają się nawet do takich zabiegów, jak kampanie rebrandingowe, licząc, że ludzie uwierzą w ich życzeniowe nowatorstwo. Kiedy wizerunek nie ma pokrycia w rzeczywistości, zamiast zachwytu klientów czeka jedynie rozczarowanie.

więcej »
Na początku września ukazał się kolejny numer czasopisma „elektrotechnik AUTOMATYK”

W najnowszym wydaniu możecie znaleźć, jak zwykle, szereg ciekawych artykułów z obszaru elektrotechniki i automatyzacji produkcji.

więcej »