Deutsch Version english version

 

Wydarzenia

Targi ENEX 2020 obfitują w różnorodne wydarzenia

Już od 26 do 27 lutego w Targach Kielce odbywać się będą targi ENEX i ENEX Nowa Energia. Po raz pierwszy na wydarzeniu pojawi się I Salon Budownictwa Energooszczędnego i Pasywnego. Udział w imprezie zapowiedzieli również wystawcy z Chin, Niemiec oraz Czech. 

więcej »
InnoEnergy rozpoczyna 6. edycję PowerUp! Challenge

Europejski fundusz EIT InnoEnergy poszukuje najlepszych startupów, scaleupów oraz małych i średnich przedsiębiorstw z Europy Środkowo-Wschodniej, oferując możliwość inwestycji liczonych w milionach euro. Termin składania wniosków mija 5 marca 2020.

więcej »
Renex przybliży działanie swoich produktów na Polskiej Wystawie Gospodarczej

W ramach trwającego Projektu Polska Wystawa Gospodarcza zapowiedziano wydarzenie dodatkowe o roboczej nazwie „Od COP-u do Gospodarki 4.0”, na które zostały zaproszone najszybciej rozwijające się polskie firmy. Grupa Rrnex będzie miała możliwość zaprezentowania dwóch swoich produktów: Robota Lutowniczego REECO oraz Stołu Antystatycznego REECO Premium.

więcej »
Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!

Serdeczne życzenia pełnych ciepła, spokoju i radości Świąt Bożego Narodzenia wszystkim naszym Czytelnikom oraz partnerom biznesowym, a także udanego Sylwestra i samych sukcesów w nadchodzącym Nowym Roku życzy redakcja MM Magazynu Przemysłowego.

więcej »
Firma Dassault Systèmes podczas targów CES 2020

Podczas targów CES, które odbędą się w Las Vegas w terminie 7-10 stycznia 2020 r., Dassault Systèmes pokaże, jak rozwiązania wirtualne pozwalają firmom efektywnie wykorzystywać dane i technologie do tworzenia spersonalizowanych i zrównoważonych wrażeń użytkowych. 

więcej »
Sieć wytwarzania addytywnego od firmy Siemens

Firma Siemens ogłosiła oficjalne uruchomienie i ogólną dostępność sieci wytwarzania addytywnego Siemens. Jest to zaawansowane rozwiązanie oparte na chmurze mające na celu wspieranie współpracy i koordynacji procesów pomiędzy inżynierami, działem zakupów i dostawcami drukowanych części 3D. Zapewnia kompleksowy proces cyfrowy, który został zaprezentowany na targach Formnext 2019 we Frankfurcie w Niemczech. 

więcej »
Bezpieczeństwo energetyczne wymaga nakładu pieniędzy

Tematyka Bezpieczeństwa energetycznego została poruszona podczas międzynarodowej konferencji pt. „NATO Eastern Flank Security. Baltic States and Poland”, zorganizowanej przez Warsaw Institue.

więcej »
Grupa Energa częścią polsko-japońskiego projektu

Grupa Energa weźmie udział w innowacyjnym polsko-japońskim projekcie. Jego pierwszym etapem będzie wdrożenie przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne nowatorskiego rozwiązania, jakim jest system SPS. Kolejnym krokiem będzie uruchomienie hybrydowego magazynu energii elektrycznej w Bystrej k. Pruszcza Gdańskiego. 

więcej »
Rittal na targach SPS 2019 w Norymberdze

W przemyśle zachodzą duże zmiany. Z jednej strony rynek podlega stałym procesom transformacji, a z drugiej – musi zmierzyć się z błyskawicznym postępem. Jak skutecznie poradzić sobie z cyfrową transformacją? Na to pytanie odpowiedzą eksperci Rittal podczas zbliżających się targów SPS, które odbędą się w Norymberdzie w dniach 26-28.11.

więcej »
Elektryczny bolid wyścigowy skonstruowany przez studentów Politechniki Warszawskiej

Studenci Politechniki Warszawskiej oficjalnie zaprezentowali elektryczny bolid wyścigowy, który skonstruowali specjalnie dla niepełnosprawnego 10-latka. Projekt wsparła finansowo i merytorycznie firma ABB. Premiera odbyła się podczas Global e-Mobility Forum w Warszawie.

więcej »
Inteligentne liczniki potrzebują odpowiednich zabezpieczeń

Projekt ustawy zmieniającej Prawo energetyczne mówi, że do 2026 r. polscy operatorzy powinni wymienić 80% liczników energii elektrycznej na tzw. smart metres wykorzystujące technologię Internetu rzeczy. Eksperci Instytutu Kościuszki zwracają uwagę, że wdrożenie tej technologii powinno odbyć się z zastosowaniem odpowiednich zabezpieczeń.

więcej »
Smart cities tematem konferencji organizowanej przez Grupę Enea

Elektromobilność, idea smart cities, zrównoważony transport oraz inteligentne sieci elektroenergetyczne – to główne tematy zorganizowanej przez Eneę Operator konferencji „Energia nowoczesnych miast”. Wydarzenie naukowo-techniczne odbywa się w Szczecinie w dniach 19-20 listopada.

więcej »
Targi productronica potwierdzają swoją pozycję na świecie

Przyszłość produkcji elektroniki zdecydowanie ma potencjał! Wystawa productronica, która odbyła się w w Monachium od 12 do 15 listopada 2019 r. była tego dowodem. AŻ 1500 wystawców z 44 krajów zaprezentowało innowacje z dziedzin produkcji i rozwoju elektroniki. Targi obejmowały tematy takie jak: inteligentna fabryka i konserwacja - co przyciągnęło więcej młodych profesjonalistów i specjalistów.

więcej »
Poznań europejską stolicą robotyki

Roboty przemysłowe, kroczące, a nawet marsjańskie - to między innymi te konstrukcje można było zobaczyć w ostatni weekend w stolicy Wielkopolski. Europejski Tydzień Robotyki to cykl ponad 1000 wydarzeń odbywających się w 37 krajach, a gospodarzem najważniejszego z nich, tzw. Centralnego Wydarzenia, był w tym roku Poznań.

więcej »
Spotkanie nauki i praktyki podczas LUMENexpo 2019

W dniach 23-24 października 2019 r. w Centrum Targowo–Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu odbyły się profesjonalnie przygotowane konferencje i szkolenie skierowane dla branży oświetleniowej i elektrotechnicznej.

więcej »
Zakończyły się targi Warsaw Industry Week 2019

Odbyła się kolejna - już 4. edycja Targów Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych Warsaw Industry Week 2019. Targi to przede wszystkim wydarzenie o charakterze kontraktacyjnym skierowane do przedstawicieli biznesu podczas którego prezentują się wszystkie gałęzie branży przemysłowej. 

więcej »
Targi Energetyczne ENERGETICS

W dniach 19-21 listopada 2019 r. odbędzie się XII edycja Lubelskich Targów Energetycznych ENERGETICS (Targi Lublin, ul. Dworcowa 11). Partnerem głównym wydarzenia jest PGE Dystrybucja.

więcej »