Deutsch Version english version

 

Wywiady

Robotyzacja polskiego przemysłu – bariery i szansa na poprawę

Dane Międzynarodowej Federacji Robotyki nie pozostawiają żadnych wątpliwości – polski przemysł wciąż jest daleko w tyle za europejskimi liderami pod względem stopnia robotyzacji. Jędrzej Kowalczyk, prezes zarządu FANUC Polska, tłumaczy, co wpływa na taką sytuację i w czym można upatrywać nadziei na poprawę.

więcej »
Z czego wynika obecny poziom robotyzacji polskiego przemysłu?

Pod względem stopnia robotyzacji polski przemysł ustępuje nie tylko najbardziej zaawansowanym gospodarkom, ale również takim krajom jak Czechy, Słowacja czy Węgry. O tym, z czego to wynika, opowiada Tomasz Jastrzębski, dyrektor ds. sprzedaży w firmie Cloos Polska.

więcej »
Danfoss: W jakim kierunku będzie się zmieniać technologia napędów?

Nacisk na optymalizację kosztów, efektywność energetyczną czy większą wydajność wymusiły w ostatnich latach liczne zmiany obszarze napędów przemysłowych. W najbliższej przyszłości możemy się spodziewać wdrażania jeszcze bardziej zaawansowanych rozwiązań napędowych – przekonuje Bartosz Borecki, inżynier wsparcia aplikacyjnego w firmie Danfoss.

więcej »
Heilind ma rozwiązanie na rosnące ceny komponentów

Firma Heilind, specjalistyczny dystrybutor komponentów w branży elektromechanicznych widzi kilka sposobów, by zapewnić bezpieczeństwo i ciągłość dostaw nawet pomimo szybko zmieniającego się rynku. Szef Działu Zarządzania Produktem w firmie Heilind Stefan Barrig opowiada o aktualnych trendach rynkowych oraz o tym, co można zrobić dla bezpieczeństwa dostaw i w jaki sposób można obniżyć koszty zakupu mimo rosnących cen komponentów.

więcej »
INSTOM: Kurtyny bezpieczeństwa popularne wśród przedsiębiorców

O kurtynach bezpieczeństwa, ich zastosowaniu w różnych branżach przemysłowych oraz najistotniejszych cechach, które decydują o ich popularności rozmawiamy z Michałem Wamilem, kierownikiem regionalnym z firmie INSTOM.

więcej »
HF Inverter Polska: Nowe technologie napędów

O zmianach, jakie już objęły technologię napędową, a także – jakich rozwiązań w obszarze napędów przemysłowych możemy oczekiwać w najbliższej przyszłości rozmawialiśmy z Mariuszem Snowackim, współwłaścicielem i dyrektorem finansowym w HF Inverter Polska.

więcej »
Chińczycy inwestują w producenta robotów

Chińscy inwestorzy przejęli ostatnio dużego niemieckiego producenta robotów. Czy holenderscy koledzy są następni w kolejce? To pytanie kierujemy do Remco H. Valka, dyrektora generalnego integratora robotów spawalniczych Valk Welding Group.

więcej »
Ledvance: Efektywne energetycznie oświetlenie to duże oszczędności

Problematyka efektywności energetycznej jest w ostatnich latach niezwykle modna i obejmuje swoim zasięgiem bardzo różne obszary naszego życia, w tym również liczne branże przemysłowe. O oświetleniu w kontekście efektywności energetycznej opowiada dr inż. Andrzej Wiśniewski, doradca techniczny Ledvance.

więcej »
Miloo-Electronics: Oświetlenie efektywne energetycznie

Wiele przedsiębiorstw wprowadza rozwiązania, dzięki którym racjonalnie wykorzystują oni energię elektryczną, oszczędzając dzięki temu nasze środowisko naturalne, a przy okazji zmniejszając rachunki za prąd. O rozwiązaniach w obszarze efektywnego energetycznie oświetlenia rozmawialiśmy z Łukaszem Kołaszewskim, dyrektorem działu B+R w Miloo-Electronics.

więcej »
Jaka ma być inteligentna fabryka?

Wiele fabryk stosuje już rozwiązania z kategorii Przemysłu 4.0. Dzięki systemowi sterowania PSS 4000 firmy Pilz, jak wyjaśnia Natalia Klimczyk, specjalista ds. marketingu i komunikacji w Pilz Polska, można zapewnić bezpieczne wsprowadzanie nowoczesnych technologii na rynek produkcji.

więcej »
Główne korzyści i wymagania inteligentnej fabryki

Inteligentna fabryka jest w pełni skomunikowana w sieci i cały czas unowocześniana. Jakie przynosi korzyści, a jakie wymagania musi spełniać? Na to i inne pytania odpowiada Roman Filipiak, dyrektor zarządzający firmy Schmalz.

więcej »
Jakie wymagania musi spełniać smart factory?

O inteligentnej fabryce i technologiach, które musi spełniać, by zasłużyć sobie na takie miano, rozmawialiśmy z Grzegorzem Bojarczukiem, inżynierem aplikacyjnym EA AMI / Digitalization Driver w firmie Festo.

więcej »
Przyszłość zasilania przemysłowego

O kluczowych trendach i zmianach w obszarze zasilania przemysłowego rozmawialiśmy z Krzysztofem Witkowskim, Product managerem Automation components w firmie TME.

więcej »
Technologia czujników

O roli czujników w erze Przemysły 4.0 mówi Marek Łozowski z firmy Pepperl+Fuchs.

więcej »
Czujniki w Przemyśle 4.0

Małgorzata Wilkosz specjalista ds. zaopatrzenia w firmie Micros

więcej »
Miniaturyzacja napędów

Krzysztof Pietrzak, area sales manager Poland w firmie Faulhaber, mówi o trendach w miniaturyzacji napędów.

więcej »
Technologia czujników

O znaczeniu czujników we współczesnej produkcji przemysłowej mówi Szymon Gumółka marketing and quality management marketing manager w firmie Balluff. 

więcej »