Deutsch Version english version

 

Opinie

Miniaturyzacja napędów

Mariusz Snowacki współwłaściciel i dyrektor finansowy w firmie HF Inverter Polska mówi o roli i znaczeniu małych napędów w życiu codziennym i w przemyśle.

więcej »
5 wskazówek jak skutecznie odtwarzać dane z kopii zapasowych

Obchodzony 31 marca Światowy Dzień Backupu przypomina o znaczeniu inteligentnego zarządzania danymi oraz o konsekwencjach braku ochrony informacji. Andrzej Niziołek, dyrektor regionalny Veeam Software w północnej i południowej części Europy Wschodniej, prezentuje pięć wskazówek dotyczących skutecznego odtwarzania danych z kopii zapasowych.

więcej »
Technologia vRAN (NFV)

Zwirtualizowana architektura sieci RAN, czyli vRAN (virtual Radio Access Network), stanowi granicę wirtualizacji sieci i nowe możliwości wykorzystania centrum danych na brzegu sieci. W ciągu nadchodzących kilkunastu miesięcy będziemy świadkami licznych komercyjnych wdrożeń vRAN na całym świecie – przekonuje Timo Jokiaho, główny technolog, Telco Technology Office, EMEA, Red Hat.

więcej »
Technologia 5G

Technologia mobilna piątej generacji, powszechnie znana pod nazwą 5G, stanie się podstawową architekturą dostarczania wszystkich aplikacji i usług, poczynając od usprawnionej szerokopasmowej łączności mobilnej, usług chmurowych na brzegu sieci dla biznesu, poprzez masową komunikację między różnymi urządzeniami (IoT), ultraniskie opóźnienia, telemedycynę, personalizowane roboty, aż po technologie rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości – uważa Ian Hood, główny technolog - Global Service Provider, Red Hat.

więcej »
Open source w telekomunikacji

Sukces firm telekomunikacyjnych będzie uzależniony od ich zdolności do wykorzystania społeczności – twierdzi Santiago Madruga, VP, EMEA Telco & ICT Vertical, Red Hat.

więcej »
Wirtualizacja mediów

W ciągu nadchodzących miesięcy będziemy świadkami pojawienia się nowej generacji stacji telewizyjnych, wynikającej z zastosowania aplikacji skonteneryzowanych – uważa Werner Gold, emerging solutions evangelist, telecoms, EMEA, Red Hat.

więcej »
Trudne czasy dla mikrousług

O zmianach w standardach programowania mówi Edson Yanaga, dyrektor, developer experience, Red Hat

więcej »
Rozwiązania dla fabryki przyszłości

Na pytania o to, jaki był poprzedni rok i co ciekawego wydarzy się w tym odpowiada Janusz Jakiela, sales manager, KUKA Polska

więcej »
Wzrośnie znaczenie ekspertów od cyberbezpieczeństwa

O wzrastających zagrożeniach cyberprzestępczością i ich zapobieganiu mówi Mike Bursell, chief security architect, Red Hat.

więcej »
Java i rozwój aplikacji

O rozwiązaniach, które zyskują na popularności w tym roku mówi Cesar Saavedra, senior principal technical product marketing manager, Red Hat

więcej »
Automatyzacja bezpieczeństwa

O tym co nas czeka w tym roku mówi Mary Turner, director, management business unit evangelism w firmie Red Hat.

więcej »
Jak zaspokoić potrzeby związane z inteligentnym zarządzaniem danymi w 2019 roku?

Dane diametralnie zmieniły nasz świat. Każdy proces – zarówno zewnętrzna interakcja z klientem, jak i wewnętrzne zadanie realizowane przez pracownika – zostawia po sobie ślad w postaci cyfrowych informacji. Ilość cyfrowych zasobów generowanych przez ludzi i maszyny rośnie dziś dziesięciokrotnie szybciej niż ilość tradycyjnych danych biznesowych. Co więcej, w przypadku danych generowanych przez maszyny mamy do czynienia z tempem pięćdziesięciokrotnie wyższym. Nieustannie zmienia się także sposób, w jaki konsumujemy zasoby informatyczne i wchodzimy z nimi w interakcje. Rośnie liczba innowacji zwiększających prężność działania firm i ich wydajność biznesową. W takim środowisku ważne jest, aby w przedsiębiorstwach rozumiano zapotrzebowanie na inteligentne zarządzanie danymi, co pomoże wyprzedzać zachodzące zmiany i zapewniać klientom coraz lepsze usługi.

więcej »