Deutsch Version english version

 

Wydarzenia

Premier Farnell oferuje wybór produktów do druku 3D

Wybór produktów związanych z drukiem 3D oraz obszerne materiały pomocnicze na ten temat oferuje, Premier Farnell, dystrybutor rozwiązań rozwojowych. Wśród rozwiązań druku 3D, dostępnych w sklepie Farnell element14, znaleźć można produkty od dostawców specjalizujących się w różnych technologiach druku.

więcej »
LUMENexpo już za nami

Premierowe Targi Techniki Świetlnej LUMENexpo oraz Salon Elektrotechniki Przemysłowej zakończone owocnymi kontaktami biznesowymi.

więcej »
Polska sieć 5G na pięciu nadajnikach

T‑Mobile Polska uruchomił pierwszą w Polsce w pełni funkcjonalną sieć mobilną piątej generacji. Jej zasięg obecnie dostępny jest w centrum Warszawy, jednak z czasem będzie on rozszerzany na kolejne lokalizacje i miasta, by docelowo objąć zasięgiem cały kraj.

więcej »
Helikopter poleci nad Marsem

Czy na Marsie można latać? Nad takim pytaniem dywagują naukowcy z NASA. Postanowili się przekonać i wysyłają na czerwoną planetę… helikopter. Jeśli misja się powiedzie przyszłe ekspedycje w kosmos mogą wyglądać całkiem inaczej.

więcej »
Mamy narzędzie do monitorowania jakości internetu

Możemy wreszcie korzystać z mechanizmu, który został certyfikowany przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Wyniki pomiaru mogą być podstawą dochodzenia roszczeń w procesie reklamacyjnym.

więcej »
Huawei wspiera utworzenie inteligentnego ruchu miejskiego w Berlinie

Fraunhofer Institute for Open Communication Systems (FOKUS) tworzy cyfrowy obszar testowy dla ruchu miejskiego w Berlinie przy pomocy produktów LTE-V2X firmy Huawei. Dzięki temu kierowcy będą mogli szybciej otrzymywać ostrzeżenia w razie nagłych zdarzeń drogowych.

więcej »
VI Spotkanie Integratorów i Partnerów Kuka

Tegoroczne, VI już Spotkanie Integratorów i Partnerów Kuka odbyło się 22 listopada 2018 r. w Hotelu Afrodyta Business & SPA w Radziejowicach. Wydarzenie było jednocześnie uwieńczeniem 10 lat działalności Kuka w Polsce.

więcej »
Wyzwanie Michelin

Każdy kogo interesuje szeroko pojęta inżyniera, mechatronika czy robotyka, może sprawdzić jak jego wiedza merytoryczna ma się do praktycznych zagadnień w tym obszarze. To wyzwanie dla studentów rzucone przez znanego producenta opon, firmę Michelin.

więcej »
Komercyjne sieci 5G w Korei

SK Telecom (SKT), KT i LG Uplus jednocześnie uruchomiły swoje sieci 5G o północy 1 grudnia. Są to pierwsze na świecie komercyjne usługi 5G oparte na standardach 3GPP.

więcej »
Świat stawia na inteligentną produkcję. Druk 3D filarem innowacyjnego przemysłu

4 dni, 26 tysięcy odwiedzających i 632 wystawców z 32 krajów - tak w wielkim skrócie wyglądały tegoroczne targi Formnext 2018 we Frankfurcie nad Menem, czyli najsłynniejsze w Europie wydarzenie poświęcone nowym technologiom produkcyjnym i drukowi 3D.

więcej »
Skradziono w Norwegii – odzyskano w Polsce. Tak działa system ABAX

W Norwegii skradziono maszynę, którą odnaleziono w Polsce. Zagęszczarkę gruntu Atlas Copco LG400 odzyskano dzięki monitoringowi GPS i GSM z firmy ABAX. Trasę maszyny obserwował pracownik firmy Adrian Tręda. To dzięki wysiłkom tego Polaka zagęszczarka szybko wróciła do Rønningen Maskin AS w Årnes.

więcej »
InSight wylądował na Marsie

Aż 458 milionów kilometrów przeleciał w siedem miesięcy statek kosmiczny InSight, by wylądować na powierzchni Marsa. Dwuletnia misja InSight będzie polegała na badaniu głębokiego wnętrza Marsa, aby dowiedzieć się, jak powstały wszystkie ciała niebieskie o skalistych powierzchniach, w tym Ziemi i Księżyca. 

więcej »