Deutsch Version english version

 

Opinie

IXON: Zabezpieczenie danych firmowych

O czym należy pamiętać, projektując system zabezpieczenia danych firmowych – mówi Dylan Eikelenboom, Chief Security Officer w firmie IXON.

więcej »
Danfoss: Sterowanie i regulacja napędami

O najważniejszych trendach, jakie są widoczne w obszarze sterowania i regulacji układami napędowymi, opowiada Zbigniew Kiełbus, Product Manager, Technical Support w Danfoss Poland.

więcej »
Systemy sterowania ruchem w aplikacjach przemysłowych

O systemach sterowania ruchem wykorzystywanych przez firmy do różnych zastosowań przemysłowych opowiada Krzysztof Tylutki, ekspert techniczny w firmie Multiprojekt.

więcej »
Jaka przyszłość branży robotyki przemysłowej?

Robotyka przemysłowa w ostatnich latach odnotowywała najlepsze w swojej historii wyniki. O rozwoju branży na polskim rynku, szansach i zagrożeniach opowiada Mateusz Amroziński, specjalista ds. nowych projektów w firmie Fanuc.

więcej »
Produkty z certyfikatem ATEX – zmiany i ceny

O zauważalnych zmianach i trendach w obszarze produktów z certyfikatem ATEX do stref zagrożonych wybuchem opowiada Adam Więch, dyrektor zarządzający w firmie steute Polska.

więcej »
Branża elektroniczna w dobie Przemysłu 4.0

O globalnych trendach, które mają największy wpływ na funkcjonowanie branży elektroniki przemysłowej, oraz zachodzących zmianach w tym sektorze rynku mówi Marcin Jóźwiakowski, Marketing Manager Eastern Europe w RS Components.

więcej »
Leszek Kołdys, Farnell: W jakim kierunku zmierza elektronika przemysłowa

Branża elektroniki przemysłowej nie funkcjonuje w oderwaniu od globalnych trendów obserwowanych w przemyśle czy wymagań stawianych elektronice użytkowej – mówi Leszek Kołdys, Key Account Manager w firmie Farnell.

więcej »
W drodze ku inteligentnej fabryce

Jednym z kluczowych pojęć związanych z koncepcją Przemysłu 4.0 jest Smart Factory. Najwięksi producenci już zmierzają w tym kierunku, choć wymaga to wielu zmian dotyczących produkcji i organizacji pracy. O idei Smart Factory opowiada Bartłomiej Ekiert, Senior Sales Engineer Process & Factory Automation w B&R Automatyka Przemysłowa.

więcej »
Roboty przemysłowe w polskich przedsiębiorstwach

O problemach z szybszą robotyzacją polskiego przemysłu, perspektywami na przyszłość, wyborem optymalnego robota opowiada Damian Wąsik, specjalista ds. sprzedaży i wdrożeń w firmie i-Coboty.

więcej »
Miniaturyzacja napędów

Mariusz Snowacki współwłaściciel i dyrektor finansowy w firmie HF Inverter Polska mówi o roli i znaczeniu małych napędów w życiu codziennym i w przemyśle.

więcej »
5 wskazówek jak skutecznie odtwarzać dane z kopii zapasowych

Obchodzony 31 marca Światowy Dzień Backupu przypomina o znaczeniu inteligentnego zarządzania danymi oraz o konsekwencjach braku ochrony informacji. Andrzej Niziołek, dyrektor regionalny Veeam Software w północnej i południowej części Europy Wschodniej, prezentuje pięć wskazówek dotyczących skutecznego odtwarzania danych z kopii zapasowych.

więcej »
Technologia vRAN (NFV)

Zwirtualizowana architektura sieci RAN, czyli vRAN (virtual Radio Access Network), stanowi granicę wirtualizacji sieci i nowe możliwości wykorzystania centrum danych na brzegu sieci. W ciągu nadchodzących kilkunastu miesięcy będziemy świadkami licznych komercyjnych wdrożeń vRAN na całym świecie – przekonuje Timo Jokiaho, główny technolog, Telco Technology Office, EMEA, Red Hat.

więcej »
Technologia 5G

Technologia mobilna piątej generacji, powszechnie znana pod nazwą 5G, stanie się podstawową architekturą dostarczania wszystkich aplikacji i usług, poczynając od usprawnionej szerokopasmowej łączności mobilnej, usług chmurowych na brzegu sieci dla biznesu, poprzez masową komunikację między różnymi urządzeniami (IoT), ultraniskie opóźnienia, telemedycynę, personalizowane roboty, aż po technologie rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości – uważa Ian Hood, główny technolog - Global Service Provider, Red Hat.

więcej »
Open source w telekomunikacji

Sukces firm telekomunikacyjnych będzie uzależniony od ich zdolności do wykorzystania społeczności – twierdzi Santiago Madruga, VP, EMEA Telco & ICT Vertical, Red Hat.

więcej »
Wirtualizacja mediów

W ciągu nadchodzących miesięcy będziemy świadkami pojawienia się nowej generacji stacji telewizyjnych, wynikającej z zastosowania aplikacji skonteneryzowanych – uważa Werner Gold, emerging solutions evangelist, telecoms, EMEA, Red Hat.

więcej »
Trudne czasy dla mikrousług

O zmianach w standardach programowania mówi Edson Yanaga, dyrektor, developer experience, Red Hat

więcej »
Rozwiązania dla fabryki przyszłości

Na pytania o to, jaki był poprzedni rok i co ciekawego wydarzy się w tym odpowiada Janusz Jakiela, sales manager, KUKA Polska

więcej »