Deutsch Version english version

 

Ludzie

Współpraca człowiek-maszyna

Klatki bezpieczeństwa w liniach produkcyjnych to już przeszłość. W fabryce przyszłości praca maszyn, robotów i ludzi przebiega bezkolizyjnie, mimo ograniczonej przestrzeni. W celu zapewnienia tego samego poziomu płynnej interakcji między ludźmi i inteligentnymi systemami transportu firma B&R, jako pierwszy z producentów, wprowadziła w życie koncepcję współpracy człowiek-maszyna w technologii LLM.

więcej »
Potencjał druku 3D i tworzyw kompozytowych

Michał Sołowow, kierujący jedną z największych grup kapitałowych w Europie Środkowo-Wschodniej, w swojej strategii inwestycyjnej postawił m.in. na tworzywa kompozytowe, druk 3D i innowacje w medycynie. Na jakiej podstawie biznesmen wybiera potencjalne projekty? Zwraca uwagę na pomysł, poziom jego zaawansowania oraz pracujący nad nim zespół.

więcej »
Sztuczna inteligencja zastąpi myślenie?

W przyszłości sztuczna inteligencja (AI) będzie w pełni naśladować inteligencję człowieka. Napisze powieść, obroni doktorat, będzie potrafiła kłamać i symulować. Dziś, obecna w naszym życiu, podpowiada, jak ma wyglądać wiadomość, którą wysyłamy, pomaga nam zdiagnozować choroby, które mogą nas dotknąć, czy czyta numery rejestracyjne tablic samochodów, kiedy wjeżdżamy na parking do centrum handlowego.

więcej »
Sztuczna inteligencja w służbie przestępców

Cyberprzestępcy wykorzystają do wykradania danych sztuczną inteligencję. Technologia, by pozostać nierozpoznaną, będzie udawać żywego człowieka.

więcej »
Istotna rola technologii RFID we współczesnym handlu detalicznym

Jacek Żurowski, Dyrektor Regionalny Zebra Technologies w Europie Środkowej

więcej »
Wzmocnienie pozycji kobiet na rynku technologicznym

ABAX zainicjował nowy program szkoleniowy, którego celem jest wzmocnienie pozycji kobiet w organizacji oraz w sektorze technologicznym.

więcej »
Urządzenie do monitoringu serca pozwala na zdalną diagnozę

Smartfony mogą stanowić istotny element systemu opieki zdrowotnej. Dzięki najnowszym urządzeniom medycznym można kontrolować swoje zdrowie wszędzie i ciągle, co pozwala na uzyskanie dokładniejszych wyników badań. Za pomocą aplikacji mobilnej wyniki w czasie rzeczywistym mogą być przekazywane do lekarza prowadzącego, co znacznie przyspiesza postawienie diagnozy. To ważne zwłaszcza przy zaburzeniach związanych z pracą serca.

więcej »
A czy Ty też nie lubisz poniedziałku...?

Po weekendowym odpoczynku (choć nie każdy ma luksus wolnego w sobotę i niedzielę) bardzo często trudno jest nam się zebrać w poniedziałkowy ranek do pracy. Okazuje się, że, w przypadku niemieckiego rynku, prawie połowa osób ma z tym olbrzymie problemy. Zakładamy, że i w Polsce odsetek osób, które z trudem zaczynają nowy tydzień pracy, jest wysoki. W dużym stopniu motywacja do podjęcia pracy w poniedziałek zależy jednak od wielu czynników związanych z wykonywaną pracą.

więcej »
Robert Rospędzihowski wiceprezesem ds sprzedaży w Premier Farnell

Robert Rospędzihowski został mianowany na stanowisko wiceprezesa odpowiedzialnego za sprzedaż w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce w firmie Premier Farnell. Nowy wiceprezes kieruje sprzedażą Farnell element14, w całym rejonie EMEA, a jego nominacja została ogłoszona ze skutkiem natychmiastowym.

więcej »
Zmiany w polskim oddziale Ledvance

Gaweł Bogus objął w czerwcu stanowisko dyrektora marketingu i strategii sprzedaży na Europę Wschodnią firmy Ledvance.

więcej »
Automatyzacji potrzebny człowiek

Automatyzacja przynosi wiele korzyści dla sektora dostaw, transportu i logistyki. Jej rozwój oznacza, że pojawiają się nowe technologie i rozwiązania znacząco usprawniające procesy transportu towarów. Wraz z upowszechnianiem się koncepcji takich jak Przemysłowy Internet Rzeczy (Industrial Internet of Things, IIoT) do użytku wchodzą automatyczne technologie, które znacząco optymalizują procesy rejestrowania i zarządzania danymi, co przekłada się na większą transparentność i produktywność oraz optymalizację kosztów w przedsiębiorstwach transportowych i logistycznych. Wobec tych niewątpliwych korzyści pojawiają się jednak wątpliwości o los pracowników.

więcej »
Najważniejsza nagroda w branży robotyki dla Gudrun Litzenberger

Gudrun Litzenberger, sekretarz generalny Międzynarodowej Federacji Robotyki (IFR) otrzymała nagrodę im Josepha F. Engelbergera Robotics. Jury uhonorowało jej osiągnięcia, w dziedzinie robotyki, najważniejszą nagrodą branżową w kategorii "Przywództwo". Jako szef Departamentu Statystycznego IFR, Litzenberger udoskonaliła statystyki World Robotics i od ponad dziesięciu lat pracuje nad poprawą zrozumienia globalnego rynku robotyki.

więcej »