Deutsch Version english version

 

Raporty branżowe

Projekty elektroniczne coraz łatwiejsze do wdrożenia

Osoby odpowiedzialne za zakup komponentów elektronicznych do projektów, rozwiązań, produkcji czy konserwacji stoją dzisiaj przed sporym wyzwaniem. Dlatego reichelt elektronik przeprowadził badanie wśród 500 pracowników z branż projektowania oprogramowania, technologii, rozwoju, programowania, IT i zakupów.

więcej »
IFS liderem dzięki funkcjonalności EAM

IFS, czyli globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, poinformował, że dzięki oferowanym rozbudowanym możliwościom w zakresie zarządzania majątkiem przedsiębiorstwa został uznany za lidera w raporcie IDC MarketScape.

więcej »
Chmura napędza sprzedaż serwerów

Według najnowszych danych firmy analitycznej IDC, światowe przychody rynku serwerów w IV kwartale 2018 r. wzrosły o 12,6% w stosunku do tego samego okresu w roku poprzednim. W sumie wyniosły one 23,6 mld dolarów.

więcej »
Przemysł 4.0 czyli jak pogodzić automatyzację z pracą ludzi

Od 2000 roku gwałtownie przyspieszył postęp technologiczny. Niecałe dziesięć lat później pojawiła się koncepcja Przemysłu 4.0. Ma ona na celu jak najbardziej efektywną integrację pracy człowieka i maszyny. Idea ta wciąż się rozwija. Takiego postępu nie da się zatrzymać… ale czy ma on swoje konsekwencje? Przede wszystkim zaczęły padać pytania, gdzie w tym wszystkim znajdą swoje miejsce pracownicy. Specjaliści twierdzą, że technologia nie jest w stanie całkowicie zastąpić pracy ludzkich rąk i umysłów.

więcej »
Czy małe i średnie firmy nadążą za cyfrową transformacją

Główne wyzwania, z którymi mierzą się małe i średnie firmy to cyberzagrożenia (33%), rosnąca konkurencja (27%), nowe regulacje takie jak RODO (23%), wymagający rynek pracy (23%) czy zbyt szybki postęp technologiczny (23%). Problemy z infrastrukturą IT wskazywało 18% przedsiębiorstw. Takie wnioski płyną z badania Konica Minolta. Czy mały biznes jest gotowy na cyfrową transformację?

więcej »
Rynek mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce w 2018 roku

Rok 2018 był kolejnym z rzędu rokiem prężnego rozwoju fotowoltaiki w Polsce – szczególnie w zakresie mikroinstalacji, w ramach których powstało ich ponad 27 tysięcy o łącznej mocy ponad 160 MWp. To imponujący wynik. Dane zebrane przez Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej Polska PV pokazują, jak dynamicznie branża fotowoltaiczna rozwija się we wszystkich sektorach.

więcej »
813 milionów prób cyberataków w pół roku

Według danych firmy F-Secure liczba podjętych prób cyberataków w 2018 roku wzrosła o 32% w stosunku do roku poprzedniego. Ankieta przeprowadzona wśród osób decyzyjnych w przedsiębiorstwach pokazuje natomiast, że wykrywanie incydentów bezpieczeństwa może wciąż stanowić wyzwanie dla wielu organizacji.

więcej »
Trendy w zarządzaniu budynkami

Wyzwania, które pojawiły się w 2018 roku, sprawiły, że technologie już znane w zarządzaniu budynkami stały się jeszcze bardziej popularne. Zaawansowana automatyka, eko-budynki czy większa dbałość o cyberbezpieczeństwo to najważniejsze trendy, na które zwracaliśmy uwagę w minionym roku.

więcej »
Rozwiązania zabezpieczające dla sieci 5G

Firma Fortinet przedstawiła rozwiązania ochronne dla sieci 5G – w tym technologię Virtual SPU (Security Processing Unit). Dzięki szybszej łączności, ogromnej skali połączeń i nowym możliwościom uzyskiwania przychodów przez przedsiębiorstwa, technologia 5G będzie miała bardzo duży wpływ na transformację cyfrową.

więcej »
Wrocław bada rozwiązania Internetu Rzeczy

Rozwój usług na potrzeby inteligentnego miasta przy wykorzystaniu Internetu Rzeczy to cel projektu zainicjowanego przez miasto Wrocław, Tauron i firmę Ericsson. Będzie to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce realizowane dla dużego miasta.

więcej »
Pracownicy Rittal z Haiger gotowi na Przemysł 4.0

Według popularnego przesądu digitalizacja w kontekście miejsc pracy nie jest korzystna. Co cyfryzacja tak naprawdę oznacza dla pracowników przedsiębiorstwa, które przechodzi na nowe systemy i całkowicie zmienia proces produkcji? To zależy od wartości firmy. Sprawa jest jednak jasna - nawet w aspekcie automatyzacji przedsiębiorstwa i tak zawsze najważniejsi pozostają ludzie. Dlatego przedsiębiorstwo inwestuje w ofertę kształcenia i doskonalenia zawodowego dla swoich pracowników.

więcej »
Digitalizacja trendem nr 1 w motoryzacji

Kluczowym trendem w branży motoryzacyjnej do 2030 r. będzie zdolność łączenia się pojazdów z otoczeniem i digitalizacja – wynika z badania firmy doradczej KPMG przeprowadzonego wśród ponad 3 tys. przedstawicieli kadry menedżerskiej z firm motoryzacyjnych. Blisko 70% respondentów uważa, że do 2030 r. mniej niż 5% samochodów będzie produkowanych w Europie Zachodniej. Jednocześnie aż 3 na 4 menedżerów z branży jest zdania, że rodzime surowce są faktycznym motorem napędowym preferowanej w danym kraju technologii układu napędowego.

więcej »