Deutsch Version english version

 

Wydarzenia

Zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy wszystkim naszym Czytelnikom życzymy dużo zdrowia i spokoju i oby te najbliższe dni były okazją do odpoczynku w rodzinnym gronie od codziennych obowiązków.

Redakcja magazynu elektrotechnik AUTOMATYK

więcej »
Nauka motorem napędowym polskiej gospodarki

Od 40 lat pracownicy Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych rozwijają  naukę w naszym kraju. Z okazji jubileuszu, przedstawiciele rządu i środowisk naukowych podziękowali im za zaangażowanie w tworzeniu innowacji. Podczas uroczystej gali, dyrektor ogłosił kolejny sukces ITME. 

więcej »
Przyszłość przemysłu 4.0 na Konferencji IoT

Świat rozwija się bardzo szybko i przekształca się w nową falę innowacji opartą na technologii. Advantech od samego początku znajduje się w centrum cyfrowej transformacji, pomagając integratorom systemów i użytkownikom końcowym we wdrożeniu bardzo łatwych aplikacji przemysłowych IoT za pomocą specyficznych dla domeny „pakietów gotowych do rozwiązania”.

więcej »
Dassault Systemes pokazuje połączone procesy biznesowe na targach Hannover Messe

Firma Dassault Systemes na targach Hannover Messe 2019 zaprezentowała, w jaki sposób przedsiębiorstwa mogą korzystać z centralnej platformy do wdrażania cyfrowych modeli biznesowych, rozwijania innowacyjności i zwiększania wydajności.

więcej »
Lewitująca deska surfingowa wygrywa PowerUp!

To właśnie w FLYO Boards jury polskiego finału konkursu PowerUp! 2019 dostrzegło największy potencjał rozwojowy i przyznało mu tytuł zwycięzcy, będący jednocześnie biletem na Wielki Finał. Już 21 maja w Krakowie, podczas konferencji Impact’19, zwycięski start-up zmierzy się z pozostałymi laureatami finałów krajowych i powalczy o główną nagrodę.

więcej »
Udany pierwszy lot StratoLaunch, czyli największego samolotu świata

StratoLaunch, czyli największy na świecie samolot, jeśli weźmiemy pod uwagę rozpiętość skrzydeł, ma za sobą pierwszy udany lot. Docelowo samolot ten będzie wykorzystywany jako nośnik dla rakiet, które będą wynosić na orbitę okołoziemską średniej wielkości satelity.

więcej »
Elektrotechnika przemysłowa w Expo Silesia

Kolejna edycja Salonu Elektrotechniki Przemysłowej odbędzie się już jesienią tego roku. Na wydarzenie zapraszamy do Centrum Targowo-Konferencyjnego Expo Silesia w Sosnowcu, w dniach 23-24 października 2019 roku. Salon odbędzie się w ramach Targów Techniki Świetlnej LUMENexpo.

więcej »
Znamy już Młodzieżowego Mistrza Polski w lutowaniu!

Rozpoczęły się Mistrzostwa Polski w lutowaniu – RSC 2019. Dziś zmierzyli się uczniowie i studenci ze szkół technicznych z całej Polski. Mistrzostwa są profesjonalnym wydarzeniem, na stałe wpisanym w kalendarz ważnych imprez branży elektronicznej, cieszącym się ogromnym zainteresowaniem.

więcej »
Innowacje, technologie, nauka na targach EXPOPOWER

EXPOPOWER to jedno z najważniejszych wydarzeń targowych branży energetycznej o kilkuletniej tradycji. Gromadzi rokrocznie wielu wystawców z branży, zarówno z Polski, jak i zagranicy. Podczas tegorocznego EXPOPOWER, obok specjalistycznych ekspozycji, prelekcji poświęconych rozwiązaniom smart dla miast, szeroko rozumianej elektromobilności, po raz drugi zostanie uruchomiona strefa edukacyjna przygotowana przez Enea Operator.

więcej »
Klamki bezpieczeństwa firmy Pizzato na targach Hannover Messe

Targi Hannover Messe to wydarzenie, które skupia największe firmy z różnych gałęzi przemysłu z całego świata. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to Integrated Industry - Industrial Intelligence. 

więcej »
Michelin od Kuchni – wyzwanie dla pasjonatów automatyki

Największy w Europie i jeden z największych na świecie producent opon – Michelin za pomocą internetowej platformy crowdsourcingowej – www.millionyou.pl, rzucił wyzwanie pasjonatom szeroko pojętej automatyki z całej Polski.

więcej »
Rozwój ciepłownictwa dzięki samowystarczalności energetycznej

Ponad 150 osób, w tym przedstawiciele parlamentu, ministerstw, samorządów, banków, przedsiębiorstw energetyki cieplnej, izb gospodarczych i świata nauki oraz specjaliści Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, uczestniczyło w konferencji „Ciepłownictwo powiatowe podstawą samowystarczalności energetycznej”, która 2 kwietnia 2019 r. odbyła się w siedzibie NFOŚiGW. Była to również okazja do prezentacji dwóch nowych programów priorytetowych Narodowego Funduszu: Ciepłownictwo powiatowe i Energia Plus.

więcej »