Deutsch Version english version

 

Wydarzenia

Faulhaber nagrodzony

W konkursie „Fabryka Roku” firma Dr. Fritz Faulhaber otrzymała główną nagrodę w kategorii „Wyjątkowa produkcja małych partii” w roku 2018. Jury przekonały przede wszystkim ciągłe wysiłki w kierunku ulepszenia procesów, zaawansowana automatyzacja i synchronizacja w obrębie wszystkich zakładów produkcyjnych.

więcej »
Tradycyjna energetyka i odnawialne źródła energii pod jednym dachem 

To już 22. edycja jednego z największych wydarzeń branży energetycznej w Polsce. Targi Enex/ Enex Nowa Energia co rok przyciągają setki zwiedzających zainteresowanych tematem energii.

więcej »
Dassault Systèmes wspiera Bridgestone EMEA w programie inteligentnych fabryk

Dassault Systèmes wspiera firmę Bridgestone EMEA we wdrażaniu programu inteligentnych fabryk, ukierunkowanym na optymalizację wydajności przez cyfrową transformację produkcji opon w Europie.

więcej »
Rekord transmisji danych – 500 gigabajtów na sekundę

Po raz pierwszy możliwe było przesyłanie danych z szybkością 500 gigabitów na sekundę przez jedną długość fali w istniejącej sieci światłowodowej. Szybkość transmisji danych była możliwa dzięki nowemu procesorowi sygnału. Zestaw układów wykorzystuje metodę kodowania, która została wynaleziona na Uniwersytecie Technicznym w Monachium (TUM).

więcej »
Łatwiejszy start zawodowy studentek uczelni technicznych

Siemens otwiera przed studentkami kierunków technicznych nowe możliwości podniesienia kwalifikacji zwiększające ich szanse na rynku pracy. W ramach projektu „Inżynierki 4.0”, którego patronem jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, odbędą się specjalistyczne warsztaty. Zajęcia poprowadzą eksperci od technologii przemysłowej, cyfryzacji i komunikacji. Program dąży do zwiększenia udziału kobiet w branży technologicznej i jest konsekwencją aktywności podejmowanej przez Siemens i mającej na celu rozwój potencjału branży przemysłowej.

więcej »
Coraz więcej funkcji w okularach rozszerzonej rzeczywistości

Nadchodzi era inteligentnych okularów. Choć wyglądają jak zwykłe szkła, liczba ich funkcji jest zdecydowanie większa. To minikomputery z procesorem, wbudowaną pamięcią, głośnikami, mikrofonem i systemem wyświetlania. Można przy ich użyciu odpowiedzieć na wiadomości, odebrać połączenie, zamówić Ubera czy sprawdzić ceny akcji. Okulary z wbudowaną kamerą pozwolą natomiast na prowadzenie transmisji na żywo czy skanowanie kodów kreskowych. Możliwości są znacznie większe. Inteligentne okulary wzbogacone o rozszerzoną rzeczywistość to przyszłość rynku.

więcej »
Schneider Electric w rankingu magazynu Fortune

Schneider Electric, według listy opublikowanej w 2019 roku przez magazyn Fortune, należy do grona Najbardziej Podziwianych Firm Świata. W tym roku firma zajmuje piąte miejsce w segmencie branży elektronicznej, utrzymując swoją pozycję od 2018 roku.bra

więcej »
Polskie koła hybrydowe

Technologia hybrydowa w produkcji felg może rozwiązać przypadłości, którymi obarczone były koła w całości kompozytowe, a jednocześnie pozwoli znacząco obniżyć masę w porównaniu do tych produkowanych ze stopów. Lekkie koła są niezbędne do wydłużenia zasięgu aut elektrycznych, a także poprawy osiągów auta. Zaprojektowane w Polsce przez firmę Fibratech ultralekkie felgi składają się zarówno z materiałów kompozytowych, jak i z aluminium, dzięki czemu są lekkie i sztywne, a dodatkowo posiadają znacznie mniej elementów, co pozwoli na zautomatyzowanie procesu ich produkcji.

więcej »
Navitas i Digi-Key ogłosiły globalne partnerstwo

Firmy Navitas Semiconductor i Digi-Key Electronics zawarły umowę dystrybucyjną, która zapewnia ogólnoświatową, 24-godzinną dostępność i przyspiesza rynkową penetrację rynku i zwiększa przychody w zakresie mocy układów GaNFast.

więcej »
Oprogramowanie Camstar Electronics Suite

Siemens ogłosił dzisiaj wprowadzenie oprogramowania Camstar Electronics Suite - systemu realizacji produkcji (MES) dla elektroniki. Opierając się na platformie korporacyjnej do produkcji układów scalonych (IC), to konfigurowalne i skalowalne rozwiązanie MES, umożliwia producentom płytek drukowanych (PCB) i urządzeń typu box, spełnianie wymagań dotyczących identyfikowalności, podnoszenia poziomu wydajności i kontrolowania działań produkcyjnych poprzez bezpośrednie połączenie Internetu rzeczy (IoT) z maszynami i liniami produkcyjnymi.

więcej »
II edycja konferencji ENERGIA PL podczas targów ENEX

Podczas targów ENEX / ENEX Nowa Energia 2019, które odbędą się w dniach 27-28 lutego br., odbędzie się druga edycja konferencji ENERGIA PL.

więcej »
Drugi numer magazynu „elektrotechnikAutomatyk” już w połowie marca

W połowie marca do dystrybucji trafi drugi już w tym roku numer magazynu „elektrotechnikAutomatyk”. Zaplanowaliśmy w nim specjalny dodatek dotyczący jednych z największych i najważniejszych wydarzeń targowych w branży – Międzynarodowym Targom Automayki i Pomiarów AUTOAMATICON.

więcej »