Deutsch Version english version

 

Wydarzenia

SoftBank inwestuje w magazynowanie energii odnawialnej

SoftBank Vision Fund podjął inwestycję wynoszącą 110 mln dolarów w szwajcarski start-up Energy Vault, który jest twórcą systemów magazynowania energii odnawialnej, które zmieniają światowe podejście do długotrwałego jej przechowywania. Jest to pierwsza taka typu inwestycja Grupy SoftBank w technologię magazynowania energii. W ramach inwestycji do zarządu Energy Vault zostanie włączony Andreas Hansson, partner SoftBank Investment Advisers.

więcej »
Fluke przejął spółkę Prüftechnik

Fluke, spółka zajmująca się branża instrumentów diagnostycznych i pomiarowych, przejął spółkę Prüftechnik, czyli firmę l produkującą systemy laserowego osiowania i diagnozowania stanu maszyn oraz badań nieniszczących. Zarówno Prüftechnik jak i Fluke działają w Polsce, co oznacza, że efekt połączenia firm będzie można wkrótce zaobserwować także na naszym rynku. 

więcej »
Targi Energetyczne ENERGETICS

W dniach 19-21 listopada 2019 r. odbędzie się XII edycja Lubelskich Targów Energetycznych ENERGETICS (Targi Lublin, ul. Dworcowa 11). Partnerem głównym wydarzenia jest PGE Dystrybucja.

więcej »
Huawei zaprezentował konkurenta dla Androida oraz iOS

HarmonyOS to autorski system operacyjny firmy Huawei, który w miniony piątek miał premierę podczas Huawei Developer Conference 2019. System ten został opracowany z myślą o pracy na różnych urządzeniach. W trakcie konferencji została także pokazana 10. generacja autorskiej nakładki Huawei na Android – EMUI 10. 

więcej »
W Toruniu powstaje kosmiczne laboratorium Space Labs

W 2016 r. działało w Polsce zaledwie 30 przedsiębiorstw prowadzących działania w sektorze kosmicznym. Obecnie jest ich niemal dziesięciokrotnie więcej. Choć daleko nam wciąż do europejskich potęg, to coraz więcej firm działa na tym rynku. Wkrótce polski sektor kosmiczny może znacznie przyspieszyć. W Toruniu powstało Space Lab. Teraz przedsiębiorcy będą mogli opracowywać i testować swoje pomysły bezpośrednio w kraju. 

więcej »
Roboty współpracujące pomogą w centrum technologii ABB

Firma ABB planuje otowrzyć swoje centrum technologii dla opieki zdrowotnej przy kampusie Texas Medical Center w Houston. Zapowiedziała również wprowadzenie robotów współpracujących do laboratoriów medycznych.

więcej »
Tauron rozpoczął pierwsze testy w bloku 910 w Jaworznie

Rozpoczął się rozruch „na gorąco”, czyli pierwsze rozpalenie palników kotła olejem lekkim w bloku 910 MW w Jaworznie. Testy i próby poszczególnych układów instalacji potrwają przez kilka najbliższych tygodni. Zaawansowanie inwestycji sięgnęło już 93%.

więcej »
Współpraca firmy Rittal z Atos oraz Siemens rozpoczęta

Rozpoczęła się współpraca partnerska firm Rittal, Atos i Siemens dotyczy kompleksowej infrastruktury dla zastosowań IoT w ramach Smart Industries, gdzie normą jest przetwarzanie dużych ilości danych w czasie rzeczywistym. Takie rozwiązania systemowe umożliwiają łatwe i szybkie wdrożenie infrastruktur IT z wydajnymi centrami danych typu Edge.

więcej »
50 lat od pierwszego lądowania na Księżycu. Zmiany i perspektywy

Dopiero w XX wieku możliwe było dotarcie do najbliżej położonego nam ciała niebieskiego. Na powierzchni Księżyca stanęło dwunastu śmiałków, którzy określani są do dzisiaj zaszczytnym mianem „MoonWalkers”. Warto wspomnieć, że od misji Apollo 15 astronauci wykorzystywali na powierzchni Srebrnego Globu łazik księżycowy Lunar Roving Vehicle, którego jednym z głównych konstruktorów był Mieczysław Bekker, inżynier polskiego pochodzenia pracujący w Stanach Zjednoczonych.

więcej »
EMO 2019: Jakie nowości zaprezentuje Makino?

Trzy miesiące pozostały do rozpoczęcia się targów EMO 2019. W oczekiwaniu na wydarzenie firma Makino prezentuje przegląd nowych maszyn produkcyjnych oraz technologii matryc i form, produktów i rozwiązań, które będą eksponowane na stoisku firmy. Wystawa EMO skupia się na dwóch głównych tematach: cyfrowych technologiach produkcji zgodnych z koncepcją Przemysłu 4.0 oraz na technologii pojazdów elektrycznych.

więcej »
Boston przywita finalistów programu MIT Enterprise Forum CEE!

MIT Enterprise Forum CEE podał finalistów 1. edycji programu. Wszyscy wyróżniają się innowacyjnymi pomysłami opartymi na niekonwencjonalnych rozwiązaniach oraz nowoczesnych technologiach. Zwycięskie startupy wezmą udział w tygodniowym Bootcampie w Bostonie, gdzie zaprezentują swoje rozwiązania w ekosystemie zbudowanym wokół najlepszego na świecie uniwersytetu technologicznego – Massachusetts Institute of Technology.

więcej »
Grape Up tworzy centrum Cloud R&D w Krakowie

Firma Grape Up specjalizująca się w produkcji oprogramowania z wykorzystaniem technologii cloud native oraz podejścia DevOps, otworzyła nowe centrum developerskie w Krakowie w Loft Park. Budynki fabryczne przeszły gruntowny remont i posłużą obecnie jako przestrzeń do tworzenia najnowocześniejszego oprogramowania dla największych firm na świecie.

więcej »