Deutsch Version english version

 

Wydarzenia

Targi ITM Industry Europe 2019 zakończone sukcesem

Sukcesem zakończyła się tegoroczna edycja targów ITM Industry Europe 2019 w Poznaniu. Blisko tysiąc wystawców, 25 tys. m2 powierzchni ekspozycyjnej, 10 pawilonów i ponad 15 tys. odwiedzających – tak w wielkim skrócie można podsumować najważniejszą imprezę przemysłową w naszym kraju.

więcej »
Polska edycja konkursu manus rozstrzygnięta

Nowa generacja systemu magazynowego Autostore, ciche w użytkowaniu kładki dla pieszych w Norwegii spółki Saferoad Pomerania oraz manipulator do wyjmowania, przenoszenia i odkładania gorących form aluminiowych opracowany przez firmę Inform – to laureaci dziewiątej polskiej edycji konkursu manus, w którym co dwa lata igus – lider technologii trybopolimerowych nagradza najciekawsze przemysłowe rozwiązania wykorzystujące polimerowe łożyska ślizgowe.

więcej »
Bürklin Elektronik na targach SPS Italia

Firma Bürklin Elektronik, znany dystrybutor komponentów elektronicznych, rozszerza swoją działalność o rynek włoski. Z ofertą firmy będzie można zapoznać się m.in. podczas majowych targów SPS Italia.

więcej »
Druga edycja Multinariów – tym razem w Toruniu

15 maja w Toruniu, w nowoczesnych wnętrzach Hotelu Bulwar, odbyło się spotkanie przedstawicieli firmy Multiprojekt z zaproszonymi gośćmi – klientami oraz prasą.

więcej »
Rekordowy Evertiq Expo Warszawa 2019

Tegoroczna edycja Evertiq Expo Warszawa 2019, targów w formuje table-top oraz wykładów na temat nowoczesnych technologii, po raz pierwszy odbyła się na Stadionie Narodowym w Warszawie i zakończyła się sukcesem.

więcej »
Relacja z konferencji Advantech

W dniach 13-14 maja w Serocku pod Warszawą 130 ekspertów spotkało się na konferencji Co-Creating – the Future of Industry 4.0 and Smart City. Model biznesowy Co-Creation zaprezentowany w trakcie wydarzenia promował ideę, w myśl której najważniejsze są wspólnie opracowane rozwiązania umożliwiające rozwój firm – nie zaś to, kto je zaoferuje. Uczestnicy zapoznali się z planami Advantech, poznali platformę WISE PaaS oraz rozwiązania dla Przemysłu 4.0 (Solution Ready Packages), które wykorzystują ideę współtworzenia.

więcej »
Expopower 2019: nowoczesna energetyka tematem przewodnim

Główne tematy, czyli energetyka, elektronika oraz automatyzacja, dominowały od 7 do 9 maja podczas targów Expopower, Greenpower oraz Poznań Drone Expo. Ekspozycja oraz wydarzenia organizowane przez Grupę MTP skierowane były do przedstawicieli przemysłu energetycznego, branży odnawialnych źródeł energii, a także do tych, których interesowało wykorzystanie dronów np. w energetyce. Targi odwiedziło ponad 5000 uczestników.

więcej »
Dolnośląska Gala Energetyki z okazji jubileuszu 100-lecia SEP

W sobotę 11 maja, w budynku Politechniki Wrocławskiej z okazji Jubileuszu 100-lecia SEP odbyła się Dolnośląska Gala Energetyki, której organizatorem jest Oddział Wrocławski SEP. Podczas gali wręczono nagrody dla firm z branży elektrotechnicznej oraz elektro-energetycznej. Zgłoszenia najbardziej aktywnych przedsiębiorstw oceniane były w kilku kategoriach.

więcej »
Ochrona energetyki głównym tematem spotkania w PSE

Jak chronić energetykę przed cyberzagrożeniami? Eksperci z całej Europy, Japonii i Stanów Zjednoczonych rozmawiali na ten temat podczas pierwszego trójstronnego spotkania zorganizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne i European Energy Information Sharing and Analysis Centre. Spotkanie odbyło się w dniach 8-9 maja w siedzibie PSE w Konstancinie-Jeziornie.

więcej »
Evertiq Expo coraz bliżej!

Już 16 maja na Stadionie PGE Narodowym odbędzie się szósta edycja konferencji i targów Evertiq Expo 2019. Konferencja całkowicie poświęcona jest tematyce przemysłu elektronicznego.

więcej »
Zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy wszystkim naszym Czytelnikom życzymy dużo zdrowia i spokoju i oby te najbliższe dni były okazją do odpoczynku w rodzinnym gronie od codziennych obowiązków.

Redakcja magazynu elektrotechnik AUTOMATYK

więcej »
Nauka motorem napędowym polskiej gospodarki

Od 40 lat pracownicy Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych rozwijają  naukę w naszym kraju. Z okazji jubileuszu, przedstawiciele rządu i środowisk naukowych podziękowali im za zaangażowanie w tworzeniu innowacji. Podczas uroczystej gali, dyrektor ogłosił kolejny sukces ITME. 

więcej »