Deutsch Version english version

 

Opinie

Roboty stają się tańsze

Tomasz Ofiara, dyrektor sprzedaży Universal Robots w Elmark Automatyka

więcej »
Roboty zdalnie sterowane

Jakub Stec, starszy specjalista do spraw sprzedaży ABB

więcej »
Technologie open source – czynnik łączący w procesie transformacji cyfrowej

Przełomowe innowacje napędzają nieustanny rozwój technologii. Sposób ewolucji dotychczasowego utrwalonego wzoru lub modelu — co historyk naukowy Thomas Kuhn określił mianem „zmiany koncepcji” — będzie warunkował to, kto będzie prosperować, a kto zniknie z rynku. Dzisiejsze przedsiębiorstwa znalazły się w samym centrum transformacji cyfrowej, a zatem kluczowy wpływ na ich długoterminowy sukces będzie miał sposób zarządzania całym procesem transformacji.

więcej »
Istotna rola technologii RFID we współczesnym handlu detalicznym

Jacek Żurowski, Dyrektor Regionalny Zebra Technologies w Europie Środkowej

więcej »
Ethernet w sieciach przemysłowych

O znaczeniu ethernetowych sieci przemysłowych mówi Wiktor Kozioł – produkt manager w firmie CSI

więcej »
Jak wybrać silnik elektryczny

Rozmowa z Justyną Rudnik z dział marketingu firmy Beckhoff

więcej »
Coboty szansą na większą konkurencyjność

Roboty współpracujące to zdecydowanie wielka szansa dla zakładów produkcyjnych chcących zwiększyć przewagę konkurencyjną. Szansa ta wynika jednak nie tyle z faktu samej dostępności cobot’ów, co z tego jak zmieniły się te maszyny na przestrzeni ostatnich lat.

więcej »
Bezpieczeństwo maszyn w czasach Przemysłu 4.0

Integralną częścią Przemysłu 4.0 jest Internet of Things – niezwykle modny ostatnimi czasy termin, przy czym producenci rozwiązań wpisywanych w to hasło skupiają się przede wszystkim na jego pierwszej części.

więcej »
Digitalizacja to najlepszy sposób na poznanie smaku przyszłości

Z samej definicji, branża spożywcza i napojów podlega stałym i szybkim zmianom. Towary te muszą być na bieżąco uzupełniane, dopasowując się do coraz to nowych oczekiwań ze strony rynku.

więcej »
Cobot - bezpieczna maszyna

Kamil Wójcik, specjalista ds. bezpieczeństwa i modernizacji maszyn w Pilz:

więcej »
KE chce ograniczyć produkcję tworzyw sztucznych

W styczniu Komisja Europejska przedstawiła „Europejską strategię na rzecz tworzyw sztucznych w gospodarce o obiegu zamkniętym”, w której dość jednoznacznie można było odczytać plany istotnego ograniczania wprowadzania tworzyw sztucznych na rynek. 60 tys. firm w Europie z branży produkcji i przetwórstwa tworzyw sztucznych miało się czego obawiać, a wszystko to w wyniku zanieczyszczeń mórz i plaż oraz problemu, jaki mamy z recyklingiem odpadów wytworzonych z tego materiału. Przedstawiona w maju propozycja dyrektywy, która miała uszczegółowić założenia przyjęte w strategii, nie jest już tak kategoryczna. W niektórych kręgach słychać nawet z tego powodu głosy rozczarowania.

więcej »
Przemysł 4.0 nie w polskich fabrykach

Analitycy z firmy doradczej ASD Consulting sprawdzili, na ile czwarta rewolucja przemysłowa wpłynęła na inwestycje polskich producentów w technologie. Badanie odkrywa smutny obraz rodzimego przemysłu, gdzie większość firm nie rozpoczęła jeszcze procesu cyfrowej transformacji. Doskonale widać to po sposobie pozyskiwania danych produkcyjnych. Aż 84 proc. menedżerów produkcji przyznało, że w ich firmach takie informacje zapisywane są ręcznie.

więcej »