Deutsch Version english version

 

Wydarzenia

Bezpieczeństwo energetyczne wymaga nakładu pieniędzy

Tematyka Bezpieczeństwa energetycznego została poruszona podczas międzynarodowej konferencji pt. „NATO Eastern Flank Security. Baltic States and Poland”, zorganizowanej przez Warsaw Institue.

więcej »
Grupa Energa częścią polsko-japońskiego projektu

Grupa Energa weźmie udział w innowacyjnym polsko-japońskim projekcie. Jego pierwszym etapem będzie wdrożenie przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne nowatorskiego rozwiązania, jakim jest system SPS. Kolejnym krokiem będzie uruchomienie hybrydowego magazynu energii elektrycznej w Bystrej k. Pruszcza Gdańskiego. 

więcej »
Rittal na targach SPS 2019 w Norymberdze

W przemyśle zachodzą duże zmiany. Z jednej strony rynek podlega stałym procesom transformacji, a z drugiej – musi zmierzyć się z błyskawicznym postępem. Jak skutecznie poradzić sobie z cyfrową transformacją? Na to pytanie odpowiedzą eksperci Rittal podczas zbliżających się targów SPS, które odbędą się w Norymberdzie w dniach 26-28.11.

więcej »
Elektryczny bolid wyścigowy skonstruowany przez studentów Politechniki Warszawskiej

Studenci Politechniki Warszawskiej oficjalnie zaprezentowali elektryczny bolid wyścigowy, który skonstruowali specjalnie dla niepełnosprawnego 10-latka. Projekt wsparła finansowo i merytorycznie firma ABB. Premiera odbyła się podczas Global e-Mobility Forum w Warszawie.

więcej »
Inteligentne liczniki potrzebują odpowiednich zabezpieczeń

Projekt ustawy zmieniającej Prawo energetyczne mówi, że do 2026 r. polscy operatorzy powinni wymienić 80% liczników energii elektrycznej na tzw. smart metres wykorzystujące technologię Internetu rzeczy. Eksperci Instytutu Kościuszki zwracają uwagę, że wdrożenie tej technologii powinno odbyć się z zastosowaniem odpowiednich zabezpieczeń.

więcej »
Smart cities tematem konferencji organizowanej przez Grupę Enea

Elektromobilność, idea smart cities, zrównoważony transport oraz inteligentne sieci elektroenergetyczne – to główne tematy zorganizowanej przez Eneę Operator konferencji „Energia nowoczesnych miast”. Wydarzenie naukowo-techniczne odbywa się w Szczecinie w dniach 19-20 listopada.

więcej »
Targi productronica potwierdzają swoją pozycję na świecie

Przyszłość produkcji elektroniki zdecydowanie ma potencjał! Wystawa productronica, która odbyła się w w Monachium od 12 do 15 listopada 2019 r. była tego dowodem. AŻ 1500 wystawców z 44 krajów zaprezentowało innowacje z dziedzin produkcji i rozwoju elektroniki. Targi obejmowały tematy takie jak: inteligentna fabryka i konserwacja - co przyciągnęło więcej młodych profesjonalistów i specjalistów.

więcej »
Poznań europejską stolicą robotyki

Roboty przemysłowe, kroczące, a nawet marsjańskie - to między innymi te konstrukcje można było zobaczyć w ostatni weekend w stolicy Wielkopolski. Europejski Tydzień Robotyki to cykl ponad 1000 wydarzeń odbywających się w 37 krajach, a gospodarzem najważniejszego z nich, tzw. Centralnego Wydarzenia, był w tym roku Poznań.

więcej »
Spotkanie nauki i praktyki podczas LUMENexpo 2019

W dniach 23-24 października 2019 r. w Centrum Targowo–Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu odbyły się profesjonalnie przygotowane konferencje i szkolenie skierowane dla branży oświetleniowej i elektrotechnicznej.

więcej »
Zakończyły się targi Warsaw Industry Week 2019

Odbyła się kolejna - już 4. edycja Targów Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych Warsaw Industry Week 2019. Targi to przede wszystkim wydarzenie o charakterze kontraktacyjnym skierowane do przedstawicieli biznesu podczas którego prezentują się wszystkie gałęzie branży przemysłowej. 

więcej »
Targi Energetyczne ENERGETICS

W dniach 19-21 listopada 2019 r. odbędzie się XII edycja Lubelskich Targów Energetycznych ENERGETICS (Targi Lublin, ul. Dworcowa 11). Partnerem głównym wydarzenia jest PGE Dystrybucja.

więcej »
Grupa Energa rozjaśni miasto na Pomorzu

Energa Oświetlenie podjęła się modernizacji oświetlenia ulicznego w Wąbrzeźnie. 1000 nowoczesnych, energooszczędnych opraw LED zastąpi stare energochłonne, sodowe lampy. Wszystko to w ramach ośmioletniej umowy EOŚ z Urzędem Miasta Wąbrzeźno. 

więcej »