Rensas to wiodący dostawca rozwiązań do systemów wbudowanych, a w tym zaawansowanych mikrokontrolerów, podzespołów analogowych, analogowo-cyfrowych, komponentów mocy oraz rozwiązań w postaci układów SoC, produkowanych na potrzeby rynku motoryzacyjnego, przemysłu, chmuro obliczeniowych oraz IoT – począwszy od inteligentnych fabryk, a kończąc na inteligentnej infrastrukturze. Farnell będzie gromadził w swoich magazynach ponad 1500 różnych produktów marki Renesas, z czego 30% z nich będzie dostępnych w ramach usługi nawijania na szpule.

Kluczowe produkty firmy Renesas

• Mikrokontrolery Renesas Synergy™ – platforma mikrokontrolerów Synergy łączy wiele zgodnych ze sobą pod kątem oprogramowania i wyprowadzeń układów, opartych o 32-bitowe rdzenie ARM. Mają one wspólny zestaw obwodów peryferyjnych Renesasa i pozwalają na realizowanie skalowalnych rozwiązań, o małym poborze mocy, w których łatwo ponownie wykorzystać raz stworzony kod, a jednocześnie uzyskać wysoką wydajność, potrzebną na rynku systemów wbudowanych.

• Ładowarka akumulatorów ISL9241 USB-C™ Combo Buck-Boost Battery Charger – układ ISL9241 pozwala inżynierom na optymalizację wydajności przenośnych systemów komputerowych i idealnie nadaje się do produktów obsługujących funkcję USB-C Power Delivery. Jest w stanie pracować zarówno w trybie systemowego układu ładowania z obniżonym zakresem napięć wyjściowych (NVDC – Narrow Voltage Direct Charging), jak i jako hybrydowa przetwornica obniżająco-podwyższająca (HPBB – Hybrid Power Buck-Boost); przełączanie pomiędzy tymi trybami odbywa się z poziomu firmware’u.

• Cyfrowe moduły mocy RAA210xxxx – te proste cyfrowe moduły mocy redukują złożoność projektów systemów zasilania. Przykładowo moduł RAA210825 to 25-amperowa przetwornica obniżająca DC/DC, zgodna z PMBus i konfigurowana poprzez odpowiednie zwarcie wyprowadzeń, w której wbudowano cyfrowy sterownik PWM, synchronicznie pracujące MOSFETy, cewkę mocy oraz komponenty pasywne.

Wzbogacona oferta

- Dodanie produktów firmy Renesas do naszej oferty oznacza, że klienci będą mieli teraz dostęp do bogatszej oferty podzespołów analogowych i elementów do systemów wbudowanych, dostarczanych szybko i ze wsparciem, na którym przyzwyczaili się już, że mogą polegać. Naszym celem jest pomaganie klientom na każdym etapie ich podróży, począwszy od wstępnych koncepcji projektowych, a kończąc na masowej produkcji wielkoseryjnej – mówi Chris Breslin, president of Farnell global businesses.

Farnell to część firmy Avnet, globalnego dostawcy rozwiązań technologicznych. Dzięki temu klienci Farnella korzystają także z całego ekosystemu wsparcia Avnetu, co oznacza że nie muszą za każdym razem pooszukiwać, analizować, oceniać i nawiązywać współpracy z nowymi partnerami, na każdym z etapów rozwoju swoich produktów. Zamiast tego pracują z jednym partnerem, przez cały cykl prac nad produktem, zaoszczędzając tym samym czas i pieniądze.

Źródło: Farnell