Kompaktowy konduktometr Smartec CLD18

Smartec CLD18 to ekonomiczny konduktometr do pomiarów metodą indukcyjną w zakładach produkcji napojów, do zabudowy na rurociągach o małej średnicy, z funkcją sygnalizacji przejścia pomiędzy fazami. Urządzenie złożone z przetwornika i czujnika pomiarowego jest niewrażliwe na zakłócenia, łatwe w obsłudze, ma higieniczną konstrukcję wykluczającą ryzyko zanieczyszczenia produktu i procesu. Smartec CLD18 zapewnia wysoki Wskaźnik Efektywności Sprzętu (OEE) pracującego w instalacji, dzięki szybkiej i wiarygodnej detekcji medium przepływającego w rurociągu podczas procesu CIP i sygnalizacji zmian faz.

Specjalna konstrukcja urządzenia oraz obudowa ze stali kwasoodpornej zapewniają wyjątkową odporność na niekorzystne warunki, takie jak wilgotność lub drgania instalacji. Smartec CLD18 posiada czujnik wykonany z PEEK (higieniczny, z certyfikatem EN 1935/2004), ma szeroki wybór przyłączy procesowych oraz możliwość przełączania zakresów pomiarowych (MRS). Smartec CLD18 jest dostarczany jako fabrycznie wykalibrowane, gotowe do pracy urządzenie. Wystarczy go zamontować na instalacji i dokonać ustawień zakresów dla wyjścia prądowego. Dodatkowe czynności nie muszą być podejmowane.

Inteligentne urządzenie pomiaru przewodności Smartec CLD132

Smartec CLD132 to system do pomiaru przewodności metodą indukcyjną, przeznaczony dla przemysłu spożywczego i produkcji napojów. Urządzenie złożone z przetwornika i czujnika pomiarowego jest niewrażliwe na zakłócenia, łatwe w obsłudze, ma higieniczną konstrukcję wykluczającą ryzyko zanieczyszczenia produktu i procesu. Ponadto Smartec CLD132 jest wyposażony w czujnik temperatury ze stali kwasoodpornej, który zapewnia bardzo szybką odpowiedź temperaturową w aplikacjach separacji faz produktu.

System do pomiaru przewodności Smartec CLD134

Smartec CLD134 to system do pomiaru przewodności metodą indukcyjną, przeznaczony dla przemysłu spożywczego, napojów oraz farmaceutycznego, biochemicznego i kosmetycznego. System złożony z przetwornika i czujnika pomiarowego jest niewrażliwy na zakłócenia i łatwy w obsłudze. Wykonanie z materiału bezpiecznego w kontakcie z żywnością (PEEK bez domieszek), bezspoinowa i bezszczelinowa konstrukcja oraz atesty higieniczne zapewniają zgodność z najwyższymi wymogami stawianymi przez wskazane obszary zastosowań. Smartec CLD134 to idealny system, zapewniający najwyższe bezpieczeństwo i jakość produktu i procesu.

Źródło: Endress+Hauser