Deutsch Version english version

 

Wydarzenia

Naukowcy myślą jak posprzątać kosmiczne śmieci

Jeśli kosmici kiedykolwiek odwiedzą naszą planetę, ich pierwszym wrażeniem może być to, że Ziemianie są brudasami. Szacuje się, że 7500 ton wyrzuconych satelitów, części rakietowych i innych szczątków znajduje się obecnie na orbicie naszej planety.

więcej »
Inżynier 4.0 ma swoje święto w kalendarzu

Matematycy, dzieci, boty, programiści i liczba pi – dedykowane im dni funkcjonują już w kalendarzu oryginalnych świąt. A co ze specjalistami w zakresie projektowania systemów IT, big data oraz przetwarzania danych? Co z ekspertami automatyzującymi pracę linii produkcyjnych, a także koordynatorami działań robotów? Firma ASTOR otwarcie docenia ich rolę i ogłasza 14 grudnia Dniem Inżyniera 4.0.

więcej »
Premier Farnell oferuje wybór produktów do druku 3D

Wybór produktów związanych z drukiem 3D oraz obszerne materiały pomocnicze na ten temat oferuje, Premier Farnell, dystrybutor rozwiązań rozwojowych. Wśród rozwiązań druku 3D, dostępnych w sklepie Farnell element14, znaleźć można produkty od dostawców specjalizujących się w różnych technologiach druku.

więcej »
LUMENexpo już za nami

Premierowe Targi Techniki Świetlnej LUMENexpo oraz Salon Elektrotechniki Przemysłowej zakończone owocnymi kontaktami biznesowymi.

więcej »
Polska sieć 5G na pięciu nadajnikach

T‑Mobile Polska uruchomił pierwszą w Polsce w pełni funkcjonalną sieć mobilną piątej generacji. Jej zasięg obecnie dostępny jest w centrum Warszawy, jednak z czasem będzie on rozszerzany na kolejne lokalizacje i miasta, by docelowo objąć zasięgiem cały kraj.

więcej »
Helikopter poleci nad Marsem

Czy na Marsie można latać? Nad takim pytaniem dywagują naukowcy z NASA. Postanowili się przekonać i wysyłają na czerwoną planetę… helikopter. Jeśli misja się powiedzie przyszłe ekspedycje w kosmos mogą wyglądać całkiem inaczej.

więcej »
Mamy narzędzie do monitorowania jakości internetu

Możemy wreszcie korzystać z mechanizmu, który został certyfikowany przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Wyniki pomiaru mogą być podstawą dochodzenia roszczeń w procesie reklamacyjnym.

więcej »
Huawei wspiera utworzenie inteligentnego ruchu miejskiego w Berlinie

Fraunhofer Institute for Open Communication Systems (FOKUS) tworzy cyfrowy obszar testowy dla ruchu miejskiego w Berlinie przy pomocy produktów LTE-V2X firmy Huawei. Dzięki temu kierowcy będą mogli szybciej otrzymywać ostrzeżenia w razie nagłych zdarzeń drogowych.

więcej »
VI Spotkanie Integratorów i Partnerów Kuka

Tegoroczne, VI już Spotkanie Integratorów i Partnerów Kuka odbyło się 22 listopada 2018 r. w Hotelu Afrodyta Business & SPA w Radziejowicach. Wydarzenie było jednocześnie uwieńczeniem 10 lat działalności Kuka w Polsce.

więcej »
Wyzwanie Michelin

Każdy kogo interesuje szeroko pojęta inżyniera, mechatronika czy robotyka, może sprawdzić jak jego wiedza merytoryczna ma się do praktycznych zagadnień w tym obszarze. To wyzwanie dla studentów rzucone przez znanego producenta opon, firmę Michelin.

więcej »
Komercyjne sieci 5G w Korei

SK Telecom (SKT), KT i LG Uplus jednocześnie uruchomiły swoje sieci 5G o północy 1 grudnia. Są to pierwsze na świecie komercyjne usługi 5G oparte na standardach 3GPP.

więcej »
Świat stawia na inteligentną produkcję. Druk 3D filarem innowacyjnego przemysłu

4 dni, 26 tysięcy odwiedzających i 632 wystawców z 32 krajów - tak w wielkim skrócie wyglądały tegoroczne targi Formnext 2018 we Frankfurcie nad Menem, czyli najsłynniejsze w Europie wydarzenie poświęcone nowym technologiom produkcyjnym i drukowi 3D.

więcej »